DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Bułgarzy przeciwko wyniszczającej nację polityce władz. Wielki protest przed parlamentem w Sofii

Bułgarzy przeciwko wyniszczającej nację polityce władz. Wielki protest przed parlamentem w Sofii
fot.Petar Petrov/Impact Press Group/NurPhoto/ZUMA Wire/FORUM

16 września przed bułgarskim parlamentem z samym sercu Sofii odbędzie się tzw. wielki protest przeciwko genocidowi (wyniszczaniu narodu – red.) Bułgarów. Organizatorami jest on przez kilka stowarzyszeń i instytucji patriotycznych oraz lokalne media.

 

Demonstranci odniosą się do katastrofalnej sytuacji demograficznej kraju, wyludnienia wsi i miasteczek oraz coraz bardziej masowej emigracji na Zachód. To ostatnie zjawisko przyczynia się do dramatycznego braku kadr specjalistycznych w wielu dziedzinach życia.

 

Bułgaria jest obecnie najszybciej wyludniającym się krajem w Unii Europejskiej. Polityka demograficzna tej, a także poprzednich ekip rządzących spowodowały, że z mapy Bułgarii zniknęły całe wsie i miasteczka. Według ostatnich danych ONZ w roku 2050 liczba mieszkańców Bułgarii spadnie do 5.2 mln (obecnie 7.2 mln).

 

Protestujący przed parlamentem będą domagać się od rządu także natychmiastowej sanacji systemu ubezpieczeń społecznych, którego krach (chodzi o cypryjską spółkę „Olimpic”) spowodował zastraszający spadek i tak niewielkich oszczędności na kontach emerytalnych Bułgarów.

 

To jednak nie wszystkie żądania. Demonstranci zaapelują także o podjęcie natychmiastowych kroków prowadzących do walki z ubóstwem. Według najnowszych statystyk dziś ponad 2 miliony Bułgarów żyje poniżej granicy ubóstwa wyznaczonej w roku 2018 na 321 lewa miesięcznie (ok. 650 zł).

 

W Sofii protestować będą też przeciwko „deptaniu” tradycyjnych, wartości chrześcijańskich, choć przedstawiciele Cerkwi prawosławnej pozostaną zapewne w cieniu wielkiego protestu społecznego przed parlamentem.

 

Źródło www.bultimes.bg

ChS


DATA: 2018-08-31 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biedni ludzie nie rozumieją że to miedzy innymi SYSTEM EMERYTALNY JEST odpowiedzialny za krach demograficzny w cywilizacji białego człowieka. Dawniej człowiek musiał mieć dzieci inaczej na starość musiał żebrać dzisiaj odwrotnie biały człowiek nie ma interesu w tym aby mieć i dobrze wychować dzieci bo i po co? O katolikach tu oczywiście nie piszę bo prawdziwy katol wie że wielodzietnosc to sztandar katolicyzmu...
ponad 1 rok temu / Jan
 
Oto dowód na "masońską busolę" o której mowa w innym artykule.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
u nas aż tak żle nie jest ,a i tak chcą nas zalać milionami imigrantów
ponad 1 rok temu / darek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.