DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

Brytyjscy chłopcy otrzymują imiona na cześć diabła

Brytyjscy chłopcy otrzymują imiona na cześć diabła
Fot. gunthersimmermacher/Pixabay

Według danych brytyjskiego Urzędu Statystycznego, w ubiegłym roku na terenie Anglii i Walii siedmiu chłopców otrzymało imię… Lucyfer.

 

Imię strąconego z niebios upadłego anioła nosi jeden z bohaterów policyjnego serialu platformy Netflix – właściciel nocnego klubu w Los Angeles. Portal Catholic Herald przypuszcza, że być może ta właśnie postać zainspirowała opiekunów nowonarodzonych dzieci do nadania im diabelskiego imienia. Podobnie było już w 2016 roku, kiedy Lucyferem została nazwana (bo nie sposób napisać: ochrzczona) czwórka dzieci.

 

Jakie nie byłyby intencje rodziców nieszczęsnych niemowlaków – być może to „tylko” skrajna lekkomyślność – nie można nie zauważyć, że fundują im najprawdopodobniej poważne duchowe problemy. W jakiś sposób, świadomie czy nie, ofiarowali ich przecież diabłu. To kolejny tragiczny przejaw śmiertelnej choroby, która toczy dzisiejszy „nowoczesny” świat – syty, lecz nihilistyczny.

 

RoM

Źródło: catholicherald.co.uk

 

 

 


DATA: 2018-09-26 21:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W WULGACIE list św. Piotra1:19 "I mamy mocniejszą mowę prorocką, której pilnując jako świecy w ciemnem miejscu świecącej, dobrze czynicie, ażby dzień oświtnął, i jutrzenka(określona tu jako LUCYFER) weszła w sercach waszych."
7 miesięcy temu / Jagoda
 
W historii Kościoła był na przykład biskup LUCYFER z Cagliari na Sardynii, który zmarł ok. 370 r. i został uznany świętym. Określenie Jezusa "lucyfer" występuje np. w łacińskim tekście EXULTET czy w łacińskim tekście modlitw brewiarzowych.
7 miesięcy temu / Jagoda
 
A tłumaczenie tego było takie, że przed buntem zbuntowany anioł został nazwany przez Boga Lucyfer co nawiązywało do jego misji, Gdy się zbuntował przeciwko Bogu jego imię Bóg zmienił na Lucyper.
7 miesięcy temu / Jagoda
 
ciąg dalszy (przez przypadek wysłałam komentarz zanim skończyłam pisać. Przed wiekami już, żeby uniknąć podwójności znaczenia słowa LUCYFER jako określenia Jezusa jako " światłości świata" występującym m.in w liturgii a zbuntowanego anioła zaczął określać imieniem LUCYPER.
7 miesięcy temu / Jagoda
 
Jakiś czas temu jakiś dziennikarzyna podniósł alarm, że papież na Mszy św. odprwianej w watykanie kilkakrotnie wezwał diabła. Tyle tylko, że modlitwa była po łacinie a Lycyfer to ... określenie Jezusa jako niosącego światło. Z tym podwójnym znaczeniem imienia Lucyfer chrzrścijaństwo poradziło sobie wieli temu przemianowując
7 miesięcy temu / Jagoda
 
Będzie działać w brytyjskim rządzie
7 miesięcy temu / Rosjanin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63082"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.