DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Buddyjscy mnisi brutalnie pobili młodego chrześcijanina

Buddyjscy mnisi brutalnie pobili młodego chrześcijanina
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Mapagada, niewielkiej wiosce w centralnej części Sri Lanki grupa mnichów buddyjskich brutalnie pobiła chrześcijanina. Młody człowiek był hospitalizowany. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

Kto wie, jak zakończyłoby się spotkanie z czwórką agresywnych mnichów gdyby nie… inny buddyjski mnich, którego szybka pomoc i profesjonalna reakcja najprawdopodobniej uratowały młodemu chrześcijaninowi życie. Jak się okazało, czwórka mnichów należała do radykalnego, antychrześcijańskiego ugrupowania.

 

Biskup Asiri Perera i miejscowi chrześcijanie czują się coraz mniej bezpiecznie obawiając się o swoje zdrowie i życie. – Nie jesteśmy cudzoziemcami. Jesteśmy takimi samymi mieszkańcami tego kraju, jak nasi napastnicy – mówił nie kryjąc żalu biskup.

 

Wszyscy mieszkańcy niewielkiego Mapagada mają świeżo w pamięci kwietniową tragedię, do której doszło w czasie wielkanocnych nabożeństw. Zginęło wówczas 258 osób, a ponad 600 zostało rannych.

 

– Zwróciłem się z oficjalnym listem protestacyjnym do premiera naszego kraju Ranil Wickremesinghe’a, żądając w nim zagwarantowania bezpieczeństwa nie tylko w Mapagada, ale i w całym regionie – oświadczył w wywiadzie dla „AsiaNews” bp Perera. Stanowcza postawa duchownego wiąże się zapewne także z wydarzeniami z kwietnia tego roku, kiedy biskup Perera usłyszał serię pogróżek.

 

Dodatkowy niepokój wśród lankijskich chrześcijan wzbudziły wydarzenia na przedmieściach Negombo, gdzie nieznani sprawcy obrzucili kamieniami figurę św. Sebastiana, rozbijając doszczętnie szyby chroniące figurę świętego. Figura świętego stoi obok kościoła pod tym właśnie wezwaniem. Świątynia była jednym z trzech miejsc kultu, które ucierpiały podczas kwietniowych ataków terrorystycznych.

 

Źródło: www.sedmitza.ru / www.asianews.it

ChS


DATA: 2019-08-17 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przed kilku laty Cejrowski miał dużo więcej szczęścia. Mnisi zaprosili go do swojej świątyni a ten publicznie, do kamery wyśmiał ich religię. Dobrze, że nie znali polskiego.
3 miesiące temu / mf
 
Czyli tam też mamy do czynienia z nagonka na kościół katolicki ze strony innowiercow.
3 miesiące temu / kk
 
Już kilka lat temu pokazywali w tv nie polskiej jak niby pokojowo nastawieni do świata buddyści niszczą kościoły na Sri Lance. Tak więc ta agresja się nasila i będzie się nasilać aż do końca świata.
3 miesiące temu / jfbs
 
Proponuję zaprosić tych mnichów na modły o pokój do Asyżu
3 miesiące temu / baranek
 
Buddyjskie ugrupowanie antychrześcijańskie? A myślałam, że wszyscy mnisi buddyjscy są za pokojem i przeciwko jakiejkolwiek formie przemocy... Jak to człowiek mało wie o otaczającej go rzeczywistości.
3 miesiące temu / Czytelniczka
 
A co tu się dziwić. Przecież buddyzm opiera się na okiełznaniu demonów i podporządkowaniu ich sobie. W rzeczywistości to demony podporządkowują sobie tych ludzi no i mamy co mamy
3 miesiące temu / Witja
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.