DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Bruksela zaniepokojona zbyt wysokim odsetkiem brytyjskich mam pozostających w domu

Bruksela zaniepokojona zbyt wysokim odsetkiem brytyjskich mam pozostających w domu
fot. Marcin Piasecki/FORUM

Bruksela skarciła Londyn za to, że zbyt dużo matek w Wielkiej Brytanii pozostaje w domu, by opiekować się potomstwem. Na wniosek Rady Europejskiej złożonej z szefów rządów państw członkowskich, Komisja Europejska przygotowała zalecenia: rząd brytyjski ma obniżyć  dwukrotnie wyższy niż w całej UE odsetek kobiet nieaktywnych zawodowo lub pracujących w niepełnym wymiarze godzin.  


Wg Brukseli 12,5 proc. brytyjskich mam nie jest wystarczająco aktywnych zawodowo. Średnia w UE kobiet niepracujących lub aktywnych w niepełnym wymiarze czasu wynosi 6,3 proc. Wg biurokratów, kobiety na Wyspach „zbyt dużo czasu poświęcają na obowiązki osobiste i rodzinne,” co ma wpływ na stan gospodarki krajowej. Dlatego też rząd brytyjski – zaleca KE - powinien zmienić ten stan rzeczy m.in. poprzez zapewnienie większego finansowania opieki nad dziećmi w pełnym wymiarze czasu.  

 

Z rekomendacji wynika także, że jest zbyt duża dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami zatrudnionymi w niepełnym wymiarze czasu. 42,6 proc. kobiet i odpowiednio 13,2 proc. mężczyzn na Wyspach pracuje na niepełny etat. Ta dysproporcja - zdaniem KE – spośród wszystkich krajów UE jest największa w Wielkiej Brytanii.

 

- To w jaki sposób brytyjskie rodziny organizują sobie życie i opiekę nad dziećmi nie powinno obchodzić rządu w Londynie ani tym bardziej biurokratów z Brukseli. Nie można stosować taktyki zastraszania matek, które troszczą się o swoje dzieci – komentowała zalecenia KE Laura Perrins z organizacji Mother at Home Matter, prowadząca kampanię na rzecz pozostawania mam w domu i opiekowania się swoimi dziećmi.

 

W podobnym tonie wypowiedział się Peter Bone z Partii Konserwatywnej. – Nie ma takiego prawa, by można było zmuszać kobiety do podjęcia pracy – zaznaczył.

 

KE jednak uważa, że rząd Wielkiej Brytanii powinien stosować się do "przepisów oraz wytycznych UE ze względu na konieczność wzmocnienia całościowego zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej w celu realizacji strategii wzrostu gospodarczego".

 

Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest stosunkowo niska w porównaniu z innym krajami i utrzymuje się na poziomie 6 proc.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.

 

 


DATA: 2015-07-01 07:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaka paranoja. A co im do tego?!?! Rozumiem, że widzą problem w tym, że nie wypychają swoich dzieci zaraz po narodzinach do żłobka, dalej przedszkola itp, gdzie obecnie od najmłodszych lat próbują dzieci deprawować wciskając w program dziwne ideologie? Prawda jest taka, że w większości sytuacji, w których obserwuję dzieci poukładane, z dobrymi relacjami z rodzicami, okazuje się, że mama była z nimi w domu, gdy był na to czas. Może to tak bardzo boli, bo wszelkie machiny brudnego biznesu na tym nie zarobią? Największy biznes jest ns zniszczonym życiu ludzi - antykoncepcja w "wolnych związkach", alkohol, papierosy, narkotyki, pornografia i wiele innych... żyły złota.. tylko ludzi szkoda :(.
ponad 5 lat temu / Greg
 
dodam ze meiszkam w UK i widze jak na moim osiedlu dzieci sa wazne, z jak troska i radoscia ludzuie sie nimi zajmuja. Chyba komus przeszkadza ze wyglada to tak , a nie inaczej i ze jesli sie chce to mozna pracowac kilka dni w tygodniu, wogole czas pracy jest bardzo elastyczny. jeli natomiast ma sie iiny plan to jedne zarobki wystarcza na naormlane zycie, bez szalenstw ;)
ponad 5 lat temu / joannask
 
Panie Arku , pieknei napisane. Ja osobiscie wole moej dzieci wychowywac a nei hodowac ;)
ponad 5 lat temu / joannaKS
 
Jak mamy będą chciały podjąć pracę to okaże się , że dla nich jej nie ma.Bezrobocie momentalnie wzrośnie do 30%.A tak WB nie ma sztucznych problemów.
ponad 5 lat temu / cynik
 
UE jest typowym socjalistycznym krajem a socjalizm co by o nim nie muwić to SYSTEM NIEWOLNICZY.UE podobnie jak III Rzesza(narodowy socjalizm) czy ZSRR próbuje (narazie pokojowo i dyskretnie) zmusić w tym wypadku KOBIETY wbrew ich woli i PLANOWI BOŻEMU (czy jak powie atesita prawu naturalnemu ) do PRACY. musimy zrozumieć że socjalizm nie zależnie od tego jaką przybiera barwę (katosocjalizm,narodowy socjalizm,socjalizm internacjonalny czy inny) niesie ze sobą BIEDĘ patrząc od str ekonomii oraz ŚMIERĆ.Z tą różnicą że raz zabija się ludzi w komorach gazowych,raz w masowych grobach gdzieś w katyńskich lasach,a innym razem (co woła jeszcze bardziej o pomstę do Nieba) w łonach swoich Matek !!!!
ponad 5 lat temu / Arek
 
centralne planowanie
ponad 5 lat temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.