DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Brutalnie pobity kapłan z Barwic walczy o życie w koszalińskim szpitalu

Brutalnie pobity kapłan z Barwic walczy o życie w koszalińskim szpitalu
fot. Juni/commons/creative

Rzecznik szpitala w Koszalinie określił obrażenia pobitego ks. Krzysztofa Ziemnickiego jako "potworne". Kapłan z Barwic znajduje się w stanie krytycznym.

 

- W tej chwili stan księdza jest krytyczny. Zostało zrobione wszystko, co po ludzku jest możliwe, aby mu pomóc. Ksiądz jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej – powiedział rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Cezary Sołowij. Pobity duchowny został zaopatrzony sakramentami świętymi przez kapelana szpitala.

 

Z dużym prawdopodobieństwem motywem napadu był rabunek. Policja cały czas prowadzi czynności operacyjne w celu zabezpieczenia śladów i jak najszybszego ujęcia sprawców. Na miejscu zdarzenia użyto m.in. psa tropiącego. - Pies podjął ślad, ale ze względu na infrastrukturę i teren łąkowy nie doprowadził nas bezpośrednio do napastników. Sprawca lub sprawcy dokonali zaboru mienia i brutalnie zaatakowali księdza. Nie można wykluczyć, że działali z zamiarem pozbawienia życia. Charakter czynu i obrażenia mogą na to wskazywać - przyznaje podinspektor Jacek Proć z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Sprawę prowadzi szczecinecka Prokuratura Rejonowa. Na razie zarówno policja jak i prokuratura, ze względu na dobro śledztwa, nie ujawniają szczegółów postępowania.

 

Przypuszcza się, że ksiądz wracając po wieczornej Mszy św. zastał włamywaczy na plebanii i ci brutalnie go pobili. Księdza znalazła gospodyni, która wcześniej nie mogła się do niego dodzwonić. Kobieta wciąż nie może dojść do siebie po tym, co zastała na miejscu zdarzenia.

 

Ks. Krzysztof Ziemnicki jest proboszczem w Barwicach od roku 1999. Bp Edward Dajczak prosi wszystkich wiernych diecezji o modlitwę za duchownego który walczy o życie.

 

Źródło: gosc.pl

luk


DATA: 2014-11-05 18:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przypuszczam kto pobił ksiedza w BARWICACH ,TO MAREK WÓJCIK.STARY KRYMINALISTA .WRAZ ZE SWOJA MATKĄ ALEKSANDRĄ WoJCIK DZIAŁAJA W ZMOWIE OKRADAJĄ KOGO SIE DA ,ŁUPY CHOWAJĄ PO PIWNICACH I GARAZACH LUDZI BOGU DUCHA WINNYCH I NAIWNYCH
ponad 5 lat temu / trojacka @gmail .com
 
nikogo nie znajdą bo nie będą szukać. W Polsce bezkarnie zabija się księży. Takie zasady usctalil jaruzleski z kiszczakiem.
ponad 5 lat temu / jerycho
 
Pozostaje modlitwa...
ponad 5 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.