DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Bruksela potępia Polskę za wyrok TK w sprawie aborcji. Jej zdaniem RP łamie prawa człowieka

Bruksela potępia Polskę za wyrok TK w sprawie aborcji. Jej zdaniem RP łamie prawa człowieka
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Rezolucja dotycząca „faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce” została przyjęta w czwartek przez Parlament Europejski. Dokument poparło 455 europosłów, przeciw było 145, a 71 wstrzymało się od głosu.

 

Projekt rezolucji powstał z inicjatywy lewicowej grupy Socjalistów i Demokratów. W jego treści napisano o potrzebie „zdecydowanego potępienia” orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, który 22 października orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z Ustawą zasadniczą RP. W ocenie lewicowych polityków ta decyzja to narażanie kobiet na utratę zdrowia i/lub życia.

 

„Nieuzasadnione przekroczenie ograniczeń w dostępie do aborcji, wynikające ze wspomnianego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie chroni przyrodzonej i niezbywalnej godności kobiet, gdyż narusza Kartę Praw Podstawowych, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, liczne konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także Konstytucję RP”, napisano w rezolucji.

 

Zdaniem europosłów, „ograniczenie lub zakazanie prawa do aborcji w żaden sposób nie eliminuje aborcji, a jedynie spycha ją do podziemia, prowadząc do wzrostu liczby nielegalnych, niebezpiecznych, tajnych i zagrażających życiu aborcji”.

 

PE zaapelował, aby wykonywanie aborcji nie było objęte kodeksem karnym, ponieważ odstrasza to lekarzy, którzy powstrzymują się od ich dokonywania z obawy przed sankcjami karnymi.

 

Rezolucja wskazuje, że „nieuzasadnione przekroczenie ograniczeń w dostępie do aborcji, wynikające ze wspomnianego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, nie chroni przyrodzonej i niezbywalnej godności kobiet, gdyż narusza Kartę Praw Podstawowych, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, liczne konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także Konstytucję RP”.

 

Źródło: Interia.pl

TK

 


DATA: 2020-11-26 17:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wg zafajdanej komuszej Brukseli, nowej sowieckiej Moskwy, polski TK łamie prawo człowieka do zabijania człowieka. Czym rózni się terror brukselski od terroru sowieckiego? Wg niektórych badaczy ideologii marksistowskiej tym, że terror w wydaniu sowieckim w porównaniu do brukselskiego o ile pójdzie to tak, jak mówią okaże się stosunkowo łagodny i mimo wszystko lokalny. PS. Gdy w 1989 "padała" komuna i wkrótce Związek Radziecki, nie uwierzyłem w to co słyszę. Intuicyjnie uznałem, że tylko się przepoczwarza. Dziś, po 30 latach, coraz wyraźniej widzę, że chyba się nie myliłem.
1 miesiąc temu / czloax
 
To przejdzie do historii, niestety. A nie prawda. Nie istotne, że to kłamstwo, ważne że zostanie w tak ważnych papierach jak uchwała PE. Do tego jeszcze ta parodia słów Jana Pawła II o "przyrodzonej i niezbywalnej godności", które z jego ust padały zawsze w odniesieniu do każdego człowieka, zwłaszcza do dziecka nienarodzonego.
1 miesiąc temu / Brak aborcji ł
 
Prawo naturalne nie istnieje, a przynajmniej nie takie jak ci się wydaje bo to co nazywasz prawem naturalnym jest przeciwko dekalogowi
1 miesiąc temu / @Polka
 
KON-STY-TUC-JA? PRA-WO-RZĄD-NOŚĆ? DE-MO-KRA-CJA? Wolne żarty. Chodzi o hedonizm, posunięty aż do zaprzeczania naturze.
1 miesiąc temu / sp
 
w głowie się nie mieści mordowanie ludzi prawem człowieka ?
1 miesiąc temu / qaz
 
Unia łamie najbardziej podstawowe prawa: Dekalog, prawo do życia i prawo naturalne. Dla nas najlepsze wyjście to wyjście z UE
1 miesiąc temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.