DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Brytyjski polityk ostrzega przed islamem: stwarza zagrożenie jak nazizm czy maoizm

Brytyjski polityk ostrzega przed islamem: stwarza zagrożenie jak nazizm czy maoizm
fot. FORUM

Nowy lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) porównał islam do nazizmu. Richard Braine oświadczył m.in., że „umiarkowany islam nie istnieje, a wiara ta stwarza takie samo zagrożenie dla Brytanii jak nazizm czy maoizm”.

 

Polityk uważa, że „Brytyjczycy powinni pomóc muzułmanom w wygnaniu z ich dusz demonów zła”. Braine nic nie robi sobie z tego, że wśród brytyjskiej klasy politycznej z dnia na dzień przybywa mu wrogów.

 

– Swoim zachowaniem Hitler nierzadko wprowadzał w błąd nie tylko swoich rodaków. Jakże często bowiem fuhrer tryskał  znakomitym humorem, był duszą towarzystwa, zajmował się sztuką. Zaskakiwał też wyjątkową wiedzę nt. jego ulubionego kompozytora – Wagnera. To samo dzieje się w przypadku wielu muzułmanów. Pod przykrywką dobrych manier i „światowości” kryje się ich prawdziwy charakter – uważa brytyjski polityk.

 

Braine to chyba jedyny brytyjski polityk tak dogłębnie zajmujący się świętą księgą islamu – Koranem. Wiedza o nim przynosi kolejne kontrowersyjne opinie. – Jestem posądzany o sianie nienawiści. Ale ja tego nie muszę robić. Do czynienia zła nawołuje ich (muzułmanów) święta księga – twierdzi Braine.

 

Oskarżenia o islamofobię powodują coraz wyraźniejsze podziały w samej partii. Z dnia na dzień traci ona poparcie wyborców. Przede wszystkim na rzecz Partii Brexitu, na czele której stanął Nigel Farage. Ten sam polityk, który w latach 2010-2016 przewodził Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa i właśnie z powodu narastającej tam islamofobii opuścił jej szeregi.

 

ChS

Źródło „The Guardian”


DATA: 2019-09-06 10:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tak-tak Zna Pan istotę islamu? Doprawdy? Jeśli nie jest Pan koranistą,to jej Pan nie zna. Tak samo jak nie zna istoty Biblii człowiek,który nie jest biblistą.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Na nic nasze, osób znających istotę islamu, przedwczesne wołania o pamiętanie się społeczeństw i polityków nimi kierujących. Z kazdym dniem widać, że tracimy instynkt samozachowawczy. To bedzie musiało się skończyć przelewem niewinnej krwi na terenie już europy tak jak w Biesłanie, na terenach ISIS. Wtedy wszyscy tolerancyjni podniosą krzyk i będą w głębokim szoku - tylko za jaką cenę. A przyslowie mówi: "Jak trwoga to do Pana Boga!!!!"
ponad 1 rok temu / Tak - tak
 
@ignorant A czy wierzysz, że szatan istnieje i natchnal Mahometa? Patrzycie przez pryzmat świata widzialnego.
ponad 1 rok temu / Second
 
Kiedy powstawał Islam a chyba kilkaset lat po Chrystusie, gdzie byli Izraelczycy rozproszeni? Czy nie było ich również w krajach arabskich? I czym tam się oni zajmowali? Odrzucili Prawdę. Czy pozostali obojętni na to że chrześcijaństwo może powoli obejmować Arabów i stanie się też ich religią co postrzegać mogli jako zagrożenie dla swego "judaizmu", już i tak przekręconego. Czy nie było logiczne z ich strony aby utworzyć dla Arabów jakąś nową religię, byle by sprzeczną z Chrystusem? Jako swoistą "ochronę". Czy Islam nie jest może inspirowany przekręconym Judaizmem ale dla Arabów? Czy ktoś prowadzi ł badania związków diaspory żydowskiej z powstawaniem "objawień proroka" i Islamu w tych krajach gdzie przebywali Żydzi? Czy można tu udowodnić związki bo wiele by to wyjaśniało obecnie. I powtarzające się ekspansje Islamu na kraje chrześcijańskie właśnie? A nie w kierunku azjatyckim przecież słabszym w tamtych czasach. Czy mamy po prostu to samo - natrętną agresję tych co odrzucili
ponad 1 rok temu / Ignorant
 
W związku z masowym nachodzctwem muzułmanów na Europę,powstaje problem natury cywilizacyjnej.Trzeba widziec rzeczywistośc we wlaściwym świetle i wyciągac realne wnioski,póki nie jest za póżno lecz zdominowana przez lewaków Europa nie jest w stanie tego uczynic; szariat i kalifat już stoi za drzwiami i zmiecie także lewactwo w ramach walki demonów między sobą.
ponad 1 rok temu / t
 
tok oto rozwala swat neomarksizm - tylko, że sam zginie pod nawałą islamu - to są po prostu otumanieni idioci
ponad 1 rok temu / tomtom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.