DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Bruksela potępia nieobowiązującą jeszcze ustawę i krytykuje Polskę. Chodzi o „STOP Pedofilii”

Bruksela potępia nieobowiązującą jeszcze ustawę i krytykuje Polskę. Chodzi o „STOP Pedofilii”
Fot. By Alina Zienowicz Ala z - Own work via Wikimedia Commons, lic. CC BY-SA 3.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl]

Podczas czwartkowego posiedzenia w Brukseli Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą Polskę za obywatelski projekt ustawy „STOP Pedofilii”, procedowany obecnie w Sejmie RP. Za przyjęciem rezolucji głosowało 471 europosłów, 128 sprzeciwiło się jej, a 57 wstrzymało się od głosu.

 

Pod projektem rezolucji podpisali się europosłowie największych frakcji w PE: socjaliści, Europejska Partia Ludowa, Odnowić Europę, Zieloni i i GUE/NGL (Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica).

 

PE zaapelował w rezolucji, by polskie władze ustawodawcze wstrzymały się od przyjęcia ustawy

„STOP Pedofilii” oraz zapewniły młodym „dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej”.

 

Według europosłów polski projekt obywatelski zawiera przepisy nieprecyzyjne, szerokie i nieproporcjonalne. Zdaniem PE zmierza on de facto do „penalizacji upowszechniania edukacji seksualnej wśród nieletnich”.

 

Europosłowie wskazują, że proponowane przepisy grożą karą pozbawienia wolności do lat 3 za nauczanie o stosunkach intymnych i ludzkiej seksualności. Ich zdaniem powody do obaw mają nauczyciele, organizacje pozarządowe, dziennikarze, wydawcy, ale także pracownicy służby zdrowia, a nawet rodzice czy opiekunowie prawni.

 

PE obawia się, że ewentualne wejście projektu w życie wywrze „blokujący wpływ na edukatorów”. Ubolewa, że brak wsparcia dla tych ostatnich stanowi istotną barierę dla edukacji seksualnej. 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2019-11-14 17:28
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla UE pedofilia jest wartością o którą trzeba się bić. PiS chce pozostać w UE. Konfederacji nie dopuszczono do komisji UE. Jakieś pytania?
ponad 1 rok temu / suma
 
Czemu oni się tak na nas uwzięli? Boją się nas?
ponad 1 rok temu / czloax
 
Szatan przestał się ukrywać. Jego działanie widać na każdym kroku.
ponad 1 rok temu / L
 
Jeśli macie wątpliwości co do Sodomy polecam kilka filmów dokumentalnych. Wystarczy wpisać Sodom nad Gomorrah. Widać cale miasta spalone wraz z kamieniami. Temperatura powyżej 7000 stopni F, można nazbierac kawalki siarki. Widać okna, drzwi, pomniki. Przy okazji powiem, że Góra Synaj jest w Arabii Saudyjskiej. Po arabsku Góra Mojżesza. Szym góry jest czarny, spalony. Kolo gory leza poustawiane ołtarze, a na niektórych skałach wygrawerowane krowy.
ponad 1 rok temu / Second
 
Ustawa ta, to wytrych prawny,który może posłużyć do skazywania tych,który są "nieprawomyślni",bo kto będzie decydować o tym, co powinno być na WDŻWR? Ta mała grupka osób,która podpisała tę petycję? Co z rodzicami, nauczycielami? Będą w więzieniach za to,że powiedzieli dziecku o czymś, z czym nie zgadza się twórca ustawy? Zalążki państwa policyjnego i policji obyczajowej.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Przeżyliśmy potop szwedzki Przeżyliśmy potop radziecki To i ten potop przeżyjemy z Bożą pomocą!!!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.