DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Brytyjska ambasada przeprosiła Amerykanów

Brytyjska ambasada przeprosiła Amerykanów
By Munger, George, 1781-1825, artist. [Public domain], via Wikimedia Commons

Ambasada Wielkiej Brytanii w Waszyngtonie musiała przeprosić Amerykanów z powodu uroczystych obchodów dwusetnej rocznicy podpalenia Białego Domu przez Brytyjczyków. Zaproszeni z tej okazji goście delektowali się ogromnym tortem, którego zdjęcie obiegło amerykańskie portale społecznościowe.


Zdjęcie wysłane z oficjalnego konta ambasady przedstawia tort z doskonałą miniaturą Białego Domu. Z jednej strony widnieje flaga amerykańska, a z drugiej – brytyjska. Na torcie palą się sztuczne ognie. Pod fotografią zamieszczono podpis: „Dla upamiętnienia 200-rocznicy podpalenia Białego Domu. Tylko tym razem zimne ognie!”. Trzy godziny później dziesiątki wściekłych użytkowników Twittera umieściło szereg wpisów żądając przeprosin. Ambasada przeprosiła, zaznaczając, że pracownicy chcieli podkreślić znaczenie tego wydarzenia w kontekście dzisiejszej ścisłej współpracy i przyjaźni obu państw.


Oryginalny wpis na Twitterze odnosił się do wojny brytyjsko-amerykańskiej na pograniczach USA oraz Kanady. Wówczas to wojska brytyjskie w ciągu 26 godzin zajęły Waszyngton, podpalając kilka budynków, w tym Kapitol i Biały Dom. Oficjalna rezydencja amerykańskich prezydentów prawie całkowicie spłonęła. To był jedyny przypadek w historii, gdy najechano Waszyngton i spowodowano znaczne szkody w Białym Domu. Prezydentem wówczas był James Madison.


Wpis pracowników ambasady brytyjskiej spotkał się z natychmiastową reakcją. Amerykanie zarzucili Brytyjczykom „nietaktowne zachowanie” i „zły gust”. Jeden z użytkowników serwisu stwierdził: „dobrze wiedzieć, iż USA nie są jedynym krajem z upośledzonym umysłowo personelem dyplomatycznym, który nie ma pojęcia, jak korzystać z Twittera”.Źródło: The Daily Telegraph, AS.


DATA: 2014-08-26 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.