DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Brytyjscy chłopcy otrzymują imiona na cześć diabła

Brytyjscy chłopcy otrzymują imiona na cześć diabła
Fot. gunthersimmermacher/Pixabay

Według danych brytyjskiego Urzędu Statystycznego, w ubiegłym roku na terenie Anglii i Walii siedmiu chłopców otrzymało imię… Lucyfer.

 

Imię strąconego z niebios upadłego anioła nosi jeden z bohaterów policyjnego serialu platformy Netflix – właściciel nocnego klubu w Los Angeles. Portal Catholic Herald przypuszcza, że być może ta właśnie postać zainspirowała opiekunów nowonarodzonych dzieci do nadania im diabelskiego imienia. Podobnie było już w 2016 roku, kiedy Lucyferem została nazwana (bo nie sposób napisać: ochrzczona) czwórka dzieci.

 

Jakie nie byłyby intencje rodziców nieszczęsnych niemowlaków – być może to „tylko” skrajna lekkomyślność – nie można nie zauważyć, że fundują im najprawdopodobniej poważne duchowe problemy. W jakiś sposób, świadomie czy nie, ofiarowali ich przecież diabłu. To kolejny tragiczny przejaw śmiertelnej choroby, która toczy dzisiejszy „nowoczesny” świat – syty, lecz nihilistyczny.

 

RoM

Źródło: catholicherald.co.uk

 

 

 


DATA: 2018-09-26 21:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W WULGACIE list św. Piotra1:19 "I mamy mocniejszą mowę prorocką, której pilnując jako świecy w ciemnem miejscu świecącej, dobrze czynicie, ażby dzień oświtnął, i jutrzenka(określona tu jako LUCYFER) weszła w sercach waszych."
11 miesięcy temu / Jagoda
 
W historii Kościoła był na przykład biskup LUCYFER z Cagliari na Sardynii, który zmarł ok. 370 r. i został uznany świętym. Określenie Jezusa "lucyfer" występuje np. w łacińskim tekście EXULTET czy w łacińskim tekście modlitw brewiarzowych.
11 miesięcy temu / Jagoda
 
A tłumaczenie tego było takie, że przed buntem zbuntowany anioł został nazwany przez Boga Lucyfer co nawiązywało do jego misji, Gdy się zbuntował przeciwko Bogu jego imię Bóg zmienił na Lucyper.
11 miesięcy temu / Jagoda
 
ciąg dalszy (przez przypadek wysłałam komentarz zanim skończyłam pisać. Przed wiekami już, żeby uniknąć podwójności znaczenia słowa LUCYFER jako określenia Jezusa jako " światłości świata" występującym m.in w liturgii a zbuntowanego anioła zaczął określać imieniem LUCYPER.
11 miesięcy temu / Jagoda
 
Jakiś czas temu jakiś dziennikarzyna podniósł alarm, że papież na Mszy św. odprwianej w watykanie kilkakrotnie wezwał diabła. Tyle tylko, że modlitwa była po łacinie a Lycyfer to ... określenie Jezusa jako niosącego światło. Z tym podwójnym znaczeniem imienia Lucyfer chrzrścijaństwo poradziło sobie wieli temu przemianowując
11 miesięcy temu / Jagoda
 
Będzie działać w brytyjskim rządzie
11 miesięcy temu / Rosjanin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.