DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Brytyjski minister: po Brexicie trzeba będzie używać armii do obrony interesów na całym świecie

Brytyjski minister: po Brexicie trzeba będzie używać armii do obrony interesów na całym świecie
Gavin Williamson. FOT.Jim Mattis/Wikimedia

Brytyjski sekretarz obrony Gavin Williamson jeszcze w poniedziałek wygłosi przemówienie wskazując, że Wielka Brytania po opuszczeniu struktur unijnych powinna być gotowa do użycia siły militarnej, by wesprzeć swoje globalne interesy na świecie. W opinii Williamsona granice między pokojem a wojną zacierają się.

 

Minister ma przedstawić plany dotyczące wysłania nowego lotniskowca na Pacyfik. Będzie on odpowiedzialny m.in. za prowadzenie ofensywy cybernetycznej. Polityk chce także, by Wielka Brytania po opuszczeniu Unii Europejskiej przyjęła bardziej agresywne stanowisko militarne w celu obrony swoich interesów w dowolnym miejscu na świecie.

 

Minister ma powiedzieć między innymi, ze Brexit doprowadził Wielką Brytanię „do wspaniałej chwili”. Chodzi o konieczność wzmocnienia globalnej obecności, siły rażenia i ofensywności. Polityk opisze też granice między pokojem a wojną jako rozmyte i powie, że Wielka Brytania i jej sojusznicy muszą być gotowi do „użycia twardej siły, aby wspierać jej interesy”.

 

Wielka Brytania przechodzi jeden z poważniejszych kryzysów politycznych od czasu zakończenia drugiej wojny światowej. Brexit postrzegany jest na Zachodzie jako cios w obliczu rosnącej rywalizacji USA z Rosją i Chinami. Z kolei zwolennicy Brexitu – w tym minister obrony – uważają, że opuszczenie UE to szansa dla Wielkiej Brytanii, by przyjęła nową rolę w trakcie przebudowywania architektury globalnej. Uwolnienie się od Brukseli daje wiele nowych możliwości.

 

Dlatego też Williamson ma powiedzieć w poniedziałek, że teraz Wielka Brytania może budować nowe i ożywiać stare sojusze. Londyn ma też wyjaśnić, że będzie działał aktywnie oraz że Brytyjczycy są narodem, do którego można się zwrócić, gdy świat będzie poszukiwał przywództwa.

 

Poinformuje, że pierwsza misja lotniskowca HMS Queen Elizabeth obejmie pracę w rejonie Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Pacyfiku. Na okręcie będą dwie eskadry brytyjskich i amerykańskich samolotów F-35.

 

Williamson podkreśli bliskie powiązania wojsk brytyjskich z amerykańskimi i powtórzy wezwanie prezydenta Donalda Trumpa do tego, aby kraje NATO zwiększyły swoje wydatki, by radzić sobie z „rosyjską prowokacją”. Brytyjski sekretarz obrony w przemówieniu powie też, że tego rodzaju rosyjskie działania muszą kosztować.

 

Bez przytaczania konkretnych przykładów ostrzeże, że koszty nieinterwencji są często „niedopuszczalnie wysokie”. Wezwie inne kraje do większego zaangażowania militarnego na świecie, sugerując, że mocarstwa zachodnie nie mogą ignorować potrzebujących.

 

 

Źródło: reuters.com

AS

 

 


DATA: 2019-02-11 11:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brexit napewno nie przyniesie żadnych rewolucji. Europa po wojnie została podzielona między wielkich w Jalcie. UE natomiast nieprzypadkowo nazywa się eurokolchozem. A wszyscy ci co są w Unii mogą być skazani na Rosję lub paść jej ofiarą. Skazani w sensie dominacji jednej strony.
9 miesięcy temu / Smville
 
Dla mnie to brzmi jak argumenty, by pokazać i przekonać Brytyjczyków, że Brexit jest jednak dobry i pozytywnie wpłynie na wizerunek i wpływy Wielkiej Brytanii po wyjściu z Uni.
9 miesięcy temu / monday
 
Niech nas Pan Bóg broni przed brytolami-bandytami.
9 miesięcy temu / amen
 
Do czego armia brytyjska była używana dotychczas? Czy nie do obrony interesów, lecz do atakowania interesów?
9 miesięcy temu / Konrad Józef Turzyński
 
Wiadomo, że Wielka Brytania walczy zawsze do ostatniego żołnierza. Swojego sojusznika.
9 miesięcy temu / Pokręć
 
ZNOWU SZUKAJĄ FRAJERÓW, KTÓRZY BĘDĄ ZA NICH WALCZYĆ !!! cyt."Wielka Brytania może budować nowe i ożywiać stare sojusze. Londyn ma też wyjaśnić, że będzie działał aktywnie oraz że Brytyjczycy są narodem, do którego można się zwrócić, gdy świat będzie poszukiwał przywództwa"
9 miesięcy temu / mizar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.