DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Brytyjski książę ofiarą kampanii na rzecz roszczeń LGBT

Brytyjski książę ofiarą kampanii na rzecz roszczeń LGBT
Książę George. Fot. Zuma Press/Forum

Duchowny szkockiej wspólnoty episkopalnej namawia chrześcijan do modlitwy o to, by czteroletni książę George został… homoseksualistą. Szokujące słowa padły, ponieważ – w przeciwieństwie do hierarchów wyznania reprezentowanego przez ich autora – Kościół Anglii nie uznaje związków jednopłciowych.

 

Według Kelvina Holdswortha, chrześcijanie powinni żywić nadzieję, że „Pan pobłogosławi Jerzego miłością szlachetnego, młodego dżentelmena”. W ostatecznym rozrachunku chodzi o to, by poszerzał się zakres „praw LGBT” wśród anglikanów. Szkocki pastor wypowiedział się na własnym blogu internetowym.

 

Holdsworth oprócz funkcji w episkopalnej katedralnej parafii w Glasgow, jest również aktywistą LGBTQ. W jego protestanckiej wspólnocie decyzja o udzielaniu „ślubów” parom jednopłciowym należy do duchownych.

 

W rozmowie z dziennikiem „Independent” Kelvin Holdsworth podkreślił, że decyzja dotycząca stosunku Kościoła Anglii do tej sprawy należy do anglikańskiego zwierzchnika, czyli arcybiskupa Canterbury. Ten niedawno wyraził swój zachwyt z powodu zbliżającego się ślubu w rodzinie królewskiej, chociaż przyszła żona księcia Harry’ego jest osobą rozwiedzioną.

 

„Chcę zapytać, czy arcybiskup byłby tak entuzjastycznie nastawiony, gdyby członek rodziny królewskiej chciał poślubić partnera tej samej płci?” – spytał Holdsworth na łamach gazety.

 

„Christian Today” cytuje komentarz do stwierdzeń Holdswortha autorstwa byłego kapelana brytyjskiej królowej, Gavina Ashendena. „To modlitwa nieuprzejma i wprowadzająca zamęt, jest ona teologicznym odpowiednikiem klątwy niegodziwej wróżki w jednej z baśni” – powiedział. „Angażowanie królewskich dzieci do realizacji partykularnych celów związanych ze sferą seksualną wydaje się szczególnie bez smaku” – dodał pastor Ashenden.

 

 

Źródło: independent.co.uk

RoM

 

 

 

 


DATA: 2017-12-04 00:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Książę jest następcą tronu.Trzeci w kolejce.Więc duchowny szkocki powinien wiedzieć,że Jerzyk,choćby nie chciał,musi spłodzić potomka w celu przedłużenia dynastii.Wobec tego kontakt z kobietą jest nieunikniony.Dynastie królewskie kierują się innymi priorytetami niż życzył by sobie szkot.
8 miesięcy temu / bingo
 
Rodzina Królewska sama sobie taką anglie wypracowała.
8 miesięcy temu / Nongrata
 
"....szczególnie bez smaku"?? Całe szczęście!!
8 miesięcy temu / reakcjonista
 
Rodzina królewska sama zrobiła z małego księciunia taką cyrkową małpkę, pokazują go wszędzie gdzie się da, obwożą gdzie się da, więc niech się dziwią że każdy kto chce wyciera sobie nim buźkę, hehe
8 miesięcy temu / bazyli
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.