DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A ty masz jakieś żyjące dzieci? Bo zachowujesz się tak jakbyś jakieś zabiła i dlatego obrońcy życia są dla ciebie solą w oku.
ponad 2 lata temu / do opinia
 
komentarz do @opinia Człowiek który chce coś ukraść zrobi to w taki czy inny sposób, podobnie rzecz ma się z rozbojem, porwaniem, oszustwem czy morderstwem. Nie można usprawiedliwiać postępowania które jest obiektywnie złe tym, że ktoś tak czy inaczej tak postępuje. Zabijanie dzieci nienarodzonych jest okrucieństwem wobec tych najsłabszych, których jesteśmy szczególnie obowiązani chronić. Niestosownym jest również robienie sobie żartów z adopcji dzieci, ponieważ za każdym takim dzieckiem kryje się dramat ludzkiego cierpienia.
ponad 2 lata temu / Przemek
 
Powiem to tak: co to za idiotyzm, by poslowie twierdzili, ze "czesc jest przeciw aborcji", skoro w OBIETNICACH WYBORCZYCH PISU bylo o zakazie dzieciobojstwa??
ponad 2 lata temu / DiceCube
 
ciekawe ile wielodzietnych kobiet wypowiada sie tutaj w sprawach aborcji , czy moze to tylko sfrustrowani uwazajacy sie za mezczyzn ???
ponad 2 lata temu / opinia
 
Polityka swoimi prawami, a wyborcy swoimi krzyżykami (nomen omen) lub X. Pozdrowionka, politycy...
ponad 2 lata temu / Pierre_
 
@ opinia Ta, zalegalizujmy kradzieże, morderstwa i gwałty bo przecież jak ktoś chce ukraść, zamordować czy też zgwałcić to tak czy siak to zrobi.Czego oni was uczą na tych europeistykach i gender studies?
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Trzeba być wyjątkowo nierozgarniętym psychicznie, by nie widzieć że od rządu mieniącego się katolickim jest obowiązek wymagać całkowitego zakazu mordowania niewinnych dzieci. Jeżeli do mózgu zwolennika mordowania nie dociera to, że celem istnienia prawa nie jest eliminacja zbrodni, lecz minimalizacja ilości zbrodni, to nawet modlitwa mu nie pomoże. Dlatego zwolennikom mordowania proponuję zajęcie się czymś konkretnym i pasującym do ich inteligencji, np. położeniem się na chodniku i tupaniem w barierki.
ponad 2 lata temu / do opinia
 
@mf: przecież PO jest za utrzymaniem obecnego stanu, czyli tego nieszczęsnego kompromisu. Cóż więc grozi niewinnym dzieciom? Tylko tyle, że po ewentualnym powrocie PO będzie ich mordowanych tyle samo co obecnie. A przez czas obowiązywania zaostrzonego prawa, mordowanych byłoby dużo mniej. Tak więc ten sposób argumentacji który stosujesz, nijak nie usprawiedliwia PiS.
ponad 2 lata temu / r
 
trzeba byc wyjatkowo nierozgarnietym psychicznie aby od rzadu oczekiwac calkowitego zakazania aborcji. Jezeli do mozgu przeciwnika wykonywania aborcji nie dociera to , ze kobieta , ktora chce sie pozbyc dziecka zrobi to w taki , czy inny sposob to nalezy tylko sie za niego pomodlic. Co sie zas tyczy kobiet , ktore chca dokonac aborcji to nalezaloby zadbac o to by mialy calodobowy dostep do poradni psychologicznych poprzez rozmowy telefoniczne . Osobisty dostep do poradni powinien byc dostepny 7 dni w tygodniu. Natomiast przeciwnikom wykonywania aborcji proponuje zajecie sie czyms konkretnym , np. adopcja dzieci z domu dziecka !!!
ponad 2 lata temu / opinia
 
@mf Pomyleńcze, naciągane fantazje. Patrz komentarz niżej odnośnie szantażu dla naiwnych.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
A może taki scenariusz.PIS zaostrza prawo antyaborcyjne. W kraju przy udziale odpowiednich sił wybuchają masowe protesty.Po upadku rządu kolejne wybory wygrywa PO i Nowoczesna.Nowy rząd liberalizuje prawo aborcyjne.Kościół oczywiście milczy.
ponad 2 lata temu / mf
 
@Michu Fronda dawno temu się skompromitowała, nikt rozgarnięty ich nie czyta, RM nie wykazała się gorliwością w walce z aborcją więc też ją skreślam. Co do socjalu to przypominam, że socjalizm został potępiony dokumentami papieskimi jeszcze w XIX w. A groźby w stylu jeśli nie PiS to PO na nikim nie robią tu większego wrażenia bo to szantaż na naiwniaków. PiS i PO, w kluczowych sprawach prowadzą tą samą politykę więc to jedno zło.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
@ Reselka Obrońcy życia zrobili 200% normy. Choćby zebrali 3 razy tyle podpisów, zorganizowali 3 razy tyle marszów, modlili się potrójnie to i tak PiS zmieli podpisy, zaszczuje organizatorów i powie, że są rosyjskimi agentami. PiS trzeba odsunąć od koryta, zmusić ich do koalicyjnego rządu z prawdziwą prawicą - Braun, KNP ,Narodowcy, kilka osób od Kukiza.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
@Michu: na pewno środowiska katolickie nie popierają PiS za to, że PiS nie zrobił praktycznie nic by powstrzymać mordowanie niewinnych dzieci. Mimo że mógł zrobić. Mógł choćby wprowadzić zakaz aborcji eugenicznej.
ponad 2 lata temu / r
 
Jeżeli PiS ewentualnie straciłby władzę, wówczas wrócą oszuści z PO do spółki z nowoczesną. Chyba, że przez dwa lata zmieni się coś znacząco na scenie politycznej. Ja osobiście tego nie przewiduję, gołym okiem widać jak zajadłe są ataki wyborczej tvn i UE. Dysponują kapitałem i mediami nawet w obronie ubecko mafijnych sądów wyprowadzili tłumy. PiS musi stawić temu czoła. W niektórych aspektach ich działania mi sie nie podobają,(np stosunek do Ukrainy), ale w dużej mierze sie z nimi zgadzam, chociaż ja bym zwiekszal polityke socjalną emerytury pensje zasilki dla bezrobotnych dla kazdego, to dałoby to wzrost płac. I PKB. na dzień dzisiejszy ich popieram. Są to w większości uczciwi, wg mnie priorytetem jest zapobiec powrotowi do władzy PO. Media i środowiska katolickie popierają PiS w 90%, Radio Maryja, fronda itd.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Nie wiem, czy mój post przeczyta ktoś z organizacji pro life. To my-obrońcy życia-musimy obudzić polityków!!! Musimy narobić co najmniej takiego szumu jak feministki! Obrońcy Życia działają zbyt grzecznie: spokojne marsze dla życia, petycje, projekty ustaw! Musimy pojawić się pod sejmem z okrzykami, konkretnymi (ale nie wulgarnymi!) hasłami. Musimy uświadomić PiS-owcom, że za cztery lata mogą stracić władzę, zaś "czarne damy" nigdy na nich nie zagłosują.
ponad 2 lata temu / Reselka
 
Panie Brudziński, nie lubię Pana ani Pańskich kolegów i koleżanek z Pis, PO, Nowoczesnej, Lewicy i co tam jeszcze macie. Ten teatr per pauperum, który odgrywacie dla głupiego, ciemnego ludu, czyli nas, że niby tak walczycie ze sobą, tak naprawdę jest zwykłą farsą: nie ma między wami żadnej różnicy, wszyscy chcecie tylko władzy, pieniędzy i jeszcze więcej władzy i pieniędzy. W rzeczywistości wszyscy współpracujecie ze sobą bardzo zgodnie i niezależnie, kto wygrywa wybory, kontynuuje tę samą linię, co poprzednicy. Panem Bogiem wycieracie sobie twarz, podobnie jak Kościołem i wartościami chrześcijańskimi. Bardzo was wszystkich nie lubię. Dlatego pomodlę się dzisiaj za was wszystkich.
ponad 2 lata temu / nikt ważny
 
Składanie ofiar z ludzi nie może być zakazane i to jest priorytet. Cała reszta talmudyczna dozwolona(500+ i takie tam pierdoły) o ile nie wykonanie ich mogłoby zaszkodzić żydom.
ponad 2 lata temu / oti
 
Czy Brudziński i Kaczyński stracili tym samym wstęp do Trwam I Radia Maryja? Bo jeśli nie, to znaczy że o.Rydzyk też zdradził Pana Boga.
ponad 2 lata temu / wit
 
Oczywiście że Brudziński kłamie. Oczywiście że odgrywają przed nami teatr. Zlikwidować i zniewolić naród Polski udając najlepszych patriotów to założony finał tego kloacznego przedstawienia. Oni oszukują nas a nie naszych wrogów. Oszukują Pana Boga licząc bezczelnie na Jego Miłosierdzie. Przeliczą się, nie ma innego finału niż PIEKŁO lub Niebo. Nieba nie ma za darmo, na cień szansy trzeba się ostro napracować za życia.
ponad 2 lata temu / PiS kłamie
 
@Andrem - oczywiste, słuszne i warte powtarzania. @Artur - dziękuję, za zwrócenie uwagi. /// I niby nie na temat, ale jednak: ktokolwiek jest za ochroną życia poczętego powinien zastanowić się dwa razy zanim zatankuje w Orlenie (swoją drogą to temat na ciekawy artykuł). Proszę sprawdzić samemu. (1)
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Rozumiem ze boją się reakcji, która na pewno powstanie. Problem w tym, że w innych sprawach ten opór nie przeszkadza w dążeniu do zmian. Dlaczego nie zrobią choćby kroku, np. zakazując aborcji chorych dzieci.. Na marginesie, bardzo ciekawa była reakcja na te słowa Ojca prowadzącego.
ponad 2 lata temu / Artur
 
Brudziński kłamie. PiS, a szczególnie jego kierownictwo, są zwolennikami aborcji. Dowiodły tego próby jej zakazu wtedy, kiedy rządził PiS. Za każdym razem utrącano te inicjatywy i opowiadano dyrdymały o przestawieniu wajchy itp. kłamstwa.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 
Jednym słowem relatywizm religijny, relatywizm moralny. Toż to modernizm jakże charakterystyczny dla posoborowia i dla jego wiernych.
ponad 2 lata temu / skonfudowany
 
DNA nie uchwalenie przez PIS ustawy zakzującej zabijanie dzieci poczętych i ustawy potępiającej banderyzm doprowadzi do upadku etystycznego PIS czyli lewicy ,Demokracja to rządy motłochu czyli masońskiej mafii politycznej.Demokracja to herezja władza pochodzi od ludu a nie od Boga.Napisałem mafia masońska gdyż partie polityczne są sterowane przez masonerię .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Jak można "wspierać" rodziny za cudze 500+ a jednocześnie protegować "obywatelskie prawo" do aborcji. Oto logika "mądrości etapu". Heglowska gnoza polityczna nic innego. Ci ludzie są wyszkoleni na państwowych uczelniach które produkują co? etatystów i urzędników, według prusackiego systemu edukacyjnego który jest po prostu fabryką posłusznych idiotów.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
Jak można POWAŻNIE traktować PiS jeżeli PiS NIEpoważnie traktuje ŻYCIE CZŁOWIEKA. Jak ktoś może mówić do LUDZI kiedy nie pozwoli żyć najsłabszym LUDZIOM. W takm podejściu do życia każdy po kolei będzie kiedyś najsłabszym i będzie podlegać exterminacji - PARANOJA POLITYKÓW, egoistów ZAKŁAMANYCH. TO PIS z lewakami pozwala na rzeź niewinych dzieci -przykre patrzeć na wraki człowieczeństwa. Pytanie do P. Brudzińskiego. Czy rozmawiał z organizacjami pro life o tych istotnych powodach? Bo ja nie widzę. Pozdrawiam tych co stoją za życiem.
ponad 2 lata temu / GłosNadzieiŻyciaBezLudobójstwa
 
do DNA: samo przyznanie się politycznie do wiary katolickiej jest jednoznaczne z jednoznacznym sprzeciwem wobec m.in. aborcji, eutanazji, in vitro
ponad 2 lata temu / Andrem
 
Ile jeszcze musi zginąć? Bo polityka się rządzi swoimi prawami? Ten cynizm bardzo mi przypomina pewne straszne czasy...
ponad 2 lata temu / Ks
 
bardzo przyzwoity, pobozny i uczciwy krol Belgii Boudewijn, przed bardzo wielu laty dlugo nie chcial podpisac ustawy aborcyjnej...wreszcie musial pojsc na kompromis
ponad 2 lata temu / zgadza sie
 
Ta partia jest po prostu sterowana przez masonów - pomocników Szatana na ziemi.A, że część jej członków nie zdaje sobie z tego sprawy... Powinni poznać po owocach. Ja już dawno poznałem i w kolejnych wyborach olewam PiS.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
panie Brudziński proszę mi powiedzieć, ile w czasie tego "mądrego etapu" zostanie zamordowanych niewinnych dzieci ? Proszę podać liczby, a nie pleść idiotyzmów
ponad 2 lata temu / ed
 
"są za zakazem aborcji, ale politycy muszą brać odpowiedzialność za decyzje polityczne" - i poniosą odpowiedzialność. Na Sądzie Ostatecznym.
ponad 2 lata temu / r
 
Co za bzdury opowiada. Ludzie małej wiary! Jak zaczniecie rządzić w oparciu o Prawo Boże to Pan Bóg Wam pobłogosławi i nikt Wam nie ruszy.
ponad 2 lata temu / gzk
 
Proszę nie siać zakłamania. PIS nie obiecywał zniesienia aborcji. A pan Brudziński mówi, że większość posłów jest za... a większość to nie wszyscy, więc jak na raziezabraknie głosów by zakaz uchwalić. Zrezygnowanie z karania za aborcję czyni takie prawo fikcyjnym.
ponad 2 lata temu / DNA
 
@Michał.Jeśli chodź o bezkompromisowość... dlaczego Jezus nie potępił niewolnictwa i zwyczaju kastracji ? Mówił wszak, że niektórzy są niezdolni do małżeństwa bo tacy się urodzili a innym ludzie tak uczynili.Czy to nie była mądrość etapu ? Święty Paweł nauczał niewolników żeby miłowali panów dobrych i niedobrych.Czy to nie była mądrość etapu ?
ponad 2 lata temu / mf
 
Ci ktozy nie walczo,aby nie stracic(...) doswiadczo klenski/Roberto de Mattei/
ponad 2 lata temu / trojden
 
O słabą wiarę tu chodzi. Wszelkie lewicowe protesty i niepokoje są tylko dopustem Bożym. Nic nie dzieje się automatycznie. Jak może zgoda na aborcję uspokoić nastroje? A jeśli to zgoda na aborcję ściąga kary i niepokoje na polityków? Nie było jeszcze sytuacji, gdy była pełna ochrona życia. Może trzeba właśnie pozwolić Bogu, aby pobłogosławił polskiej polityce. To jest możliwe tylko wtedy, gdy polityka będzie liczyć się z Bogiem, a nie ulicą.
ponad 2 lata temu / Piotr
 
"Tylko jest coś takiego jak mądrość etapu" - Nosz kurde, bolszewik! Paranoja. Ta wypowiedź dobitnie pokazuje, że PiS to jednak krypto-komuna wycierająca sobie gęby Polską i Kościołem Świętym!
ponad 2 lata temu / Ar
 
"Mądrość etapu" to klasyczny żydowski relatywizm kiedy czyn raz jest "dobry" a raz "zły". Jest to przeciwieństwo ewangelicznego "tak - tak, nie - nie"
ponad 2 lata temu / MIchał
 
Czyli powinno być oczywistym, że sprawa zakazu aborcji w ogóle nie zostanie podjęta. Oświadczenia Brudzińskiego to objaw krótkowzroczności, czysta demagogia, cynizmu albo ignorancja wyrażająca się brakiem zrozumienia przez polityków, że sprawa zakazu aborcji jest kwestią NAJWAŻNIEJSZĄ, która powinna być podjęta w pierwszej kolejności. Obym się mylił, nie mnie uważam, że dalsza zgoda na zabijanie nienarodzonych dzieci będzie miała fatalne skutki dla tego rządu.
ponad 2 lata temu / Przemek
 
Pamiętam ostatnie protesty przeciwników zakazu aborcji i tzw. czarne marsze.Co mnie najbardziej wtedy zbulwersowało ? Żadnego wsparcia dla rządzących ze strony kościoła.Mało tego ! Kościół ustami swoich prominentów atakował wtedy polski rząd próbujący zaostrzyć ustawę aborcyjną.Pamiętajmy o tym kiedy atakujemy i ganimy PIS za postawę w sprawie aborcji.
ponad 2 lata temu / mf
 
PiS straci władze nie z powodu projektu Ordo Iuris ale z powodu własnej pychy, która im mówi" będziecie jak Bóg" będziecie decydować o życiu i śmierci. A bajkę o zmianie wajchy niech pan Brudziński opowiada swoim dzieciom bo inny rząd może być naprawdę katolicki a nie tylko w deklaracjach.
ponad 2 lata temu / katol
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.