DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Brygida Grysiak opowiada się za życiem

Brygida Grysiak opowiada się za życiem
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Brygida Grysiak jest autorką książki pt. ”Wybrałam życie”, w której rozmawia z kobietami, które mimo ciężkiej sytuacji niezdecydowany się na zabicie swego dziecka, ale na przekór „fałszywym” doradcom postanowiły urodzić. Wśród rozmówczyń autorki są kobiety z różnych grup społecznych i różnych środowisk, część z nich była ofiarami przemocy. Wszystkie je łączy jedno – powiedziały „tak się nie robi”.


Popularna dziennikarka Brygida Grysiak znana jest ze swych prolajferskich przekonań. Dawała im wyraz angażując się wraz z Krzysztofem Ziemcem, Pawłem Kukizem oraz Darkiem Malejonekiem i innymi ludźmi mediów i kultury w akcję „Uratuj Świętego”, mającą na celu otoczenie modlitwą dzieci zagrożonych aborcją

 

W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Brygida Grysiak, która sama jest matką, wyraża swoje oburzenie dla coraz powszechniejszego „chwalenia się aborcją”. Z takimi medialnymi show, uważa redaktorka, należy coś zrobić. – Kobiety, które zabiły swoje dziecko, brylują w mediach. Co więcej, z aborcyjnych coming outów robi się medialny show. Coś tu nie gra. To trzeba zmienić – mówi Brygida Grysiak.

 

-Kiedy czytam kolejne aborcyjne wyznania, kiedy czytam o radości z tego, że ktoś usunął dwie ciąże, a potem o tym, że to świetnie, że ktoś w ten sposób przerywa tabu, to mnie przeraża – zauważa Grysiak.

 

Rozmówczyni „Gościa Niedzielnego” dostrzega jak współcześnie zakłamany jest przekaz dotyczący aborcji. Media przedstawiają aborcje jako dotyczący tylko kobiety. Aborcja wszak dotyka nie tylko matkę ale też ojca, rodzinę oraz kolejne dzieci, jeśli kiedyś oczywiście i im nie odbierze się życia. Zdaniem redaktor Grysiak, trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Gdy mówimy o aborcji, trzeba pamiętać, że kryje się za tym pozbawienie życia konkretnego dziecka.

 

Dostaje się też od dziennikarki współczesnym feministkom. – Tymczasem feminizm znany z mediów, głośny i często agresywny, czasami uwłacza kobiecości. Traktuje miliony kobiet jak ciemnotę, której trzeba zanieść kaganek oświaty. Kaganek w postaci przeintelektualizowanych twierdzeń o tym, że powinnyśmy nosić prezerwatywy w kieszeni, żeby zachować kontrole nad swoim życiem – konkluduje.

 

Źródło: "Gość Niedzielny"

luk

 

 


DATA: 2012-05-17 17:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda tylko, że p. Brygida pracuje dla stacji (TVN24), która równocześnie propaguje dewiacje seksualne (pederastów, transwestytów i in.). Może już czas, pani Brygido na zmianę pracodawcy?
ponad 8 lat temu / Kapą
 
Jak widać nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Należy odnosić się do konkretnej osoby a nie uogólniać na podstawie środowiska w jakim pracuje dana osoba.
ponad 8 lat temu / Iw
 
ok, pięknie, obrona życia powinna łączyć każdego człowieka, bez względu na poglądy, ale... cyt: "dostrzega jak współcześnie zakłamany jest przekaz dotyczący aborcji. Media przedstawiają aborcje jako dotyczący tylko kobiety.." jakoś mi się to kłóci z koncernem, w którym pracuje, taka indywidualna wolność czyli żadna, relatywizm!, ale nie potępiam osoby, być może kiedyś dojdzie do pełnej prawdy i przeprosi wszystkich tych, których pomawia na tej stacji, to też mieści się w ramach V przykazania.
ponad 8 lat temu / Tars
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.