DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Brytyjscy propalestyńscy posłowie niemile widziani. Czarną listę konsultował izraelski dyplomata

Brytyjscy propalestyńscy posłowie niemile widziani. Czarną listę konsultował izraelski dyplomata

Mały skandal, doprowadzenie do upadku wizerunku, lub cokolwiek co spowodowałoby usunięcie z życia politycznego propalestyńskich polityków. Tak izraelski dyplomata negocjował listę posłów brytyjskiego parlamentu, którzy „powinni być usunięci” w związku z ich poglądami.

 

Jak poinformowała „Rzeczpospolita” tego rodzaju sugestie działań podały w czasie rozmowy jaką Maria Strizzolo, była pracownica biura posła Partii Konserwatywnej Roberta Halfona, odbyła z przedstawicielem ambasady Izraela Shaiem Masotem. Konwersacja została nagrana. Masot spytał wprost czy może przekazać Strizzolo „listę posłów parlamentu, którzy powinni być usunięci” w związku z ich propalestyńskimi poglądami.

 

Po tych słowach Strizzolo zaczęła się śmiać i dodała: Jeśli poszukasz odpowiednio głęboko, na pewno jest coś, co próbują ukryć. „Może mały skandal?” Rozmówcy używają określenia „take down”, które - jak wyjaśnia The Guardian - zazwyczaj oznacza doprowadzenie do upadku danej osoby np. przez zdyskredytowanie jej.

 

Wśród polityków „do usunięcia” izraelski dyplomata wymienił m.in. wchodzącego w skład rządu sir Alana Duncana, stojącego na czele Biura Spraw Zagranicznych oraz Commonwealthu. Ten – w ocenie Strizzolo - już miał być trochę zneutralizowany. Rozmowa miała miejsce w restauracji niedaleko ambasady Izraela w Kensignton.

 

Po ujawnieniu nagrań ambasador Izraela w Wielkiej Brytanii Mark Regev przeprosił za wypowiedzi Masota. Opozycyjna Partia Pracy chce śledztwa w związku z podejrzeniami, iż Izrael próbuje ingerować w politykę Wielkiej Brytanii. Sama Strizzolo zbagatelizowała sprawę, uznając rozmowę za „plotkarską”. Z kolei ambasada Izraela zapowiedziała powrót Masota do kraju.Źródło: rp.pl

MA


DATA: 2017-01-09 07:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to mawiał wojak Szwejk bezczelne i zuchawałe są te kurtyzany.
ponad 3 lata temu / stoLica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.