DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Bydgoszcz: „Czas na rodzinę”. Tysiące osób wzięło udział w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny

Bydgoszcz: „Czas na rodzinę”. Tysiące osób wzięło udział w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny

Tysiące mieszkańców miasta i całej diecezji uczestniczyły w Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Bydgoszczy. Wszystkim towarzyszyło hasło „Czas na rodzinę”. Ideą tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny było m.in. uwrażliwienie wszystkich na to, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają pozytywne relacje i więzi rodzinne. - Takie działania, jak Marsz dla Życia i Rodziny, powinny być podejmowane przede wszystkim przez ludzi świeckich – mówił bp Jan Tyrawa.


- Tegoroczny marsz przeżywamy w niedzielę, podczas której szczególnie stajemy wobec Tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego, kiedy uświadamiamy sobie, że wewnętrznym życiem Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego - jest Miłość, jest wzajemne obdarzanie Miłością. Tego rodzaju wewnętrznego życia potrzebują nasze rodziny. Jeśli ich wewnętrznym życiem staje się egoizm, brak wrażliwości, pieniądz, sukces za wszelką cenę, obojętność, życie na pokaz czy przemoc, świat staje się boleśnie nieludzki. Jeśli zatem warto dla czegokolwiek „tracić” czas, to warto go „tracić” dla rodziny. Idźmy więc na ulice naszego miasta, by - zgodnie z hasłem tegorocznego marszu - przypomnieć wszystkim napotkanym, by zabiegali o czas dla swoich rodzin, by zabiegali o miłość - mówił w katedrze dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy ks. dr Sylwester Warzyński.


W tegorocznym, bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny wziął udział również bp Jan Tyrawa, który powiedział, że w tę inicjatywę powinni włączać przede wszystkim osoby świeckie. Podkreślił również jak ważna jest rodzina i prawo do życia. Według biskupa ordynariusza dzisiaj wiele osób „kupiło tezę”, że w rzeczywistości nie walczy się przeciwko życiu, które jest niewidoczne, którego bezpośrednio nie jesteśmy zdolni dotknąć. Warto również podkreślić - jak zauważył hierarcha - że prawo życia nie działa tak jak prawo fizyki, którego nie da się zignorować. - Z kolei człowieka można unicestwić, zakopać w lesie i może tam pozostać na zawsze. Ponieważ prawo życia, prawo natury nie upomina się w ten sposób, jak prawo fizyczne. W związku z tym, że jest ono niewidoczne, niedotykalne, poszliśmy w kierunku rzekomej wolności. Wszystko to, co dokonuje się przeciwko życiu, dokonuje się w imię wolności. Tylko ta wolność jest rozumiana relatywnie. Jest ograniczona nie tylko do tych, którzy żyją, są silni. Często słaby nie ma tutaj racji bytu. Nie dlatego, że żyje, ma to samo życie w sobie, ale jest po prostu słaby - powiedział. 


Ideą hasła Marszu dla Życia i Rodziny było m.in. uwrażliwienie wszystkich na to, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają pozytywne relacje i więzi rodzinne, które można rozwijać na wiele sposobów. Także zachęta do zawierania związków małżeńskich i zakładania rodzin. - Zauważamy potrzebę wyrażenia, promocji oraz upowszechniania pozytywnych wzorców poprzez publiczną manifestację w przestrzeni miejskiej. Chcemy pokazać, że przywiązanie do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci jest wartością uniwersalną, która łączy ludzi z wielu różnych grup - powiedział koordynator i uczestnik Marek Piątkowski.

Tegoroczny Marsz wyruszył spod katedry i przeszedł ulicami w kierunku Bazyliki Mniejszej św. Wincentego a Paulo. Całość zakończyła się piknikiem rodzinnym na placu przy kościele. W trakcie jego trwania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój czas z rodziną”. Uczestnicy pikniku mogli także honorowo oddać krew oraz wziąć udział w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, czy zbiórce pieniędzy na wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin.

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-06-11 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.