DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Burmistrz Budapesztu chce bezpośredniego dostępu do funduszy UE. Z pominięciem rządu Orbana

Burmistrz Budapesztu chce bezpośredniego dostępu do funduszy UE. Z pominięciem rządu Orbana
źródło: pixabay.com
#WĘGRY    #ORBAN    #KLIMAT    #UE    #FUNDUSZE

Gospodarz Budapesztu jawnie krytykujący centroprawicowy koalicyjny rząd FIDESZ – KNDP Viktora Orbána lobbuje w organach Unii Europejskiej o bezpośredni dostęp do pieniędzy unijnych z pominięciem władz w Budapeszcie. Jak pisze portal „Euronews.com”, nie jest on jedynym wschodnioeuropejskim politykiem z opcji liberalnej, który chce rozmawiać z Brukselą bez udziału władz swojego kraju.

 

Według „Euronews.com”, przed przyjęciem budżetu UE na kolejne 7 lat do Brukseli przyjeżdżają przedstawiciele państw, regionów i miast, które otrzymują finansowanie z ośrodków centralnych swoich państw. Dla przedstawicieli opcji liberalnej w krajach gdzie są w opozycji, tak jak obecny burmistrz Budapesztu, bezpośredni dostęp do środków UE dałby im większą niezależność od władz państwa i silniej wiązał ich z proliberalną Brukselą.

 

Gergely Karácsony w październiku 2019 roku ubiegał się o stanowisko burmistrza węgierskiej stolicy jako wspólny kandydat połączonych sił opozycyjnych wobec rządu Viktora Orbána. Pokonał wówczas Istvána Tarlósa, związanego parlamentarną koalicją Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (Kereszténydemokrata Néppárt, KDNP) oraz Fideszu (Węgierskiej Unii Obywatelskiej – Magyar Polgári Szövetség).

 

Obecny lewicowo – liberalny burmistrz Budapesztu, 45-letni Gergely Karácsony, skutecznie ubiegał się w 2018 roku o mandat deputowanego węgierskiego parlamentu z ramienia koalicji Węgierskiej Partii Socjalistycznej (Magyar Szocialista Párt) i Dialogu na rzecz Węgier, reprezentującego nurt zielonego liberalizmu. Program jego ugrupowania wpisuje się w priorytety stawiane przed krajami członkowskim przez władze UE.

 

Próbując zyskać bezpośrednie finansowanie z Brukseli dla Budapesztu Gergely Karácsony deklaruje, że środki te przeznaczy na walkę ze zmianami klimatycznymi. Grając ekologiczną kartą w centrali UE, budapeszteński burmistrz nie szczędzi też słów krytyki pod adresem własnego rządu, blokującego – jak twierdzi Karácsony – rozwiązania przyjmowane w Unii Europejskiej.

 

Źródła: Euronews.com, Ewropejska Prawda

JB


DATA: 2020-02-26 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rowniez polski system samorządowy wzorowany na niemieckim, prowadzi do rozbicia Panstwa.Czy ten problem bedzie podnoszony w kampanii prezydenckiej wiązacy sie ze zmiana Konstytucji?
1 miesiąc temu / st
 
Jakiej jest narodowości???
1 miesiąc temu / Jontek
 
Wyrachowanie! To jest szubienica na szyję państwu, obywatelom i gospodarce! Tylko JKM czy S. Michalkiewicz, T. Sommer. T. Cukiernik i chyba G. Braun dawno o tym mówili, vide "Najwyższy Czas!" etc. Liczy się praca, a nie sztuczne dotacje, marnotrawstwo i kradzież zgodna z prawem pieniędzy podatników, zresztą, jak to się dzieje u nas już od dawna, po wejściu do UE!
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
lewactwo przejmie władzę i zaprowadzi NWO, to przepowiedzieli w Biblii, bo każdy otrzyma znamię !
1 miesiąc temu / xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.