DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Brytyjski sędzia sądu rodzinnego zmusił 13-latkę do aborcji

Brytyjski sędzia sądu rodzinnego zmusił 13-latkę do aborcji

„Bardzo upośledzona” – tak ją opisywały gazety na podstawie informacji z sądu -  13-letnia dziewczynka została zmuszona przez sędziego sądu rodzinnego w Wielkiej Brytanii do uśmiercenia dziecka, które koniecznie chciała urodzić.


Dziewczynka, będąca w ciąży z 14-letnim chłopcem chciała zachować swoje dziecko. Jednak przedstawiciele opieki społecznej zwrócili się do sądu z wnioskiem o rozstrzygnięcie, czy spodziewająca się dziecka nastolatka - mająca niski współczynnik inteligencji (IQ wynoszące 54) i zdolności rozumowania na poziomie siedmiolatki – może urodzić.

 

Sir James Munby, przewodniczący Najwyższego Trybunału Rodzinnego orzekł, że w interesie dziewczyny jest uśmiercenie dziecka poczętego. Nastolatka była w 14. tygodniu ciąży.

 

Sędzia w uzasadnieniu wyroku podał, że wg psychiatry dziewczyna została opisana jako osoba „bardzo upośledzona”. Sędzia dodał, że „abstrahując od jej uczuć i pragnień dowody wyraźnie przemawiają, iż w jej interesie jest przerwanie ciąży".

 

Sędzia stwierdził, że nawet, gdyby nastolatka urodziła dziecko, istniały niewielkie szanse, by była w stanie je utrzymać. Sir Munby powołując się na opinię eksperta mówił, że nastolatka „ma wiele trudności w życiu” i „nie potrafi sama decydować o sobie.” Za aborcją – wg sędziego – przemawiał także ubogi poziom słownictwa dziewczyny na poziomie sześciolatki. -W tym stanie rozwoju psychicznego dziewczynka miała podjąć decyzje o rozwiązaniu ciąży – pytał retorycznie Munby.   

 

Jeden z ekspertów przekonywał sędziego, że w związku z ogromnym pragnieniem nastolatki, by urodzić poczęte dziecko, w jej interesie jest umożliwienie donoszenia ciąży i doprowadzenie do szczęśliwego rozwiązania. Psychiatra argumentował, że przymus dokonania aborcji dziewczyna odbierze jako atak na siebie i dozna poważnych szkód emocjonalnych. – Kontynuacja ciąży ... może mieć mniej szkodliwy wpływ, wziąwszy pod uwagę obecne okoliczności – przekonywał bezskutecznie biegły. – Dziewczyna jest zdecydowanie wrogo nastawiona do aborcji. Dlatego nie jest to dobre rozwiązanie. – mówił psychiatra dziewczynki.

 

Jednak Sir James Munby nie dał się przekonać. Aborcja już została wykonana.

 

W tym miesiącu to już druga taka sprawa w Wielkiej Brytanii. Inny sędzia w tym samym sądzie rozpatrywał sprawę również ciężarnej 13-latki, której rzekomo – stan zdrowia psychicznego – nie pozwalał na decydowanie o samej sobie. Sędzia Justice Mostyn po wysłuchaniu opinii ekspertów uznał jednak, że dziewczynka jest zdolna do decydowania o tym, czy chce urodzić dziecko, czy też je uśmiercić.

 

 

Źródło: hufftingtonpost.co.uk., inquisitr.com., AS.


DATA: 2014-06-12 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zbadano 13 - latkę i okazało się, że ma 54 IQ ?! Jak na brytyjską 13-latkę to całkiem niezły wynik, chyba można jej powięszować! Jednak mnie bardziej interesuje poziom IQ Sir James Munby. Kilka miesięcy temu w prasie angielskiej przeczytałem, że kadra oficerska w wojsku GB średnio sięga ok. 60 IQ?! To jakiej średniej dorobiła się palestra brytyjska? Ciekawe. Czy ktoś może mi odpowiedzieć?
ponad 6 lat temu / 333
 
@Rozczarowany Nie tylko niemiecki narodowy socjalizm. Eugenika to produkt wybitnie anglosaski. Wymyślił ją kuzyn Darwina - Galton. Szokujący cytat z Wikipedii: "To właśnie w USA eugenika przeszła od dywagacji akademickich do zastosowań praktycznych. Nazistowskie Niemcy zaadaptowały ją dopiero 43 lata później."
ponad 6 lat temu / VoxAdmirationis
 
Anglicy mają jednak sieczki zamiast mózgów. Nie mogli zwiać z kraju? Jak czekali jak barany na rzeź to i rzeź się dokonała.
ponad 6 lat temu / Akcja Bezpośrednia
 
Upośledzeni nie zasługują na dzieci. Czyli eugenika. To kolejny dowód że zachód podąża śladami niemieckiego narodowego socjalizmu.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
Biedna dziewczynka i jeszcze biedniejsze dziecko. Oto do czego prowadzi wczesna seksualizacja dzieci. Zmuszanie trzynastolatki do zabijania własnych dzieci. Gdzie my żyjemy. Jestem szczęśliwy w życiu, ale gdy widzi się tyle cierpienia niewinnych to człowiek zaczyna pragnąć końca świata.
ponad 6 lat temu / Joe
 
a gdzie rodzice tych dzieci-matek?
ponad 6 lat temu / ciekawy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.