DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

„Buntujemy się by żyć”. Ulicami Warszawy przeszły cztery marsze klimatyczne

„Buntujemy się by żyć”. Ulicami Warszawy przeszły cztery marsze klimatyczne
źródło: screen materiału TVN Warszawa

W sobotę ulicami Warszawy przeszły cztery marsze, których uczestnicy „protestowali przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatycznych”.

 

Marsze wyruszyły ok. godz. 13.30 z różnych miejsc Warszawy. Każdy marsz ma inny kolor przewodni: czerwony oznaczający „miłość”, niebieski – „smutek”, zielony – „nadzieję i żółty – „bunt”. Uczestnicy demonstracji spotkali się na Osiedlu Jazdów, gdzie powstało Miasteczko Klimatyczne. Tam też miało miejsce kilka wystąpień na temat zmian klimatycznych w Polsce i na świecie.

 

Na czele marszu Fali Buntu widniały transparenty z hasłami: „Alarm klimatyczny” i „Buntujemy się by żyć”. Inni uczestnicy nieśli plakaty i banery z hasłami „Ponad podziałami alarmu żądamy”, „Nadchodzi uliczna fala klimatyczna”, „Nie ma planety B”.

 

Sobotni marsz to początek wydarzenia Rebelia 2020 organizowanego przez aktywistów Extintion Rebelion. Celem aktywistów jest „wywarcie presji na politykach, by wdrożyli działania, mające spowolnić zmiany klimatyczne” i „ogłoszenie Alarmu Klimatycznego”.

 

Aktywiści chcą, by w Polsce nastąpiły zmiany m.in. w polityce energetycznej.

 

Źródło: onet.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-07 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedźcie dzisiaj do Bejrutu, to zobaczycie zatrucie atmosfery kłębami dymu i to w takim stopniu, w jakim Polska nie jest w stanie wyprodukować takiego smogu przez kilka lat.
1 miesiąc temu / Mela
 
Żeby w Polsce nastąpiły zmiany klimatyczne,należy te grupy przekierować na niemcy,i pozamykać wszystkie kopalnie i to od zaraz,a inne grupy wysłać natychmiast do Chin USA,utopia bo wiedzą co by ich tam spotkalo,śmiało tam was z otwartymi rękami ugoszcza
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Nic nie pomożb,nawet bunt bo to koniec świata.
1 miesiąc temu / Grażyna
 
"Brytyjski rząd rozważa uznanie organizacji Extinction Rebellion EX, która radykalnymi działaniami chce zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne, za zorganizowaną grupę przestępczą"// DOBRY PRZYKŁAD
1 miesiąc temu / Ryś
 
@iskierka - cała prawda !
1 miesiąc temu / grimm
 
Syn Mariusza Kamińskiego, szefa MSW i wszystkich tajnych policji, ma dobrze płatną posadę w MFW albo BŚ w Waszyngtonie a premier,błędnie nazywany banksterem ,jest bankowym urzędnikiem wysokiego szczebla czasowo urlopowanym . To jest sytuacja , która poważnie zagraża bezpieczeństwu państrwa i obywateli. Najpierw jest opłacana przez Wallstreet dwywersja LGBT destabilizująca kraj , całkowicie bezkarna , a teraz ci sami ludzie z Wallstreet chcą nam rozwalić porządek społeczny urządzając bez żadnej reakcji władz festiwal ekokłamstw
1 miesiąc temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.