DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Polska to też Zachód, Europa Zachodnia, więc u nas jest to samo.
8 miesięcy temu / Seb
 
@Izydor Oracz Co z tego,że wyjechało 3 miliony Polaków? Ich prawo. To,że ludzie jadą do miast, yo akurat dobrze, wtedy wsie i miasteczka przekształcają się w przedmieścia dużych miast, aglomeracji. Poziom życia się poprawi. Co z tego,że 40% młodego pokolenia nie chce mieć dzieci? To nie jest ani Pańska sprawa ani moja, tylko ich. I co to za określenie, "czas to zmienić"? Co zmienić? Prywatne decyzje ludzi?
ponad 1 rok temu / ollek
 
@ Mądry taki jesteś pewien? Słabo z tą "mądrością" u Ciebie.
ponad 1 rok temu / Em.
 
Walczycie państwo z wiatrakami jak książkowy Don Kichot. Świat staje się coraz mniej zacofany. I ludzie odwrócą się od kościoła czy tego chcecie czy nie.
ponad 1 rok temu / Mądry
 
@ ollek System "wolnościowy" - zawiódł. Poprzez Schengen 2-3 miliony Polaków wyjechały z kraju, a ich dzieci mają już obce obywatelstwa. Wsie i miasteczka wyludniają się bo młodym wieś śmierdzi i iccą do miast. 30-40% młodych Polaków nie ma lub nie chcce mieć dzieci. Czas to zmienić, choćby kosztem części swobód obywatelskich.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
@Izydor Oracz: dodajmy jeszcze, że bezpłatne studia owszem, ale pod warunkiem powrotu do rodzinnej miejscowości i deklaracji uczestnictwa w nabożeństwach. To uratuje kościoły :) A tak na marginesie, w Bolkowie (dolnośląskie) dawny kościół ewangelicki funkcjonuje jako sala gimnastyczna. Co Wy na to moi drodzy?
ponad 1 rok temu / Margeritta
 
@Izydor Oracz Bezpłatne studia pod warunkiem? Po to ludzie idą na studia,żeby nie wracać do nędzy która jest na wsiach. Nie można stawiać warunków jeżeli chodzi o zamieszkanie, jest to sprzeczne chociażby z zasadą swobody poruszania się.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Kościół jest naszą wartością bez niego Unia jest bez wartości
ponad 1 rok temu / Kowalski
 
A kto wydaje pozwolenie na działalność dyskotekową? Przecież kościoły są własnością kurii.
ponad 1 rok temu / Arnold
 
A w Polsce z pełnym błogosławieństwem kościoły zamieniane są( chwilowo póki co ) na sale koncertowe, teatralne kinowe.I nikt się nie przejmuje obecnością Najświętszego Sakramentu.
ponad 1 rok temu / ena
 
Red. Kratiuk zwrócił uwagę na niepokojące zjawisko urbanizacji, powodujące pustoszenie małych miejscowości. Kościół powinien tu wspierać władze (w tym lokalne) w odwróceniu tej zgudnej tendencji. Bezpłatne studia - tak ale pod warunkiem powrotu po ich zakończeniu do rodzinnych miejscowości. W ten sposób unikniemy wyludniania się miasteczek, co ochroni tamtejsze kościoły.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Uważam że z dwojga złego lepiej żeby budynek kościoła, króry przestał z jakichś przyczyn pełnić funkcję sakralną został zburzony, niż żeby siał zgorszenie stając się willą zamożnych lemingów, dyskoteką, lub czymś jeszcze gorszym. ps. Ja osobiście wolę ascezę gotyku i prostotę dobrze rozumianego modernizmu niż barokowy "lęk przed próżnią" czy inne trudne do nazwania, przeładowane ozdobami kicze.
ponad 1 rok temu / jol
 
Do Grażyny. Kościół jako Boży Dom powinien być jak najbardziej bogato zdobiony. Tam mieszka Bóg Żywy i jemu się należą skarby. Z drugiej strony to ciekaw jestem, czy Ty byś zechciała pozbyć się wszystkiego i pozostawić w swym domu tylko drewniane stołki i lichą ławę.
ponad 1 rok temu / Daniel
 
@do Grazyna: Myślę, że jesteś w błędzie. Ponieważ św. Franciszek dla kultu Bożego nakazał stosowanie jak najlepszych ozdób i materiałów. Subiektywna wizja Boga tak bardzo charakteryzująca protestantów czy współczesnych kościelnych midernistow przypomina postawę nieszczęsnego Judasza, któremu żal było drogocennego olejku wylanego na stopy Zbawiciela przez pokutujacą kobietę. Bądź więc ostrożna, gdyż subiektywne tłumaczenie Biblii może Cię zaprowadzić na manowce herezji.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
jeśli Słowo Boga jest od Niego to nie powinno się budować kościołów tak ozdobionych jak to jest teraz,bo wołamy do Niewidzialnego Boga a nie do dzieł ludzką ręką utworzonych.OBYŚMY TYLKO NASZEGO STWÓRCY NIE ZLEKCEWAŻYLI BO JAK ZWYKLE SIĘ NAM TO NIE OPŁACI.
ponad 1 rok temu / Grażyna
 
Na Białorusi, przede wszystkim trzeba odbudować kościół księży misjonarzy w Łyskowie (obecnie ruina) w rejonie prużańskim, gdzie na cmentarzu przykościelnym znajduje się grobowiec Franciszka Karpińskiego (niech mi wolno powiedzieć największego polskiego poety). W Warszawie trzeba odbudować rozebrany w latach sześćziesiątych kościół Św. Jerzego, najstarszy kościół stolicy. Przypomnę choćby też kościól parafii wojskowej w Zegrzu, w okresie powojennym wpisany do rejestru zabytków. W 1987 roku podjęto decyzję o rozebraniu świątyni, a jej mury wysadzono w powietrze. Gruzy świątyni wykorzystano do budowy drogi.
ponad 1 rok temu / Rys
 
to jest chyba złudny obraz bo de facto kościoły pustoszeją, starzy ludzie wymierają a młodzi rzadko do kościoła chodzą. Oczywiście są miejsca gdzie tak nie jest ale jest to jakiś tam procent całości.
ponad 1 rok temu / probin
 
Bez komentarza! :(
ponad 1 rok temu / Gosc
 
U nas może być podobnie!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.