DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Brytyjczycy potwierdzają: sprawdzimy czy w Smoleńsku była eksplozja

Brytyjczycy potwierdzają: sprawdzimy czy w Smoleńsku była eksplozja
fot. ITAR-TASS / Maxim Shemetov / FORUM

Forensic Explosive Laboratory (FEL) działające przy brytyjskim MSZ potwierdziło, że zajmie się badaniem szczątków TU-154 M pod kątem obecności na nich materiałów wybuchowych.

 

O pomoc do badaczy z FEL zwrócił się polski rząd. Umowa w sprawie przeprowadzenia stosownych badań przez brytyjskie laboratorium została zawarta w grudniu ubiegłego roku. Ma ona charakter komercyjny.

 

„Nasze wsparcie jest rutynowe i czysto naukowe, bo FEL jest uznane na całym świecie jako centrum niezależnej analizy śledczej materiałów wybuchowych” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez FEL. Laboratorium poinformowało także, że nie będzie publikowało żadnego komentarza ani interpretacji wykonanych badań.

 

Śledztwo przeprowadzone przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie nie wskazało, by na wraku tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiej znajdowały się materiały wybuchowe. Sprawa jednak budzi liczne wątpliwości.

 

Gdy w październiku 2012 roku ówczesny dziennikarz „Rzeczpospolitej” opublikował tekst, w którym twierdził, iż badający wrak najpewniej odkryli obecność trotylu (wskazywały na to specjalne urządzenia), przedstawiciele Wojskowej Prokuratury nie potrafili przekonująco wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się podczas badania zniszczonego samolotu.

 

Faktem jest, że badający wrak zobaczyli na ekranach detektorów komunikat TNT, wskazujący na obecność trotylu. Prokuratora twierdziła jednak, że taki komunikat wcale nie musi oznaczać, iż urządzenie wykryło materiał wybuchowy. Z kolei specjaliści – między innymi producenci detektorów – nie mieli wątpliwości, iż komunikat ten jest jednoznaczny.

 


Źródło: interia.pl

ged


DATA: 2017-02-25 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

1.) Brytanii zależy żeby Polskę wepchać do wojny. Ten fakt już uniemożliwia niezależne badania. 2.) Te badanie będą takie pseudo badania jak z tymi badaniami dopingowymi? Ze raz badanie okazuje się pozytywne a w innym laboratorium negatywne? 3.) Nawet gdy tam był rzeczywiście wybuch, to skąd możemy wiedzieć czy to nie służby zachodnie podłożyły coś na podkład?
ponad 3 lata temu / niewolnik
 
trzy kroki do tyłu. wielka brytania ma aspiracje wepchniecia nas do wojny w rosja. strasznie im zalezy na tym zeby nas nie było. założe sie o dobre wino ze ekspertyzy wykaża ze był wybuch i potwierdza ze to rosyjske materiały wybuchowe.
ponad 3 lata temu / asd
 
Przecież to żenada. Na jakim materiale będą pracować? Na urojeniach Macierewicza?
ponad 3 lata temu / Skanderbeg
 
A propos wskazania TNT - dwie dygresje: 1) Przedstawiciel producenta detektora stwierdził wtedy (2012), że jeśli detektor pokazuje TNT, to było TNT, a nie np. pasta do butów. 2) Prokuratura zinterpretowała wskazanie TNT jako "To-Nie-Trotyl". (sarkazm z mojej strony)
ponad 3 lata temu / Zbig
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.