DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Bruksela: w Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prześladowaniu chrześcijan

Bruksela: w Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prześladowaniu chrześcijan
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Reuters/Forum

W Parlamencie Europejskim odbyła się w środę debata o prześladowaniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Poprzedziła ją projekcja filmu dokumentalnego pt. „Posłuchajcie męczenników”, który przedstawia sytuację ludzi żyjących w ciągłym zagrożeniu życia w Iraku.

 

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie – powiedział europoseł Ryszard Legutko, współorganizator projekcji. Polski deputowany dodał, że Bliski Wschód jest kolebką chrześcijaństwa i naszym obowiązkiem jest pomagać tamtejszym wyznawcom Chrystusa zanim zostaną skutecznie wyrugowani ze swoich ziem.

 

W debacie udział wzięli przedstawiciele Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz innych organizacji zaangażowanych w pomoc prześladowanym. Ksiądz Andrzej Halemba z PKwP zaznaczył, że w wielu krajach chrześcijanom odmawia się dziś podstawowych praw przysługujących każdemu człowiekowi. Powiedział, że dziś musimy być ich głosem, musimy upominać się o prawa człowieka dla współwyznawców zredukowanych do obywateli drugiej, albo nawet trzeciej kategorii. 

Duchowny dodał, że chrześcijanie mają przede wszystkim prawo do powrotu na swoje ziemie. Aby to było możliwe, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oprócz podstawowej pomocy materialnej, pomaga poszkodowanym odbudować ich zniszczone i splądrowane domy, szkoły, a także kościoły. 

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiego oddziału organizacji, podkreślił wagę solidarności z prześladowanymi, którzy czują się zdradzeni i opuszczeni: – Chrześcijanie wołają o pomoc, ich Kościół przeżywa mękę Wielkiego Piątku, musimy im pomóc, żeby zajaśniała dla nich Niedziela Zmartwychwstania – powiedział.

 

Źródło: KAI/RV

RoM

 

 


DATA: 2017-10-18 18:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ilu europarlamentarzystów i z jakich frakcji wzięło udział? Czy w jakikolwiek sposób zmienią swój sposób myślenia i postępowania?
ponad 1 rok temu / retorycznie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.