DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Brytyjski biskup: obrońcy życia muszą zmienić taktykę! To odpowiedź na zakaz modlitw

Brytyjski biskup: obrońcy życia muszą zmienić taktykę! To odpowiedź na zakaz modlitw
Bp Philip Egan. Źródło: YouTube/adwmuk

Brytyjski biskup Philip Egan stwierdził, że ruch pro-life musi „zmienić taktykę” w związku z rządowymi próbami zakazania czuwania modlitewnego przed klinikami aborcyjnymi.

 

W liście pasterskim hierarcha wezwał wszystkich księży w swojej diecezji (Portsmouth), aby przywdziać pokorne fioletowe szaty 23 października, to jest w dniu uchwalenia brytyjskiej ustawy aborcyjnej.

 

Jako ludzie żyjący, nasze wysiłki na rzecz obrony nienarodzonych dzieci, opieki nad ciężarnymi matkami i unieważnienia lub chociażby osłabienia ustawy, przyniosły mieszane rezultaty i teraz wygląda na to, że niesprawiedliwie nasz świecki rząd nie pozwoli nam nawet na modlenie się przed szpitalami i klinikami – stwierdził.

 

W związku z tym omawiam z grupami pro-life i z naszym zespołem ds. sprawiedliwości, pokoju i odpowiedzialności społecznej kilka nowych form dawania świadectwa – wyjaśnił.

 

Hierarcha wskazał, że konieczna jest zmiana taktyki. Na początek – jak zaznaczył – chce, by w diecezji 23 października, czyli w rocznicę przyjęcia haniebnej ustawy aborcyjnej, był diecezjalnym Dniem Modlitwy i Zadośćuczynienia za Życie. W tym dniu kapłani mają nosić purpurowe szaty pokutne. Dodał także, że szkoły katolickie i parafie muszą większy nacisk położyć na właściwe nauczanie na temat seksualności i aktu płciowego dozwolonego jedynie w małżeństwie i otwartego na życie.

 

Biskup Egan pochwalił encyklikę Humanae vitae papieża Pawła VI, którą nazwał „proroczą”. Dokument, jak zauważył hierarcha, „potwierdza doktrynę Kościoła o uczciwości stosunku płciowego, zarezerwowanego dla męża i żony w małżeństwie, jako aktu miłości otwartej na życie i że te dwa aspekty, otwartość na życie i miłość, nie mogą być oddzielone lub sztucznie separowane.

 

W przeciwnym razie – jak ostrzegał papież – miałoby to katastrofalne skutki dla osób, rodzin i społeczeństwa – czytamy w liście biskupa.

 

Brytyjski duchowny zauważył, że pięćdziesiąt lat później możemy teraz dostrzec mądrość encykliki. Jej prorocze ostrzeżenia widać „zwłaszcza w rozbitych związkach rodzinnych, sprowadzeniu seksu do zwykłej aktywności, handlu ludźmi w celu prostytucji i pornografii, seksualizacji młodych ludzi i eksplozji uzależniających zachowań prowadzących do rozpaczy, wstydu i poczucia winy”.

 

Ostrzegł, że społeczeństwo brytyjskie wkracza w „przerażający, nowy, ciemny wiek”, w którym ludzie porzucają wiarę. – Nic dziwnego, że żąda się wspomaganego samobójstwa i eutanazji – zauważył.

 

Musimy poprosić Jezusa, aby pomógł nam dotrzeć do osób w pobliżu, aby pomóc ludziom rozwinąć osobistą więź z Bogiem – napisał biskup Portsmouth. Dodał, że to jest fundamentalne zadanie dla katolickich szkół i parafii.

 

 

Źródło: catholicherald.co.uk

AS

 

 


DATA: 2018-04-17 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wołanie anioła we Fatimie pokuty pokuty pokuty - to właśnie w tym duchu
11 miesięcy temu / Teresa
 
Jednego nie rozumiem. Dlaczego wydarzenia świeckie mają implikować liturgię? Liturgia jest dla Boga, a nie dla manifestowania protestów. Jeśliby rocznica aktu wypadła w czasie Wielkanocy to też biskup zarządziłby pokutny kolor szat? Poza tym to żadne świadectwo, bo niewierzącym wszystko jedno jaki kolor szat mają księża.
11 miesięcy temu / kk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.