Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Burzenie kościołów to już na Zachodzie norma. A w Polsce?


Odtwórz w YouTube
 

Kościoły Zachodu zamieniane są dziś na dyskoteki, baseny, sale gimnastyczne czy inne przybytki. Niedobitki tamtejszych katolików czasami bohatersko bronią swoich świątyń. A co z Polakami? Krystian Kratiuk zaprasza na program Ja Katolik.

 

Wesprzyj budowę kościoła na Białorusi:

 


DATA: 2019-08-16 12:46:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Polska to też Zachód, Europa Zachodnia, więc u nas jest to samo.
6 miesięcy temu / Seb
 
@Izydor Oracz Co z tego,że wyjechało 3 miliony Polaków? Ich prawo. To,że ludzie jadą do miast, yo akurat dobrze, wtedy wsie i miasteczka przekształcają się w przedmieścia dużych miast, aglomeracji. Poziom życia się poprawi. Co z tego,że 40% młodego pokolenia nie chce mieć dzieci? To nie jest ani Pańska sprawa ani moja, tylko ich. I co to za określenie, "czas to zmienić"? Co zmienić? Prywatne decyzje ludzi?
ponad 1 rok temu / ollek
 
@ Mądry taki jesteś pewien? Słabo z tą "mądrością" u Ciebie.
ponad 1 rok temu / Em.
 
Walczycie państwo z wiatrakami jak książkowy Don Kichot. Świat staje się coraz mniej zacofany. I ludzie odwrócą się od kościoła czy tego chcecie czy nie.
ponad 1 rok temu / Mądry
 
@ ollek System "wolnościowy" - zawiódł. Poprzez Schengen 2-3 miliony Polaków wyjechały z kraju, a ich dzieci mają już obce obywatelstwa. Wsie i miasteczka wyludniają się bo młodym wieś śmierdzi i iccą do miast. 30-40% młodych Polaków nie ma lub nie chcce mieć dzieci. Czas to zmienić, choćby kosztem części swobód obywatelskich.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
@Izydor Oracz: dodajmy jeszcze, że bezpłatne studia owszem, ale pod warunkiem powrotu do rodzinnej miejscowości i deklaracji uczestnictwa w nabożeństwach. To uratuje kościoły :) A tak na marginesie, w Bolkowie (dolnośląskie) dawny kościół ewangelicki funkcjonuje jako sala gimnastyczna. Co Wy na to moi drodzy?
ponad 1 rok temu / Margeritta
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 127 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.