DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Bulwersujące słowa satanistów o tragicznej śmierci ewangelizatora: „w końcu jakieś dobre wieści”

Bulwersujące słowa satanistów o tragicznej śmierci ewangelizatora: „w końcu jakieś dobre wieści”
Fot. Jakub Szymczuk / FOTO GOSC / FORUM

„W końcu dobre wieści” – w tych słowach związek wyznaniowy „Kościół Szatana” skomentował na twitterze wiadomość o śmierci amerykańskiego świeckiego misjonarza. Ewangelizator został zabity przez plemię Sentinelczyków, rdzennych mieszańców wyspy z archipelagu Andamanów w Zatoce Bengalskiej.

 

Amerykańska organizacja określająca się mianem zwolenników tolerancji i empatii wydaje się definiować te pojęcia w tylko sobie znany sposób. Bowiem na Twitterze w skandalicznych słowach skomentowała śmierć Johna Allena Chou, amerykańskiego ewangelizatora, który pragnąc podzielić się Dobrą Nowiną z plemieniem Sentinelczyków, został przez nich zabity. Zdaniem satanistów, jest to „dobra wiadomość”.

 

Pod popularnym tweetem momentalnie rozgorzała gorąca dyskusja. Co ciekawe, wielu internautów wyrażało zadowolenie ze śmierci ewangelizatora. „Źli ludzie otrzymują to, na co zasługują. Ci ludzie broniąc swojej ziemi, zdrowia, współplemieńców, wolności i tradycji zrobili dobrą rzecz. On sam wiedział o konsekwencjach” – pisze jeden z użytkowników. „Nie sądzę, że wyrażanie radości z faktu, iż ktoś poniósł śmierć za swoje przekonania to dobra rzecz” – skomentowała kolejna osoba, na co odpowiedzieli sami autorzy wpisu: „On nie został zabity za swoje przekonania. Zginął, bo poszedł tam, gdzie zabronione jest wchodzić ze względów bezpieczeństwa (…) on nie był męczennikiem. Był idiotą”.

 

John Allen Chou był 27-letnim Amerykaninem, który – jak sam mówił – poczuł, że musi zanieść Ewangelię jednemu z ostatnich dzikich plemion na świecie. W tym celu udał się na wyspę Sentinel Północny zamieszkiwaną przez odizolowane od świata plemię Sentinelczyków. Według relacji rybaków, został zastrzelony z łuku zaraz przy brzegu. Formalnie nie był misjonarzem, lecz świeckim ewangelizatorem. 

 

Populacja Sentinelczyków liczy od 50 do 150 osób. Grupa żyje na poziomie kultury zbieracko-łowieckiej w niezmienny sposób od 60 tys. lat. Do 2005 roku mieli jedynie sporadyczne kontakty z cywilizacją. W celu ochrony przed wirusami i chorobami zagrażającymi istnieniu populacji, zakazano jakichkolwiek kontaktów z dzikim plemieniem. Wstęp na wyspę jest zabroniony.

 

W sprawie zabicia ewangelizatora wszęto śledztwo. Sprawę utrudnia jednak ochrona, jaką objęci są mieszkańcy. 

 

Źródło: lifesitenews.com / twitter.com / bbc.com / menway.interia.pl

PR         

 

 


DATA: 2018-11-23 11:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PS lubił też na instagramie nazywać się ,,ocalonym wężem,, i ,,dzikim medykiem,,( też za bbc)
8 miesięcy temu / szpulas11
 
z dziennika pana Chau :uwielbiam odkrywać, czy to wędrówka przez lasy między us-kanadą, czy zobaczyć tajemniczy wodospad, a najbardziej lubię chodzić po mieście by poczuć atmosferę..lubiłem malować twarz sokiem z jeżyn, robić włócznie z patyka i chodzić tak z bratem po podwórku ,,, czasem pisał coś o Bogu w mediach społecznościowych w internecie gdzie przedstawiał się jako dwudziestoparoletni ,,poszukiwacz przygód,,trochę trener piłki, trochę jako ktoś ,,w rodzaju sanitariusza,,i że widział jakiś program w tv o Livingstonie(misjonarzu i odkrywcy)...dla wyspiarzy wiózł prezenty: małą piłeczkę,nożyczki i żyłkę( za treścią artykułów bbc)
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Chcącemu nie dzieje się krzywda. @szpulas11. To był beznadziejny przypadek.
8 miesięcy temu / agricola
 
Jakie śledztwo? Co najwyżej można próbować odnaleźć zwłoki. Tubylcy bronili swojego domu, przed kimś kogo nie znali i uznali za zagrożenie. Nie wchodzi się do czyjegoś domu w butach.
8 miesięcy temu / Aisha
 
"W celu ochrony przed wirusami i chorobami zagrażającymi istnieniu populacji, zakazano jakichkolwiek kontaktów z dzikim plemieniem. Wstęp na wyspę jest zabroniony." Czyli ten mężczyzna był tam nielegalnie, mieli prawo się bronić, dodatkowo naraził ich na uszczerbek na zdrowiu a nawet utratę życia, a biorąc pod uwagę wielkość populacji (100-150 osób), podchodzi to już pod mord na tle etnicznym. Rodzina powinna być zobowiązana do wypłaty odszkodowania za narażenie tych ludzi.
8 miesięcy temu / ollek
 
Obrońcy pogan wychodzą z katakumb tak samo obawiający się ewangelizacji jak to plemię.
8 miesięcy temu / Króluj nam Chryste!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.