DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Burmistrz zakazał publicznych modłów muzułmanom. „To kwestia porządku”

Burmistrz zakazał publicznych modłów muzułmanom. „To kwestia porządku”
FOT.REUTERS/Mark Makela/FORUM

We włoskiej miejscowości Palma Campania pod Neapolem muzułmanie nie będą mogli już modlić się na ulicach i placach. Zakazał im tego burmistrz Nello Donnarumma. Islamska mniejszość protestuje przeciwko tej decyzji.

 

Nowy przepis wszedł w życie kilka dni temu. Burmistrz wyjaśnił, że na terenie gminy po prostu brakuje przestrzeni dla mniejszości muzułmańskiej. Jak podaje dziennik „Corriere del Mezzogiorno” na jej terenie mieszka 2,5 tys. Bengalczyków, z czego wszyscy to muzułmanie.

 

Burmistrz Donnaruma zaznaczył, że w Palma Campania mieszka największa ilość imigrantów z Bangladeszu we Włoszech. Zaznaczył, że ich liczba stale wzrasta. W dodatku na modlitwy przyjeżdżają często imigranci z innych miejscowości.

 

Moja decyzja podyktowana jest troską o porządek publiczny. Na całym terytorium pracuje tylko 11 funkcjonariuszy policji. Nie mamy też wystarczającej przestrzeni, aby ugościć wszystkie te osoby. Rozmawiałem już o tym z prefektem i kwestorem prowincji. Popierają mój wybór – zauważył burmistrz.

 

Dodał także, iż jego obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Bengalczycy oczywiście protestują przeciwko tej decyzji. W piątek zgromadzili się na jednym z placów w Neapolu, by wyrazić swój sprzeciw.

 

Bengalczycy wyrazili nadzieję, że ten, jak nazwał to nazwał jeden z ich przedstawicieli, „sygnał nietolerancji” zostanie dostrzeżony przez prefekta Neapolu, który w konsekwencji zdecyduje się pośredniczyć w ich sprawie.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged


DATA: 2019-09-22 12:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tymoteusz :D no proszę, przeczytaj jeszcze raz ten wpis dokładnie. Ja, na ten przykład, obśmiałem się jak norka.:D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Admin !! dlaczego pozwalasz na takie wpisy jak "Europejczyk" ? przecież to ewidentny lewacki prowokator !
ponad 1 rok temu / Tymoteusz
 
Wiecie, takie rozporządzenia są niebezpiecznym precedensem, bo jeżeli teraz jednej grupie zakazują modlenia się w miejscach publicznych, to niedługo mogą zakazywać innym. Chociażby procesji katolickich czy używania dzwonów w kościołach. I przestrzegałbym przed dychotomią "my" vs "oni". Patrzenie na 2 miliardy muzułmanów i osób pochodzących z narodów muzułmańskich przez pryzmat ortodoksji w Arabii Saudyjskiej w której mieszka tylko 32 mln muzułmanów jest nieporozumieniem. To tak jakby na wszystkich chrześcijan patrzyć przez pryzmat Armii Bożego Oporu którą całkowicie potępiam i uważam, że wypaczyła wszystkie idee chrześcijańskie. Pamiętajcie, że dzisiejsze państwa w Europie są świeckie, więc uderzenie w jedną religię może w niedługim czasie oznaczać uderzenie w pozostałe.
ponad 1 rok temu / Hadar
 
@europejczyk.Jekeś taki uczulony na równe traktowanie religii to się udaj na ich tereny i spróbuj publicznie odmówić tylko jeden raz tylko jedną dziesiątkę różańca.Włosi są u siebie,maja swoje prawo,swoją religię i swoje sposoby demonstrowania swej wiary,inni są w gościach i mają się dostosować do katolickich praw!
ponad 1 rok temu / ot co!!!!
 
@Europejczyk ty europejczyk czy lunatyk?
ponad 1 rok temu / wladys
 
Procesja Bozego Ciala nieuku jest raz w roku a nie iles razy dziennie.
ponad 1 rok temu / Do sreuropejcyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.