DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Brytyjska feministka chce zakazać rozmów o sporcie w miejscu pracy. Bo wykluczają kobiety

Brytyjska feministka chce zakazać rozmów o sporcie w miejscu pracy. Bo wykluczają kobiety
fot. pixabay.com

Ann Franckie, szefowa agencji menadżerskiej Chartered Management Institute wzywa firmy do wprowadzenia zakazu rozmawiania o sporcie w miejscu pracy. Jej zdaniem rozmowa np. o piłce nożnej czy krykiecie bardzo często wyklucza kobiety, które nie są zainteresowane tematem. Ale to nie wszystko.

 

- Jest to otwarcie furtki dla samczych zachowań i – jeżeli przechodzi niezauważone – sygnalizuje przekształcenie w samczą kulturę – powiedziała Franckie w rozmowie z BBC. – Od dyskusji na temat VAR-u wiedzie już prosta droga do poklepywania  się po plecach i gratulacji z powodu weekendowych podbojów miłosnych – przekonuje.

 

Ponadto, rozmowy o sporcie w miejscu pracy mają zdaniem feministki wykluczać kobiety. – Bardzo dużo kobiet czuje się pominiętymi (…) nie interesują się tymi sportami i nie chcą być zmuszane do rozmowy na ich temat – wskazuje szefowa agencji menadżerskiej.

 

Dlatego Franckie wskazuje na potrzebę skuteczniejszego moderowania rozmów między pracownikami. Jej zdaniem dobry menadżer powinien stworzyć przestrzeń uwzględniającą wszystkich pracowników oraz zapewnić, by wszyscy czuli się pewnie.

 

Z pomysłem menadżerki zdecydowanie nie zgadza się dziennikarz sportowy Jacqui Oatley. – Jeżeli zabronisz rozmów o sporcie w miejscu pracy doprowadzisz do sytuacji, w której ludzie się alienują, ponieważ nie mogą porozmawiać o tym, co ich interesuje – wskazała. - Sugerowanie mężczyznom, że nie mogą mówić o sporcie ze względu na znajdujące się w ich otoczeniu kobiety, stworzy dużo więcej podziałów – przekonuje.

 

Źródło: bbc.com

PR


DATA: 2020-01-29 09:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oglądałem ostatnie badania odnośnie bezdzietnych kobiet, których wiele poświeciło się dla karariery. Zdecydowana większość żałuje, że jest teraz sama i słuchały feministycznego bełkotu...
7 miesięcy temu / Xenon
 
Tak w ogóle to żądanie takich zakazów świadczy o całkowitym braku kultury, a przy okazji rozumu.
7 miesięcy temu / @kate
 
Najlepiej całkowicie zakazać ludziom rozmawiania. Wtedy nikt nie będzie wykluczony.
7 miesięcy temu / Maciej
 
Chyba już czas najwyższy na Powtórne Przyjście.
7 miesięcy temu / Robert
 
Szokujące. Zastanawiam się tylko, z punktu widzenia kobiety po prostu, jak feministka może z góry zakładać brak zainteresowania kobiet sportem. A gdzie równość płci? Kobiety dopuszczono do olimpiad już w 1900, skąd pomysł że w pracy rozmawia się tylko o piłce nożnej mężczyzn a nie na przykład o tenisie czy biegach kobiet, zwłaszcza jeśli pojawia się jakaś Radwańska czy Szewińska?.. Nie wspominająć o jeździe figurowej na łyżwach. Jak dobrze, że nie jestem feministką. Dyskutuję z kim chcę, o czym chcę. Jeśli coś mnie nie interesuje, nie słucham. Aby nam wszystkim było przyjemnie w miejscu pracy, przy okazji, potrzebna jest kultura i wzajemny szacunek. Przejawiający się na przykład w unikaniu zbyt emocjonalnych dyskusji zwłaszcza w trakcie pracy!.. lub trzymania się kurczowo jednego tematu, który nie wszystkich interesuje. Ale kultury nie da się narzucić zakazami.
7 miesięcy temu / kate
 
Nonsens. po pierwsze: do pracy chodzi się, by pracować, a nie prowadzić życie towarzyskie, po drugie: co komu do tego, o czym inni rozmawiają w czasie przerwy, zresztą, jestem kobietą i nigdy nie mam takich problemów, jak ta pani.A tak w ogóle, to ci wszyscy działacze i działaczki sprawiają wrażenie, jakby pilnie potrzebowali wizyty u lekarza. Ciężko już nawet o tym czytać. Jesteśmy poza granicami absurdu.
7 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.