DZIŚ JEST:   13   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

VI Objawienie w Fatimie
XXVIII Niedziela zwykła
Św. Edwarda Wyznawcy, króla
Bł. Honorata Koźmińskiego
 
 
 
 

Brytyjski imam o mordzie w Paryżu: islam nie znaczy „pokój”. To poddanie się woli Allaha

Brytyjski imam o mordzie w Paryżu: islam nie znaczy „pokój”. To poddanie się woli Allaha

Chcemy wprowadzenia szariatu – powiedział na antenie Fox News imam z Wielkiej Brytanii, Anjem Choudary, komentując mord dokonany przez muzułmanów w Paryżu.

 

Wywiad dla Fox News miał być komentarzem do zamachu muzułmanów na redakcję francuskiego tygodnika „Charlie Hebdo”. Wcześniej imam zdążył już skomentować sprawę na Twitterze, pisząc: „Wolność wypowiedzi nie zawiera w sobie także obrażania proroków Allaha bez względu na to, co uważasz na temat wydarzeń z Paryża!” oraz „Muzułmanie kochają posłańca Mahometa bardziej niż swoich rodziców, dzieci, a nawet siebie samych! Dlaczego ludzie tego nie rozumieją?”.

 

Zapytany przez Fox News o wydarzenia w Paryżu, Choudary powiedział, że należy je widzieć „w kontekście”. O jaki kontekst chodzi? Imam przypomniał, że francuskie władze zakazały noszenia muzułmańskich burek czy budowania w Paryżu meczetów, „zabijają muzułmanów w Syrii i Iraku” i pozwalają ludziom na „obrażanie proroka”.

 

Choudary nie omieszkał wspomnieć, że w islamie za obrażanie proroka Mahometa obowiązuje kara śmierci. Zaznaczył, że „wrażliwość muzułmanów” musi być brana pod uwagę we współczesnym świecie.

 

Imam, zapytany czy muzułmanie chcą zakazać obrażania Mahometa w państwach, w których żyją, odparł: - Chcemy wprowadzenia szariatu, a on mówi, że to jest zakazane. Oczywiście na całym świecie.

 

Brytyjskiemu imamowi nie spodobało się również nazywanie islamu religią pokoju. –Kto mówi, że islam jest religią pokoju? Islam nie znaczy pokój, a poddanie się przykazaniom Boga. Jeśli chciałby Pan żyć ze mną w pokoju, to możemy żyć pokojowo. Ale jeśli okupujecie naszą ziemię i torturujecie ludzi, jak przyznała CIA, to już nie jest pokój. To oczywiste, że muzułmanie pewnego dnia zareagują– stwierdził.

 

Pytany, czy islam chce zabrać ludziom wolność wyznania. Choudary zdecydowanie zaprzeczył, twierdząc, że chodzi o wprowadzenie szariatu, który nie oznacza zakazania innych wyznań. – Jeśli chcesz, to możesz zostać muzułmaninem, ale możesz też pozostać chrześcijaninem albo Żydem. Możesz żyć pod szariatem. My mówimy o ludziach, którzy obrażają proroka albo okupują ziemię muzułmanów – oświadczył.

 

 

Źródło: chnnews.pl

ged


DATA: 2015-01-14 12:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli ten Allach to szatan!
ponad 3 lata temu / Dupek
 
granat w doope i adie papa do jakiegoś srallaha
ponad 3 lata temu / samael
 
Spojrzcie na date aktualizacji, cos mi smierdzi okresem a wybuchami w Paryżu. Kolejna manipulacja?
ponad 3 lata temu / zdziwiony
 
Ale szariat to to samo co przymusowe zostanie muzułmaninem więc o jakiej wolności wyznania rozmawiamy w ogóle . Tyle lat siedzieli muzułmanie w ciszy i pokojowo koegzystowali ze światem aż do chwili obecnej gdzie zamiast walczyć o swoje prawa w swoich państwach to walczą z władzą za granicą o swoje prawa które im się nie"należą"
ponad 3 lata temu / angel
 
niech wraca na bliski wschód i ta wprowadza szmariat
ponad 4 lata temu / eee
 
i frytki do tego? ja chciałbym porshe :) a Wam dadzą frytki co najwyżej do zjedzenia.Nie macie szans prędzej Wam atomówę walną na wasz dziwny naród niż jakiś szariat wprowadzą.masakra jakaś zmieńcie swoje zachowanie to zaprzestaną ekspansji na was proste to wasza wina i wyłącznie wasza.albo świnki wpuścić albo strzelanie z nabojami z świnskiej krwi jak słynny generał black strong : jack :D
ponad 4 lata temu / nexuaas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.