DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Brytyjski „Różaniec na wybrzeżu” z błogosławieństwem biskupów. Modlitwa w intencji obrony życia

Brytyjski „Różaniec na wybrzeżu” z błogosławieństwem biskupów. Modlitwa w intencji obrony życia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

15 biskupów z Wielkiej Brytanii pobłogosławiło „Różaniec na wybrzeżu”. To kolejna akcja modlitewna zainspirowana polskim „Różańcem do Granic”.

 

Inicjatywa modlitewna wiernych świeckich o pełnej nazwie „Różaniec na wybrzeżu o Wiarę, Życie i Pokój” odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku o godzinie 15:00 (czasu lokalnego). Brytyjscy katolicy zainspirowani podobną akcją w Polsce oraz Irlandii zorganizowali własną inicjatywę modlitewną. „Różaniec na wybrzeżu” ma w planach zjednoczenie we wspólnej modlitwie wiernych z Walii, Anglii, Szkocji i pozostałych, mniejszych wysp Wielkiej Brytanii.

 

Jej celem będzie „prośba o odnowienie wiary, łaskę budowy kultury życia oraz o zagoszczenie prawdziwego pokoju w serach ludzi na całym świecie”. Wedle najświeższych danych akcja odbędzie się w 197 miejscach na terenie Wielkiej Brytanii.

 

Swój bezpośredni udział zapowiedziało ośmiu biskupów, wśród nich abp. Leo Cushley z diecezji edynburskiej czy biskup John Keenan z Paisley. Pozostałych siedmiu biskupów wyraziło swoje poparcie i pobłogosławiło inicjatywę.

 

Akcję pobłogosławił także papież Franciszek. Nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii abp. Edward Joseph Adams przekazał na ręce organizatorów błogosławieństwo, które Ojciec Święty „udziela wszystkim uczestnikom akcji”.

 

Data inicjatywy nie jest przypadkowa. 29 kwietnia 2018 roku minie pięćdziesiąt lat od wprowadzenia w Wielkiej Brytanii aborcji na życzenie. Modlitwy błagalne zanoszone za pośrednictwem Matki Bożej będą dotyczyć szczególnie łaski opamiętania się Brytyjczyków w tej kwestii.

 

Miejsca modlitwy w ramach akcji „Różaniec na wybrzeżu” można sprawdzić na stronie: www.rosaryonthecoast.co.uk. W serwisie istnieje również możliwość wyrażenia chęci zorganizowania modlitwy w swojej okolicy.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

 


DATA: 2018-04-17 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.