DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2018 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Brytyjski polityk chce stworzenia „socjalistycznego społeczeństwa”

Brytyjski polityk chce stworzenia „socjalistycznego społeczeństwa”
REUTERS/Simon Dawson

John McDonnell to minister finansów w gabinecie cieni Partii Pracy. W rozmowie ze stacją BBC powiedział, że jego celem jest budowa „socjalistycznego społeczeństwa”. Polityk dodaje, że aby do tego doprowadzić, potrzebna jest zdecydowana transformacja. Przyznał również, że rewolucjonista Hugo Chavez sprawił,że  gospodarka Wenezueli się rozwijała, ale po jego śmierci sprawy poszły w złym kierunku.

 

Socjalista John McDonnell to bardzo ważny współpracownik lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna. Na co dzień pełni funkcję ministra finansów w gabinecie cieni i przygotowuje się do objęcia w przyszłości kluczowego resortu. Jedynym warunkiem jest zwycięstwo Laburzystów w wyborach parlamentarnych. McDonnell wzbudził zainteresowanie mediów i polityków swoją wypowiedzią nt. planowanych reform. Podkreślił, że jego celem jest zbudowanie „socjalistycznego społeczeństwa”. Dodaje, że będzie to możliwe tylko na skutek transformacji.

 

W wywiadzie dla BBC minister w gabinecie cieni stwierdził również, że gdy Partia Pracy dojdzie do władzy, inwestorzy będą mogli liczyć na zwrot z inwestycji, ale nie będą mogli „wyzyskiwać” obywateli. Co ciekawe, McDonnel skomentował także sytuację gospodarczą w pogrążonej w wielkim kryzysie Wenezueli. Jego zdaniem, dopóki żył Hugo Chavez, socjalistyczna gospodarka rozwijała się bardzo dobrze. Negatywne zmiany miały nastąpić po tym, gdy na fotelu prezydenta zasiadł Nicolas Maduro.

 

Warto podkreślić, że koncepcja budowania „socjalistycznego społeczeństwa” nie jest zbyt dobrze oceniana przez Brytyjczyków. Z sondaży wynika, że to Partia Konserwatywna ma ofertę programową, która cieszy się największą akceptacją. Popiera ją 35 proc. badanych. Z kolei polityka gospodarcza Partii Pracy jest popierana przez 20 proc. społeczeństwa.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, The Telegraph

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?


DATA: 2018-07-24 11:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tytuł? Autor? Cokolwiek? Monarchia niekatolicka ma problemy z legitymizacją. Carat był pod patronatem Cerkwii a ta jest zgodna z Kościołem.
5 miesięcy temu / Akwin
 
Przecież jesteś socjalistką, bo zachwalasz socjalistyczną UE :)
5 miesięcy temu / do ale kwik
 
A to monarchia niekatolicka jest nielegalna? np. carat rosyjski?
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Czytałam biografię Elżbiety II i tam pisano że rodzice zmusili Karola do ślubu z Dianą. Może to i brednie ale w XIX wieku to przecież była norma że książęta żenili się z księżniczkami a potem odwiedzali masowo agencje. Np. brat ojca Elżbiety II.
5 miesięcy temu / ala wilk
 
@ala wilk - ani prawica ani monarchiści nie popierają przymusowych ślubów, więc przestań bredzić proszę. To domeną lewicy jest przymus i terror. Zresztą mówienie o prawicy i monarchistach w świetle monarchii nie będącej katolicką też zakrawa na kpinę. Poproszę o rzetelne źródło informacji o tym, że Karol został zmuszony do ślubu z Dianą - jeśli go nie podasz, to jesteś łgarzem. Póki co, w świetle tego, że Kamila była po ślubie wziętym w 73 r. a Diana wzięła ślub w 81 r., to Twój komentarz nadaje się co najwyżej na pudelka.
5 miesięcy temu / Akwin
 
Ci (nie)skończeni głupcy znowu chcą budować w Anglii socjalizm. Przypomnę, że po II Wojnie Światowej Partia Pracy już to z "sukcesem" realizowała, w wyniku czego kraj ten stoczył się gospodarczo i był nazywany chorym człowiekiem Europy. Pani Thatcher ile mogła, to odkręciła. Widać zramolałym głupcom uczenie się czegokolwiek na własnych (i nie tylko) błędach jest całkowicie obce.
5 miesięcy temu / pga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.