DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Brudziński: większość posłów PiS jest za zakazem aborcji. Ale polityka rządzi się swoimi prawami

Brudziński: większość posłów PiS jest za zakazem aborcji. Ale polityka rządzi się swoimi prawami
By PiS (BP foto 045.jpg) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu zadeklarował, że większość posłów PiS jest za zakazem aborcji, ale zmiana prawa czeka, bo politycy muszą brać odpowiedzialność za decyzje polityczne. Zaatakował przy tym obrońców życia stojących za obywatelskim projektem „Stop aborcji” zarzucając im… szkodzenie sprawie.


Wicemarszałek był pytany na antenie Radia Maryja o powody dla których PiS zatrzymało inicjatywę zmierzająca do wprowadzenia pełnego zakazu aborcji w Polsce. Joachim Brudziński zadeklarował, że zdecydowana większość, jeśli nie wszyscy posłowie PiS są za zakazem aborcji, ale politycy muszą brać odpowiedzialność za decyzje polityczne. Jak mówił, wycofanie projektu nie miało nic wspólnego z czarnym protestem.

 

- To nie ma nic wspólnego ze strachem, czy obawą. Tylko jest coś takiego jak mądrość etapu. Nikt bardziej nie zaszkodził idei życia poczętego, a szczególnie jeśli chodzi o eugenikę, od ludzi którzy przygotowali ten nieszczęsny projekt. Myślę tutaj o Ordo Iuris - zaatakował Brudziński. Jego zdaniem, projekt zakładający kary dla kobiet, dał „argumenty i paliwo tym na czarno ubranym paniom, które wyległy na ulicę”. W efekcie nie było „dobrego wyjścia w rozumieniu politycznym”.

 

Wicemarszałek powiedział, że PiS musi brać na siebie odpowiedzialność za skutki tego rodzaju decyzji. - Tutaj proszę nam zaufać, naprawdę sprawa, szczególnie jeśli chodzi o eugenikę, jest do załatwienia, tylko to trzeba zrobić mądrze i przede wszystkim trzeba mieć uspokojoną sytuację w tych innych obszarach - dodał.

 

W innym razie – sugerował Brudziński - może dojść do „przesunięcia tej wajchy w drugą stronę”. Polityk postraszył tu zmianą u sterów władzy i wizją, że kwestiami dotykającymi rodzin będą się zajmowali ludzie „pokroju jednej pani posłanki, która w poprzedniej kadencji z Ruchu Palikota w polskim Sejmie zasiadała”.

 

Deklaracja Brudzińskiego wyraźnie wskazuje, że sprawa zakazu aborcji nie zostanie podjęta przez PiS, póki nie wygaszone zostaną niepokoje społeczne. Te zaś podsycane są nie tylko przez opozycję, która nie ustanie w próbach odsunięcia PiS od władzy, ale też kolejnymi (skądinąd także i potrzebnymi) reformami. Niestety, sprawa ochrony życia poczętego zdaje się być ostatnią do załatwienia na liście „dobrych zmian”.

 

Źródło: Radio Maryja, rp.pl

MA


DATA: 2017-07-28 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ty masz jakieś żyjące dzieci? Bo zachowujesz się tak jakbyś jakieś zabiła i dlatego obrońcy życia są dla ciebie solą w oku.
ponad 2 lata temu / do opinia
 
komentarz do @opinia Człowiek który chce coś ukraść zrobi to w taki czy inny sposób, podobnie rzecz ma się z rozbojem, porwaniem, oszustwem czy morderstwem. Nie można usprawiedliwiać postępowania które jest obiektywnie złe tym, że ktoś tak czy inaczej tak postępuje. Zabijanie dzieci nienarodzonych jest okrucieństwem wobec tych najsłabszych, których jesteśmy szczególnie obowiązani chronić. Niestosownym jest również robienie sobie żartów z adopcji dzieci, ponieważ za każdym takim dzieckiem kryje się dramat ludzkiego cierpienia.
ponad 2 lata temu / Przemek
 
Powiem to tak: co to za idiotyzm, by poslowie twierdzili, ze "czesc jest przeciw aborcji", skoro w OBIETNICACH WYBORCZYCH PISU bylo o zakazie dzieciobojstwa??
ponad 2 lata temu / DiceCube
 
ciekawe ile wielodzietnych kobiet wypowiada sie tutaj w sprawach aborcji , czy moze to tylko sfrustrowani uwazajacy sie za mezczyzn ???
ponad 2 lata temu / opinia
 
Polityka swoimi prawami, a wyborcy swoimi krzyżykami (nomen omen) lub X. Pozdrowionka, politycy...
ponad 2 lata temu / Pierre_
 
@ opinia Ta, zalegalizujmy kradzieże, morderstwa i gwałty bo przecież jak ktoś chce ukraść, zamordować czy też zgwałcić to tak czy siak to zrobi.Czego oni was uczą na tych europeistykach i gender studies?
ponad 2 lata temu / Leaf427
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.