DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Brytyjskie władze manipulują cenami prądu, aby opłacić produkcję atomowych okrętów podwodnych

Brytyjskie władze manipulują cenami prądu, aby opłacić produkcję atomowych okrętów podwodnych
fot. Wikimedia Commons/Bundeswehr-Fotos

Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii są zawyżone, częściowo dlatego, że gospodarstwa domowe subsydiują atomowe okręty podwodne.

 

Eksperci uważają, że jednym z motywów rządowych dla wspierania cywilnej energii jądrowej jest jednoczesne subsydiowanie przemysłu obronnego.

 

Naukowcy z University od Sussex zasugerowali członkom parlamentarnej komisji ds. biznesu, aby poinformowali obywateli o istnieniu współzależności cywilnego programu nuklearnego i przemysłu obrony jądrowej.

 

Profesor Andy Stirling z Sussex uważa, że jednym z powodów, dla których rząd jest skłonny obciążać właścicieli domów kosztem energii jądrowej, jest to, że stanowi on podstawę łańcucha dostaw dla takich firm jak Rolls Royce i Babcock – zajmujących się projektami atomowych okrętów podwodnych. – Jest oczywiste, że koszty utrzymania zdolności nuklearnych okrętów podwodnych są niemożliwe do poniesienia bez równoległego finansowania przez konsumentów cywilnej infrastruktury jądrowej – podkreśla uczony.

 

Rolls Royce, produkujący m.in. reaktory do atomowych okrętów podwodnych, naciska na rząd, aby zgodził się na budowę floty małych modułowych reaktorów do wytwarzania energii w Wielkiej Brytanii. Ta cywilna technologia mogłaby zostać wykorzystana w przemyśle obronnym.

 

Oczekuje się, że komisja opublikuje w najbliższych dniach opinię przed dyskusją w parlamencie, czy Wielka Brytania naprawdę potrzebuje energii jądrowej w celu zachowania bezpieczeństwa energetycznego.

 

Brytyjscy płatnicy rachunków za prąd będą udzielać wsparcia elektrowni  jądrowej Hinkley Point C w wysokości 92,50 funtów za megawatogodzinę.

 

W 2017 r. były amerykański sekretarz ds. energii Ernest Moniz (naukowiec zajmujący się energią jądrową) nie krył, że „potrzebny jest silny krajowy łańcuch dostaw (jądrowy), aby spełnić wymagania Marynarki Wojennej. To bardzo mocno pokrywa się z komercyjną energią jądrową”.

 

Prof. Stirling zaznaczył w rozmowie ze stacją BBC News, że Brytyjczycy potrzebują tego rodzaju otwartości jak Amerykanie. – Jeśli nadal będzie odmawiać się uznania wzajemnej zależności cywilnej i wojskowej energii nuklearnej, to można skończyć, będąc oskarżonym o ukrywanie oczywistej prawdy – sugeruje naukowiec.

 

Według niego ludzie winni zdać sobie sprawę, że opieranie się na energii jądrowej, ma wpływ na miejsca pracy w Wielkiej Brytanii i odstraszanie nuklearne.

 

Rząd brytyjski wkrótce opublikuje białą księgę energetyczną, w której przedstawi, w jaki sposób Wielka Brytania dokona transformacji energetycznej, by sprostać celom tzw. zeroemisyjnej gospodarki, czyli neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla dla środowiska.

 

Źródło: bbc.com

AS


DATA: 2019-06-06 13:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

My finansujemy niemieckie staliniątka i międzynarodową żydokomunę. Za łapówkę 500+ i zdradę Chrystusa.
5 miesięcy temu / demo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.