DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Buntują się, bo chcą zabijać dzieci! Nowy Jork zamierza bronić „prawa do aborcji” przed Trumpem

Buntują się, bo chcą zabijać dzieci! Nowy Jork zamierza bronić „prawa do aborcji” przed Trumpem
By Daniel Schwen (Own work) [CC-BY-SA-2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Liberalne władze Nowego Jorku chciałyby wpisać możliwość zabijania dzieci nienarodzonych do stanowej konstytucji. Ich zdaniem „prawa” kobiet są w dobie prezydentury Donalda Trumpa zagrożone i wymagają specjalnej ochrony.


Andrew Cuomo, demokratyczny gubernator stanu Nowy Jork, chce objąć kobiety specjalną „opieką” władz. Zdaniem tego liberała należy w stanowej konstytucji zapisać prawo do zabijania dzieci nienarodzonych. – Waszyngton chce ograniczyć prawa kobiet, my chcemy ich bronić – powiedział Cuomo, który swój urząd gubernatora sprawuje od 2011 roku.


Polityk chciałby, aby w konstytucji Nowego Roku zawarto odniesienie do wyroku amerykańskiego Sądu Najwyższego z 1973 roku, który zagwarantował obywatelkom USA możliwość zabijania dzieci nienarodzonych zasadniczo do 24. tygodnia ciąży bez żadnych ograniczeń. Pozwolił też na ich zabijanie po tym terminie, jeżeli miałoby chodzić o ochronę życia lub zdrowia matki. Nowojorski gubernator uważa, że właśnie swoboda dokonywania tak zwanych późnych aborcji jest szczególnie zagrożona przez Donalda Trumpa.


Jak mówią zwolennicy aborcjonizmu, obecne, w obliczu wyroku Sądu Najwyższego niefunkcjonujące, prawo stanowe w Nowym Jorku jest nieco bardziej restrykcyjne, bo zezwala na mordowanie po 24. tygodniu wyłącznie w przypadku zagrożenia życia kobiety, ale już nie zdrowia. Ewentualna decyzja Sądu Najwyższego o niekonstytucyjności wyroku z 1973 roku oznaczałaby, że w Nowym Jorku kwestię aborcji regulowałoby właśnie prawo stanowe, a to jest zdaniem aborcjonistów niewystarczające. Takie ryzyko wymaga według demokratów podjęcia przeciwdziałań i zapewnienia, że żadna decyzja Sądu Najwyższego nie odbierze nowojorskim kobietom możliwości niemal nieskrępowanego zabijania dzieci.


Według Instytutu Guttmachera w stanie Nowy Jork dokonuje się wyjątkowo wielu aborcji. W 2014 roku wykonano tam 26,9 aborcji na 1000 kobiet, podczas gdy średnia krajowa to 14,6.


Andrew Cuomo jest jednym z popularniejszych i bardziej wpływowych polityków pośród Demokratów. Rozważali oni jego nominację na partyjnego kandydata w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.Pach

Źródła: Kath.net, newsweek.com
DATA: 2017-02-03 14:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawa kobiet, prawa kobiet. Czemu kobietom sie wpiera takie prawa? Kobieta ma przede wszystkim urodzic i wychowac potomstwo. To jest jej naturalny cel zycia. Rozumiem jesli chce sie rozwijac zawodowo ale wychowanie dzieci to wg mnie jest najwiekszym wyzwaniem jakie moze miec kobieta. W pracy to mozna zastapic czlowieka kimkolwiek innym i firma sie nie zawali. A jak sie kobietom wypleni instynkt maciezynski to co bedzie? Feministki to najbardziej oszukane i zagubione istoty na swiecie.
ponad 3 lata temu / Tak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]h24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.