DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

„Brońmy Arcybiskupa Dzięgi”. Pamiątkowa księga z podpisami poparcia trafiła do rąk metropolity

„Brońmy Arcybiskupa Dzięgi”. Pamiątkowa księga z podpisami poparcia trafiła do rąk metropolity
Fot. PCh24.pl/ KK

Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.

 

Akcja „Brońmy Arcybiskupa Dzięgi” została zorganizowana na platformie protestuj.pl po tym jak Pasterz Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej został zaatakowany przez środowisko „Tygodnika Powszechnego” i Szymona Hołownię, ubiegającego się o urząd prezydenta. Metropolitę fałszywie oskarżono o narażanie życia ludzkiego, herezję, obrażono go i potępiono za list pasterski, w którym przypomniał naukę Kościoła o przyjmowaniu Komunii św. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Tymczasem Arcybiskup nie działał w sprzeczności z zaleceniami wydanymi na czas koronawirusa. Zachęcał wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy św. w kościele i przyjąć Ciało Pana w taki sposób jak zwykle - na kolanach i do ust. Wcześniej hierarcha w swoich wypowiedziach wielokrotnie przypominał o czci należnej Najświętszemu Sakramentowi i wskazywał, że Kościół zachęca, by pierwszą postawą w momencie przyjmowania Komunii Świętej, była postawa klęcząca.

 

W akcji „Brońmy Arcybiskupa Dzięgi” udział wzięło blisko 19 tys. osób. Ich nazwiska zostały umieszczone w pamiątkowej księdze, która została przekazana na ręce Arcybiskupa przez Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę, członków zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi.

 

Ksiądz Arcybiskup w czasie spotkania przekazał wyrazy podziękowania zarówno dla sygnatariuszy petycji, jak i organizatorom akcji.

 

MA

Fot. PCh24.pl


DATA: 2020-05-27 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I przez takie akcje ludzie tracą wiarę i szacunek do księży, którzy myślą że są nad ludem, ale cóż widocznie samozaoranie Kościoła w Polsce jest zgodne z wolą Bożą bo inaczej tego nazwać nie można.
1 miesiąc temu / Janek
 
Pragniemy przyjmować Pana Jezusa z należytą czcią ,na kolanach. Drodzy Kapłani uczucie wszystko.
1 miesiąc temu / Polka
 
TZ, to nie prawda, ze w katedrze szczecinskiej byly balaski!!!!moze w przedwojennym Szczecinie, ale nie teraz. Natomiast masz niestety racje, ze komunia udzielana jest, od czasow nowego proboszcza, na stojaco, co uwazam za skandal, bo miejsca jest wystarczajaco, a i ludzi nie za wiele!!! ale i nowe ornaty z symbolem egipskiego bozka plodnosci ala krzyz z petla u gory na glowe mowi juz wszystko, kto to jest!!!!! Cel takiego dzialania jest oczywisty!!! Mam tylko nadzieje, ze Arcybiskup Dziega, polozy kres takim praktykom przynajmniej w swojej diecezji!!!Pokazalby tym samym, ze stoi po stronie BOGA i prawdy, a nie jest tylko marionetka!!!!!
1 miesiąc temu / Dan
 
TZ a tak to jest, ze trzeba modlić się za księży o dary DUCHA Świętego.
1 miesiąc temu / EM
 
W bazylice archikatedralnej w Szczecinie Komunię św. przyjmuje się na stojąco. Były balaski, które obecny proboszcz zlikwidował. No to jak to jest?
1 miesiąc temu / TZ.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.