DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Bruksela: od 1 października właściciele „diesli” będą szpiegowani i karani grzywną

Bruksela: od 1 października właściciele „diesli” będą szpiegowani i karani grzywną
źródło: pixabay.com

W Regionie Stołecznym Brukseli, obejmujący 19 wysoce zurbanizowanych gmin, kierowcy najbardziej zanieczyszczających pojazdów z silnikami wysokoprężnymi od 1 października mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 350 euro.

 

Każdy, kto prowadzi samochody osobowe, dostawczy, vana, autobus i minibus z silnikami diesla Euro 0 i Euro 1 w regionie Brukseli, może zostać ukarany grzywną w wysokości 350 euro.

 

Na początku tego roku w regionie Brukseli ustanowiono Strefę Niskiej Emisji (LEZ). Przyznano jednak dziewięciomiesięczny okres przejściowy, by kierowcy mogli dostosować się do nowych przepisów.

 

Od teraz, to jest od 1 października kierowcy „diesli” będą karani grzywnami za każdym razem, gdy zostaną złapani w strefie LEZ. Samorząd Brukseli – w związku ze zbliżającymi się wyborami chce jednak przyznać nowy okres karencji trzech miesięcy po każdym ukaraniu grzywną.

 

Ten dodatkowy okres karencji ma „pozwolić ludziom podjąć działania, zmierzające do zmiany pojazdu lub nawyków jazdy”. Zgodnie z nowymi zmianami, w ciągu jednego roku właściciel pojazdu mógłby otrzymać maksymalnie cztery kary pieniężne.

 

Kierowcy będą monitorowani przez sieć ponad 180 kamer („smart city”) skanujących tablice rejestracyjne, które są instalowane w regionie. Dziewięćdziesiąt już działa. Do końca roku mają być zainstalowane i odpowiednio skonfigurowane pozostałe kamery.

 

Nowe przepisy dotyczące tym razem samochodów benzynowych mają wejść w życie na początku przyszłego roku.

 

Podobne przepisy wprowadzają inne samorządy. W lutym niemiecki sąd orzekł, że miasta mogą zakazać używania starszych samochodów, a w maju potwierdził, że mogą to zrobić natychmiast.

 

Sąd w Lipsku orzekł, że miasta takie jak: Hamburg, Frankfurt i Stuttgart mogą zakazać samochodów o mniej rygorystycznej technologii niż norma Euro 6. Z 15 milionów diesli jeżdżących po drogach niemieckich, jedynie 2,7 miliona to auta z silnikami diesli Euro 6.

 

Barcelona również zamierza wycofać z ruchu drogowego samochody starsze niż 20 lat w dni powszednie, w celu ograniczenia zatłoczenia miasta i poprawy jakości powietrza.

 

Samorząd Brukseli – wobec którego toczy się postępowanie sądowe - obecnie oczekuje na orzeczenie opiniotwórcze Europejskiego Trybunału

Sprawiedliwości, który twierdzi, że władze podjęły niewystarczające środki, aby walczyć z zanieczyszczonym powietrzem.

 

14 października w Belgii odbywają się wybory samorządowe. Kwestie publiczne, takie jak transport i mobilność, które należą do głównych obszarów kompetencji władz samorządowych, zdominowały kampanię polityczną.

 

W zeszłym miesiącu w jedną niedzielę w Brukseli obowiązywał dzień bez samochodu. Zdaniem aktywistów, monitorujących stan zanieczyszczenia, jakość powietrza miała się natychmiast poprawić. Ekolodzy domagają się, by takie dni bez auta wprowadzać w każdym miesiącu, a nie raz do roku.

 

Obecny burmistrz Brukseli Philippe Close i paryska odpowiedniczka Anne Hidalgo namawiają inne miasta w Europie do organizowania własnych dni bez aut.

 

W poniedziałek władze transportu regionalnego w Brukseli (STIB) uruchomiły pierwszy w pełni elektryczny autobus. Kolejne cztery mają pojawić się w październiku. STIB planuje w pełni zelektryfikować swoją flotę autobusów do 2030 r.

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2018-10-01 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Precz z trującymi śmierdzielami. Brawo Belgowie!
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Sojuz Sowieckich Jewropejskich Republik.Mało ci było Polaku Moskwy,masz jeszcze Brukselę.Na własne życzenie,czyli jak w starym przysłowiu,,Polak jak przed szkodą ,tak PO szkodzie głupi".
ponad 1 rok temu / Derwisz
 
@Pokręć, ale pamiętaj, że nasz miłościwie panujący rząd postanowił być w awangardzie postępu według agendy 2030. Może być, że te wypieszczone bezwypadki w tedeiku będziemy jedynie smętnym wzrokiem odprowadzać za wschodnią granicę.
ponad 1 rok temu / Pierre_
 
No i bardzo dobrze, będzie wysyp nówek sztuk Passatów w tedei! Niemiec płakał jak sprzedawał (tym razem naprawdę - bo musiał). I gitara. Nic w przyrodzie nie ginie.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
Big Brother is watching...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
A czemu nie ciężkimi robotami lub chłostą ? :)
ponad 1 rok temu / Antylewus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.