DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Burmistrz zawierzy gminę Goleniów Chrystusowi. SLD chce donieść… prokuraturze!

Burmistrz zawierzy gminę Goleniów Chrystusowi. SLD chce donieść… prokuraturze!

W sobotę o godz. 18.30 w kościele pw. św. Jerzego w Goleniowie, podczas uroczystości zakończenia Roku Wiary, burmistrz Robert Krupowicz zamierza zawierzyć gminę Chrystusowi.  

 

Informację o tym wyjątkowym wydarzeniu podała strona internetowa parafii w której ma dojść do zawierzenia. - To moja prywatna, osobista sprawa. Nie występuję jako burmistrz. Nie ma to żadnych konsekwencji prawnych ani finansowych dla gminy. Nikogo do niczego nie zobowiązuję. Ktoś może przyjść, inny nie - powiedział Krupowicz „Gazecie Wyborczej”, gdy ta – z nieukrywanym zdumieniem – zapytała go o tą sprawę.

 

Nie do końca wiadomo dlaczego, ale w gminie podniosły się głosy oburzenia środowisk postkomunistycznych. Przeciwko zawierzeniu protestują członkowie zachodniopomorskiego SLD. Zagrozili, że złożą… zawiadomienie do prokuratury (sic!).

 

Według burmistrza Krupowicza mieszkańcy gminy znają jego poglądy i nie będą mieli nic przeciwko zawierzeniu gminy Chrystusowi. Burmistrz wyjaśnia, że „głęboko wierzy w konieczność stwarzania dobra, modli się o pomyślność, spokój, harmonię i inną jakość życia publicznego”.

 

Burmistrz dodaje, że jego krytycy wykazują się brakiem tolerancji. - Dzisiaj wielu głosi slogany o tolerancji dla wszystkich. Ale kiedy ja świadczę swoją wiarę, to już mi się ta wolność nie należy. Bo bycie wierzącym jest dzisiaj niepoprawne politycznie ­– zauważa gospodarz gminy Goleniów.

 

 

kra

 

 


DATA: 2013-11-21 10:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na naszego króla Jana Kazimierza za zawierzenie Polski Matce Boskiej to by chyba Che nasłali jakby to było możliwe ;)
ponad 6 lat temu / Grzegorz
 
Brawo Burmistrz!
ponad 6 lat temu / pozdrowienia z Rzeszowa
 
Tylko trzeba zauważyć, że robi to akurat gdy do wyborów samorządowych coraz bliżej. Burmistrz jest burmistrzem czyli urzędnikiem dla wszystkich, tu nie chodzi nawet o mieszanie religii do polityki tylko o to, że religia staje się dobrą podkładką do polityki.
ponad 6 lat temu / mańka
 
W europie mówienie o Bogu jest bohaterstwem ? , a w stanach to normalność. W europie religia nęka najbardziej polityków, a jak jakiś polityk otwarcie mówi, że kieruje się dobrem w imię Boga to uważają go za głupka, natomiast w USA jak jakiś polityk powiedziałby, że będzie rządził bez Boga to powiedzą na niego idiota. Tak daleko europa zachodnia odeszła od autora, który ich stworzył że cieszą się tylko zabawkami przez siebie wymyślonymi jak bezmyślne lemingi.
ponad 6 lat temu / Anna
 
Moje gratulacje za taką postawę! Tak trzymać! Zapewne jak będzie taka odwaga i przekonanie u większości- przybliży się Królestwo Boże i będzie się żyło godnie!
ponad 6 lat temu / Eugeniusz
 
Regna nobis Christe!
ponad 6 lat temu / Leo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.