DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Brytyjka ostrzega przed zachodzeniem w ciążę w wyniku in vitro

Brytyjka ostrzega przed zachodzeniem w ciążę w wyniku in vitro
fot. Daniel R. Blume / commons.wikimedia.org
#IN VITRO    #PRAWO    #UK

Susan Tollefsen, która wywołała w 2008 roku burzę w Wielkiej Brytanii zachodząc w ciążę w wieku 57 lat przez zapłodnienie pozaustrojowe uważa, że popełniła błąd. Wzywa obecnie wszystkie kliniki oferujące zapłodnienie in vitro, by ustaliły górną granicę wieku dla kobiet, chcących zajść w ciążę na maksimum 50 lat.


Tollefsen - emerytowana nauczycielka - zaszła w ciążę wskutek zastosowania procedury in vitro. Komórki męskie wykorzystane do tego zapłodnienia, pochodziły od młodszego od niej o 11 lat Nicka Mayera. Media informowały wówczas, że kobieta wraz ze swym partnerem, wydała ponad 15 tys. funtów na leczenie bezpłodności w Rosji, po tym jak odmówiono jej – ze względu na wiek - przeprowadzenia procedury in vitro w brytyjskich klinikach. Freya, córka Tollefsen, urodziła się przez cesarskie cięcie w marcu 2008 roku. Tollefsen i Mayer nie są już razem. Kobieta poważnie obawia się o to, że może zapaść na ciężką chorobę albo przedwcześnie umrzeć i nie będzie w stanie opiekować się swoim dzieckiem.

 

Na łamach gazety „The Daily Telegraph” opowiadała o poważnej chorobie, na którą cierpiała podczas Świąt Bożego Narodzenia. Była tak bardzo chora, że nie mogła się opiekować swoją córką. Wtedy właśnie zdała sobie sprawę, że źle zrobiła decydując się na zapłodnienie pozaustrojowe w tak późnym wieku. Tollefsen obecnie wzywa do wprowadzenia przepisów, które uniemożliwią kobietom po menopauzie korzystanie z takich metod.

 

Brytyjski organ odpowiedzialny za nadzorowanie m.in. procedury in vitro zaleca, by kliniki które oferują takie zabiegi dla kobiet w wieku 40 i 50 lat brały pod uwagę dobro dziecka poczętego. Powinno ono być priorytetem.

Obrońcy rodziny komentując podkreślają zgodnie, że procedura in vitro w ogóle jest sprzeczna z prawem naturalnym i Bożym dlatego nie powinna być dozwolona pod żadnym warunkiem.

 

Doktor John Shea, doradca medyczny Kanadyjskiej Koalicji Kampanii dla Życia stwierdził, że przypadek Tollefsen i jej córki to „wynik ignorowania przez służby medyczne i państwowe prawa naturalnego, moralnego i Bożego."  - Zapłodnienie in vitro jest niemoralne samo w sobie, a kiedy nie zwraca się uwagi na prawo naturalne, prawo moralne i prawo Boże, ludzie zaczynają mieć wszelkiego rodzaju problemy – stwierdził dr Shea. Dodał: – Jeżeli ludzie odchodzą od Boga, który jest twórcą życia, wtedy wierzą, że mogą robić, co im się podoba. Skutkiem tego jest pojawiające się zamieszania i cierpienie, przed którym nie mogą uciec.

 

Źródło: LSN

AS


DATA: 2012-03-29 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

95% dzieci urodzonych w in vitro ginie!
ponad 8 lat temu / Nina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.