DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Bruksela: unijni przywódcy podjęli decyzję o utrzymaniu sankcji gospodarczych wobec Rosji

Bruksela: unijni przywódcy podjęli decyzję o utrzymaniu sankcji gospodarczych wobec Rosji
Fot. Päivi Tiittanen / freeimages.com

Podczas brukselskiego szczytu państw Unii Europejskiej, politycy zdecydowali o utrzymaniu dotychczasowych sankcji gospodarczych wobec Federacji Rosyjskiej. Zdaniem europejskich przywódców, porozumienie z Mińska dotyczące zawieszenia broni w konflikcie z Ukrainą, nie jest przestrzegane. Sankcje zostały przedłużone co najmniej do końca stycznia przyszłego roku.


Już podczas pierwszego dnia szczytu państw Unii Europejskiej, politycy zdecydowali o utrzymaniu dotychczasowych sankcji gospodarczych zastosowanych wobec Federacji Rosyjskiej. Są one konsekwencją zaangażowania państwa rosyjskiego w wywołanie konfliktu na Ukrainie. Politycy podkreślają, że Władimir Putin nadal nie przestrzega porozumień z Mińska, podczas których podjęto decyzję o zawieszeniu broni. Sankcje zostały potwierdzone również przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel oraz prezydenta Francji Emmanuela Macrona.


Pierwsze restrykcje na Federację Rosyjską zostały nałożone jeszcze w 2014 roku. W międzyczasie politycy decydowali o przedłużaniu stanowiska Unii Europejskiej względem Rosji, choć bywało i tak, że decyzje nie były podejmowane jednogłośnie. Tym razem wszyscy politycy wypowiadali się w podobnych tonach. „Uzgodnione. UE przedłuży sankcje gospodarcze wobec Rosji w związku z brakiem wdrażania porozumienia z Mińska” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.


Sankcje ograniczają dostęp rosyjskich banków i naftowych koncernów do rynków kapitałowych. Rosjanie wciąż nie będą mogli kupować zaawansowanych technologii, np. umożliwiających łatwiejsze wydobywanie ropy naftowej na Arktyce, bądź też produkować na licencji zachodniej sprzętu podwójnego zastosowania, używanego w celach zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Moskwa nie będzie mogła kupować broni w krajach UE.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, tvp.info, PCh24.pl, Twitter

WMa

 

 


DATA: 2017-06-23 00:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wypadało im inaczej. Zrekompensują to sobie w przyszłości.
ponad 2 lata temu / res
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.