DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nareszcie Ks. Kneblewski ZNALAZŁ SIĘ w sytuacji, gdzie będzie musiał się WYRAŹNIE OKREŚLIĆ - przyjąć Krzyż NAPIĘTNOWANIA i ODRZUCENIA ze strony zreformowanej hierarchii. To jest droga Prawdy a nie półprawd posoborowego kościoła w którym pełnił urząd proboszcza. To jest ŁASKA.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@aha Co za bzdury. Słowa nienawiści pod względem innych religii? Jeśli kogoś x. Kneblewski odstrasza, to chyba diabła i jego popleczników. Na marginesie "inne religie" często mają diabła za skórą. Jest bowiem tylko jedna prawdziwa religia - katolicka.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Po pierwsze, Ks. Kneblewski wcale nie powiedział, że jest nieusuwalny, po drugie wcale nie przyrównywał siebie do papieża, a po trzecie nigdy nie głosił słów nienawiści do innych religii więc proszę nie rzucać tu podłych oszczerstw. Uznawanie wiary katolickiej za jedyną prawdziwą nie jest żadną nienawiścią wobec innych religii, a jedynie odwieczną prawdą, bo po prostu - poza Katolickim Kościołem nie ma zbawienia. A jeśli chodzi o autorytet w kwestii nauczania to najpewniejszym i krystalicznym źródłem pozostaje zawsze Pismo Święte i Tradycja oraz rzesze prawowitych Świętych Pańskich, które to nieskazitelnie przekazuje naukę Jezusa Chrystusa.
ponad 1 rok temu / @aha
 
Skoro Ks.Roman Kneblewski wygral plebiscyt "Proboszcz Roku 2017" to i nadszedl czas by zajal pierwsze miejsce w konkursie "Proboszcz roku odwolany z urzedu dekretem z zarzutami wyssanymi z palca"
ponad 1 rok temu / Nick
 
Kan. 519 - Proboszcz jest własnym pasterzem zleconej sobie parafii, podejmującym pasterską troskę o powierzoną mu wspólnotę pod władzą biskupa diecezjalnego.... tak dla przypomnienia. Ksiądz Kneblewski podlega władzy biskupa, także jego wywody na temat nieusuwalności i porównania się do papieża są nieuprawnione. Jest to także brak skromności, na którą tyle razy się powoływał. Osobiście cieszy mnie decyzja biskupa Tyrawy - ksiądz z ambony i Youtuba wielokrotnie głosił słowa nienawiści względem innych religii, ludzi o odmiennych poglądach itp. Jego słowa były w sprzeczności z nauczaniem KEP - nacjonalizm potępiono, wcale nie uznając go za cnotę. Tacy kapłani bardziej odstraszają niż czynią pożytek. Księdzu Prałatowi życzę dużo zdrowia i spokojnej emerytury.
ponad 1 rok temu / aha
 
Działania takie jakie podjęto wobec Czcigodnego Kapłana - Ks. Romana Kneblewskiego tylko utwierdzają mnie w przekonaniu jak bardzo polska hierarchia kościelna przesiąknięta jest agenturą. Jaką ? - mądremu dość.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
Zapraszamy do podpisania petycji w obronie Księdza Prałata Romana Kneblewskiego: https://citizengo.org/pl/signit/171474/view
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Ksiadz Kneblowski to bardzo madry czlowiek. Pelen milosci I wyrozumienia. Tu na ziemi to bardzo czesto za dobre zlem placa. Bolesc ktora zostala mu zadana jest bardzo ciezka. Serdeczne wyrazy wspolczucia. Droga do nieba nie jest latwa. Z Panem Bogiem wszystko jest mozliwe. Zycze powodzenia.
ponad 1 rok temu / wierny
 
Jakaż,jak zwykle zresztą- głęboka lekcja religii o Najświętszym Sakramencie- brakuje nam takich. Nie jest letnia ale konkretna i zrozumiała dla każdego człowieka. Bóg zapłać temu znakomitemu Księdzu, za wierność Kościołowi i wierze oraz nauce katolickiej i niezłomność.Życzę księdzu Biskupowi Janowi Tyrawie aby "dorobił" się więcej takich kapłanów o rzeczywistym bożym powołaniu. "odwołanie" takiego Księdza z urzędu proboszcza, jest dobitnym dowodem zła toczącego diecezję, gdyby było inaczej takie wydarzenie nie wystąpiłoby. Wspierajmy Księdza Proboszcza Romana Kneblewskiego nie tylko modlitwą a Księdza biskupa Jana Tyrawę niech Duch święty sprowadzi na właściwą drogę postępowania w prawdzie i uczciwości bez wyrządzania szkody Kościołowi i krzywdy Księdzu Romanowi Kneblewskiemu. należego Jet jeszcze czas na naprawienie i przywrócenie dobrego Księdzu Prałatowi.
ponad 1 rok temu / RR Sepper Fidel
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.