DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Bułgarscy nacjonaliści nie chcą naprawiać myśliwców w Polsce. Wolą Rosję

Bułgarscy nacjonaliści nie chcą naprawiać myśliwców w Polsce. Wolą Rosję
By Todor Bozhinov / Тодор Божинов / Martyr (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Wszystkie partie w bułgarskim parlamencie zagłosowały za możliwością remontowania i dokonywania przeglądów bułgarskich MiG-ów w Polsce. Przeciwko opowiedziała się jedynie antyislamska, antyturecka, nacjonalistyczna „Ataka”. Ugrupowanie, choć nikt  tego oficjalnie nie ujawnia, finansowane jest prawdopodobnie przez Moskwę.

 

W czasie ostrej polemiki w parlamencie jeden z deputowanych tej  partii oświadczył: - To, że wszystkie partie w Bułgarii, łącznie z partią rządzącą nie lubią Rosji i Rosjan nie znaczy, że mamy pozwolić, by życie bułgarskich pilotów MiG-ów wisiało na włosku. A tak się stanie, jeśli zaufamy Polakom! Od dziś każda śmierć bułgarskiego pilota będzie ciążyła na sumieniu wszystkich, poza naszą, bułgarskich partii. Wybierzmy to co oryginalne i pewne, a nie podróbki” – twierdził Iljan Todorow z „Ataka”.

 

„Ataka” podkreśla, że choć naprawa i serwisowanie MiG-ów w Rosji jest znacznie droższe niż w Polsce, to członkostwo Bułgarii w NATO jest tak kosztowne, że warto się zastanowić nad kompletną zmianą kierunku realizowanej polityki i związanych z tym wydatków.

 

Partia przypomina niedawny wypadek, jakiemu uległ algierski MiG, także remontowany i serwisowany w Polsce. W czasie lotu w algierskim samolocie doszło do wybuchu. „Ataka” uważa, że przyczyną tragedii było zastosowanie przez Polaków używanych i nie do końca sprawnych ukraińskich części zamiennych.

 

Źródło „Vestnik Ataka”

ChS

 

 

 


DATA: 2015-12-11 12:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Strona rosyjska nie udzielała Polsce licencji oraz nie udostępniała jej aktualnej dokumentacji technicznej na wykonanie prac remontowych przy tych samolotach. Oznacza to, że w przypadku przeprowadzenia (przez Polskę) remontu bułgarskich MiG-ów RSK MiG wstrzyma (swoje) dalsze zobowiązania wynikające z umów o serwisowaniu i eksploatacji samolotów"
ponad 3 lata temu / per_anum
 
I tak się kończy brak polityki historycznej. Kto z Polaków wie, że II RP eksportowała myśliwce własnej konstrukcji do Bułgarii. Skoro my ne wiemy, tym bardziej durnie z bułgarskiej "Ataki" nie wiedzą. Bułgarzy chcieli tez kupić "Łosia". A teraz obrażają Polaków. Ale sami jesteśmy sobie winni. Trzeba nakręcić film jak "łosie" bombardują niemieckie kolumny pancerne.
ponad 3 lata temu / f
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.