DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Brytyjscy biskupi przerażeni decyzją o dopuszczeniu aborcji domowej

Brytyjscy biskupi przerażeni decyzją o dopuszczeniu aborcji domowej
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Katoliccy biskupi Anglii i Walii wyrazili szok w związku z nadzwyczajną polityką rządu, wykorzystującą obecną pandemię do zezwolenia na tzw. domową aborcję.

 

Biskup pomocniczy John Sherrington z Westminster powiedział, że zmiana zasad zezwalających na dystrybucję pigułek aborcyjnych w celu dokonania aborcji w domu „zagraża kobietom” w czasie kryzysu narodowego.

 

W ramach środków tymczasowych ogłoszonych 28 marca w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, rząd brytyjski zniósł ustawowy wymóg, aby kobiety chcące uśmiercić swoje dzieci, udały się do dwóch lekarzy przed „kontynuacją procedury”. Zamiast tego, zaproponowano dystrybucję pigułek poronnych, które będzie można zastosować w domu po konsultacji z jednym lekarzem lub innym specjalistą medycznym za pośrednictwem „telemedycyny”, przy użyciu takich aplikacji jak Skype czy Facetime.

 

Biskup Sherrington, odpowiadający za sprawy pro life w Konferencji Biskupów Anglii i Walii zaznaczył w oświadczeniu, że taka polityka jest niebezpieczna i powinna natychmiast zostać uchylona. - Uznajemy, że NHS znajduje się pod wyjątkową presją. Rozumiemy, dlaczego rząd chce w tym czasie trzymać kobiety z dala od szpitala, ale jesteśmy zszokowani tym, że Sekretarz Stanu ds. Zdrowia planuje wprowadzić tymczasowe środki, umożliwiające telemedycynę i wczesną aborcję DIY w domu bez nadzoru medycznego – wskazał hierarcha.

 

Zauważył, że niecały tydzień wcześniej rząd opierał się naciskom w sprawie zmian zasad dotyczących nadzoru medycznego, które stanowią „niezbędną ochronę” zdrowia kobiet przed możliwymi komplikacjami, wynikającymi z używania pigułek poronnych. - Dlaczego nie jest to już konieczne?– pytał biskup Sherrington. - Środki te zasadniczo zmieniają dostęp do aborcji w Anglii i Walii w dającej się przewidzieć przyszłości. Chociaż są to czasy wyjątkowe, środki te stanowią dalsze zagrożenie dla kobiet, które na przykład są zmuszane do podejmowania decyzji przez agresywnych partnerów i działają bez odpowiedniej konsultacji– dodał duchowny. Hierarcha wskazał na fizyczne i psychiczne niebezpieczeństwa związane z przyjmowaniem tych pigułek w domu.

 

W dniach przed zamknięciem brytyjskiego parlamentu, 25 marca z powodu pandemii, proaborcyjni politycy próbowali zmienić ustawę o koronawirusie, proponując szereg przepisów nadzwyczajnych, aby ułatwić kobietom dostęp do aborcji. Rząd się początkowo opierał. Wkrótce jednak zmieniono zdanie.

 

Polityka kryzysowa została wprowadzona bez konsultacji społecznych, kontroli parlamentarnej czy debaty. Organizacja Right to Life wskazuje, że w Wielkiej Brytanii mamy do czynienia z „największą zmianę w przepisach dotyczących aborcji od 1967 r., kiedy ją zalegalizowano. Teoretycznie, nowe dyrektywy powinny wygasnąć wraz z innymi tymczasowymi środkami nadzwyczajnymi wprowadzonymi w życie w ustawie o koronawirusie, po ustąpieniu pandemii.

 

Źródło: thetablet.co.uk

AS

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-04-01 16:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak mawiała św. Matka Teresa z Kalkuty "Jeśli matka zabija swoje własne dzieci to któż nas powstrzyma przed zabijaniem się nawzajem?". Tak właśnie "kształcili" niemcy w hitlerjugend i rosyjscy komuniści swoich pionierów. Zabijać, zabijać, zabijać. Zabijesz raz to już później "z górki". Światu potrzeba pokuty i nawrócenia jeśli ludzie chcą odwrócić gniew Boży i powstrzymać jego karzącą prawicę. Ale ludzie się nie nawrócą i nie będą pokutować to i nie otrzymają Bożego miłosierdzia, bo niby dlaczego miałby być Pan wobec ludzi miłosierny? W Niniwie skutkiem nawoływania proroka Jonasza ludzie zaczęli pokutować i Pan się ulitował. Teraz jestem bardzo sceptyczny i chciałbym się mylić.
2 miesiące temu / CZASY KOŃCA
 
Czy nawet w czasach zarazy diaboliczne feministki nie moga sie opamietac, jakie nieszczescia musza spasc na swiat aby zrozumialy ze to jest droga do zatracenia ?
2 miesiące temu / katolik
 
@?! No właśnie NIE ZAWSZE jest to ich wybór - zdarzają się przypadki podstępnego podania komuś środków poronnych. Jeśli matka nie może sama podjąć "właściwej" decyzji, to "pomogą" rodzice, czy "partner".
2 miesiące temu / pawel
 
?! biskupi przerażeni nie zabijaniem dzieci tylko zagrożeniem zdrowia mordujących swoje dzieci matek? Też ich żal,ale one świadome są tego co robią ....ich wybór!
2 miesiące temu / ?!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.