DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Brytyjski raport o represjach wobec chrześcijan: najbardziej prześladowana grupa

Brytyjski raport o represjach wobec chrześcijan: najbardziej prześladowana grupa
Fot. Pixabay

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie – wynika z końcowego raportu przygotowanego na zlecenie brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Jedna trzecia populacji świata cierpi z powodu dyskryminacji ze względów religinych. Aż 80 procent tej grupy stanowią chrześcijanie. Średnio 345 ginie miesięcznie z powodu wyznawanej wiary. – Musimy uznać, że istnieje swoisty problem prześladowań związanych z chrześcijaństwem, który wykracza poza zwykłą promocję wolności religijnej – powiedział Jeremy Hunt, szef MSZ.

Raport zwraca uwagę, że prześladowania przybierają różną formę, od dyskryminacji w szkole i pracy, aż do aktów ludobójczych. Jako przykład tego typu przypadków wskazano na takie kraje jak Chiny, Nigeria, Irak, Pakistan, Indonezja, Syria i Sri Lanka. Pośród motywów wskazanych przez raport jako przyczyny obojętności wobec tego zjawiska wymienia się poprawność polityczną i postkolonialne poczucie winy.

Dokument zaleca również wprowadzenie do brytyjskiego prawa karnego terminu „chrystianofobia”, obok istniejących już islamofobii i antysemityzmu.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews

RoM

 

 

 


DATA: 2019-07-10 17:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Największym wrogiem dla zła ogarniającego naszą cywilizację jest Kościół. Choćby ułomny, grzeszny ale wobec tego zła nadal najsilniejszy. Dlatego wszelkie zło tego świata z nim tak zaciekle walczy.
4 miesiące temu / M
 
Nareszcie jakaś poważna instytucja powiedziała to głośno. To dobry znak. Z drugiej strony straszne, że hierarchia KK wcale się tym nie interesuje. Zwłaszcza papież- koszmar!
4 miesiące temu / L
 
To dlatego PiS sprowadza do nas coraz więcej Pakistańczyków. Jesienią będzie ich mnóstwo, na razie załatwiają formalności.
4 miesiące temu / dybuk
 
Dlatego chrześcijanie mie mogą być bezbronni. Skąd się wzięło przekonanie że mamy sie wszyzscy dać pozabijać jak cielęta? Eliasz "wytracił" bo przecież nie zabił - prawda? 450 kapłanów Baala w jeden dzień. Można? A to zawodnik który żywcem do nieba został zabrany i objawił go Chrystus w czasie przemienienia. Można? To może pora uruchomić mózgi i instynkt samozachowawczy?
4 miesiące temu / Jot
 
:D brytyjski raport:D? no to już długo sobie nie popanuje chrześcijańska dynastia Windsorowska według szefa msz uk:D
4 miesiące temu / szpulas11
 
Ale to nie przekona ślepych i głuchych zapatrzonych w lewactwo, dla których najbardziej prześladowani są muzułmanie, potem hinduiści, a na końcu buddyści. Zachód sięgnął dna i to w kolorowym korowodzie tanecznym jak wiele cywilizacji przed nim. gdy osiągnęli szczyt luksusu cielesnego wyłączyli myślenie i nie widzieli, że po drugiej stronie szczytu nie ma wspinaczki tylko spadanie.
4 miesiące temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.