DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Brutalny atak na księdza. Proboszcz z pomorskiej parafii przebywa w szpitalu

Brutalny atak na księdza. Proboszcz z pomorskiej parafii przebywa w szpitalu
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Luca Cinacchio/freeimages.com

W środę 8 lutego nieznani sprawcy napadli na proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Kąpinie koło Wejherowa (woj. pomorskie). Bandytami kierował najpewniej motyw rabunkowy, jednak obrażenia jakich doznał ksiądz wskazują na wyjątkowe bestialstwo przestępców. Jak dotąd sprawców ataku nie odnaleziono.

 

Duchowny został napadnięty gdy po odprawieniu wieczornej Mszy Świętej parkował samochód w garażu. Wtedy bandyci uderzyli w głowę i zawlekli do miejsca zamieszkania (inna podawana w mediach wersja mówi o zastraszeniu księdza przy pomocy broni).

 

Następnie, już w domu duchownego, doszło do bestialskiego pobicia. Kapłan ma połamane żebra i ogólne potłuczenia ciała. Jest przytomny, ale przez kilka dni będzie musiał pozostać pod opieką lekarzy.

 

Oprócz zadawania fizycznego bólu kapłanowi, bandyci obrabowali go. Splądrowali mieszkanie, ukradli 20 tys. zł i samochód, do którego kluczyki dał im zastraszony przemocą ksiądz.

 

Policja zabezpieczyła ślady, ustala okoliczności ataku i szuka przestępców. Śledztwo wszczęła również prokuratura. Najprawdopodobniej sprawców napaści było dwóch.

 


Źródło: dziennikbaltycki.pl, radiogdansk.pl

MWł
  


DATA: 2017-02-09 22:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Księża powinni posiadać broń sportową którą również można używać do obrony koniecznej.Módlmy się w intencji Kapłana i przestępców.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@ed A Jezus mówił, by modlić się za prześladowców i sam się modlił. Papież Jan Paweł II też modlił się za tego co chciał go zabić.
ponad 3 lata temu / trooper
 
modlę się za czcigodnego księdza, za bandytów nie mam zamiaru, zresztą św. Jan Apostoł w swoim Liście pisze,że nie ma potrzeby modlić się za bandytów
ponad 3 lata temu / ed
 
Rozwiązanie podobnych problemów jest tylko jedno. Mordercy i bandyci muszą kończyć na szubienicy. Szczególnie sadystyczne osobniki powinny mieć zapewnione dodatkowe "atrakcje". Wyroki takie wykonywać na dziedzińcach więzień po spędzeniu na plac osadzonych kryminalistów.
ponad 3 lata temu / agricola
 
W każdym społeczeństwie są źli i dobrzy ludzie.Problem w tym aby dobrych, szlachetnych ludzi było więcej niż złych i podłych, którzy napadli na księdza. Panie Boże, proszę o zdrowie dla pobitego księdza.
ponad 3 lata temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.