DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Buffalo: seminarium Chrystusa Króla zostanie zamknięte. Oficjalnym powodem są finanse

Buffalo: seminarium Chrystusa Króla zostanie zamknięte. Oficjalnym powodem są finanse
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Luca Cinacchio/freeimages.com

Administrator apostolski amerykańskiej diecezji Buffalo Edward Scharfenberger ogłosił we wtorek zamknięcie seminarium Chrystusa Króla. Zakończy ono swą działalność wraz z końcem semestru. Oficjalny powód to deficyt finansowy. Nieoficjalnie mówi się jednak również o kontrowersjach wokół wykładowców seminarium.

 

Według wtorkowego oświadczenia deficyt seminarium wynosił do 500 tysięcy dolarów rocznie. Sytuacja ta ciągnęła się od około 10 lat. Niekiedy wprawdzie seminarium otrzymywało datki w znacznej wysokości, jednak chodziło tu o jednorazowe akty dobroczynne. Trudno zatem uznać je za gwarantujące stabilność. Biskup ogłosił swą decyzję 2 miesiące po tym, jak objął funkcję administratora apostolskiego.

 

Choć oficjalne powody są finansowe, to wiadomo również, że za rządów poprzedniego biskupa doszło do kontrowersji w seminarium. Część seminarzystów mówiła o „pornograficznej” rozmowie, jaką zainicjowali wykładowcy seminarium podczas przyjęcia w rektoracie. Inni alumni dementowali te twierdzenia.

 

Obecnie w instytucie kształci się 26 seminarzystów, z czego 15 w diecezji Buffalo. Diecezja przeniesie ich do innych placówek.  

 

Biskup Edward Scharfenberger to biskup Albany, który pełni tymczasową funkcję administratora apostolskiego diecezji Buffalo od grudnia 2019 roku. Jego poprzednik, biskup Richard Malone podał się do dymisji. Stało się to po watykańskiej wizytacji, służącej kontroli zarządzania diecezją.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

mjend


DATA: 2020-02-05 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdziwym nauczycielem jak i jedynym pasterzem jest Chrystus Pan. Bo gdyby tak nie bylo, to mialbys sie z kim podzielic a i rozwinac dyskusje.
3 miesiące temu / Tedor...
 
Druhu Ryszardzie, dlaczego nie wolno pisać o sprawa g dot.katolikow? Jakieś tabu, to sprawy nienaruszalne? W Polsce też doszło do trwonienia naszych, katolików pieniędzy gdy utworzono nie wiadomo po co kolejne diecezje dworami i przynależnościami, no a przede wszystkim z seminariami w każdej diecezyjce, w których nie ma już dzisiaj prawie prawdziwych powołań. Łatwo się rządzi nie swoimi pieniędzmi!
3 miesiące temu / Katolik
 
Nie wiem po co ta informacja na Waszej stronie internetowej ? Czyż to jest tak ważne wydarzenie, ażeby ją "podlewać" sosem nieoficjalnych informacji ? Rzecz normalna w dzisiejszym świecie, gdy pieniądz wyparł wszystkie wartości. Od ekonomii się nie ucieknie nawet w Kościele Katolickim. Moja diecezja gliwicka, w ogóle nie ma swego seminarium duchownego, bo ma wspólne z diecezją opolską. W chwili jej erygowania - mocą bulli Ojca Świętego Jana Pawła II z 25.03.1992 roku - biskup gliwicki porozumiał się z biskupem opolskim, i powołali wspólne seminarium duchowne dla dwóch diecezji z siedzibą w Opolu. Wcześniej siedzibą seminarium była Nysa. Jeśli jednej diecezji nie stać na utrzymanie swego seminarium duchownego, to rzecz normalna, że tworzy się jedno wspólne dla dwóch albo nawet więcej diecezji.
3 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Plotkarze jestescie. Taki juz zawod!!!
3 miesiące temu / Maly polityk
 
powód zawsze się znajdzie ! a podobno sejf niemieckiego episkopatu pęka w szwach z nadmiaru gotówki !
3 miesiące temu / eee
 
Coś jest na rzeczy; klerycy sobie nie wymyślili tej postawy bez powodu.
3 miesiące temu / Jola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.