DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Bronisław Komorowski zeznawał w sprawie WSI. Najczęstsza odpowiedź – nie pamiętam

Bronisław Komorowski zeznawał w sprawie WSI. Najczęstsza odpowiedź – nie pamiętam
Filip Blazejowski/FORUM
#KOMOROWSKI    #TOBIASZ    #WERYFIKACJA    #ZEZNANIA    #RAPORT    #PROCES    #SĄD    #PROKURATURA    #WSI    #SUMLIŃSKI    #PUŁKOWNIK

Osoby, które przez większość dnia śledziły informacje w telewizjach, radiostacjach oraz największych portalach internetowych nie mogły dowiedzieć się, co robiła w czwartek głowa państwa. A prezydent składał przed sądem zeznania jako świadek w sprawie płatnej protekcji przy weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.


Prezydent był przesłuchany w toczącej się od kilku lat sprawie dotyczącej nieprawidłowości podczas likwidacji WSI. Idzie o powoływanie się na wpływy w komisji likwidacyjnej przez – jak twierdzi prokuratura – Wojciecha Sumlińskiego i byłego płk. WSW Aleksandra L. Mieli oni, zdaniem śledczych, proponować pozytywną weryfikację oficerowi WSI płk. Leszkowi Tobiaszowi.


Było to wydarzenie bez precedensu, rozprawa sądowa odbędzie się bowiem w… Pałacu Prezydenckim. Uzasadniano to względami bezpieczeństwa.


Oświadczam, że wszystkie moje kontakty z WSI miały charakter formalny wynikający z "przełożeństwa" nad nimi - mówił Komorowski. Na większość pytań odpowiadał jednak: "nie wiem", "nie pamiętam". Sąd odroczył rozprawę do 11 lutego 2015 roku.


Komorowskiemu pytania zadawał sam Sumliński, który wcześniej o to wnioskował. O urzędującym prezydencie od lat mówi się bowiem jako o człowieku, któremu dobro WSI szczególnie mocno leżało na sercu. Był np. jedynym parlamentarzystą PO, głosującym przeciwko rozwiązaniu tej służby. Nie ujawnił również aneksu do raportu z weryfikacji WSI, mimo iż jako szef państwa ma do tego prawo.


W listopadzie 2007 r. płk Leszek Tobiasz zgłosił się do ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Ten - według doniesień medialnych - zorganizował tajne spotkanie z udziałem Tobiasza, szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka i Pawła Grasia. Według Tobiasza, były oficer WSI płk Aleksander L. i dziennikarz Wojciech Sumliński proponowali pomoc w przejściu do Służby Kontrwywiadu Wojskowego w zamian za łapówki.


W 2012 r. płk Tobiasz zmarł w wieku 55 lat. Podczas jednej z zabaw integracyjnych miał upaść podczas tańca upadł, uderzyć głową w parkiet i stracić przytomność.


Sumliński podczas rozprawy pytał Bronisława Komorowskiego np. o to czy miał jakieś naciski ze strony WSW, czy byłych WSI? Sąd jednak tego typu pytania uchylał. Już kilka dni przed przesłuchaniem prezydenta Prokuratura Apelacyjna w Warszawie miała wezwać Sumlińskiego, by poinformować go, że poruszanie pewnych kwestii podczas rozprawy z Komorowskim jako świadkiem, może zostać uznane za złamanie tajemnicy państwowej. - Przedłożono mi kilkustronicowe pismo. Była to informacja o tym, że jeżeli poruszę wymienione wątki procesu, będzie to złamanie tajemnicy państwowej, za które grozi mi kara do pięciu lat więzienia. Uznano, że prawie wszystko, o co można zapytać w tej sprawie Komorowskiego, jest tajemnicą państwową – twierdzi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Sumliński.


Według oskarżonego Komorowski zmienia zeznania, co innego miał mówić w prokuraturze, a co innego przed sądem.


 - Bronisław Komorowski jako marszałek sejmu prowadził dziwną grę, której dziś nie potrafił wyjaśnić – mówił po rozprawie Wojciech Sumliński. Dodał, że już trudno mu ocenić, które zeznania prezydenta są prawdą. – Nie wiem już, które zeznania były prawdą. Liczyłem, że prezydent Komorowski co najmniej 7 razy użył sformułowania „nie wiem” - mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem Wojciech Sumliński.


Jego zeznania były bardzo niejasne, niesprecyzowane, zaprzeczał sobie. Jest to świadek wysoce niewiarygodny – mówił w programie „Wolne głosy” TV Republika Marcin Gugulski. W ten sposób były członek komisji weryfikacyjnej WSI odniósł się do dzisiejszych zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Źródło: TV Republika

malk


DATA: 2014-12-18 19:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapewne są sposoby aby przypomnieć temu Bulowi! Ależ to był z niego prezydent - fajtłapa co? Skoro nic nie pamięta?
ponad 4 lata temu / Emeryt
 
on nie pamięta.Tam powinni jechać ci wszyscy co zbijają jakiś kapitał polityczny na marginalnych z p. widzenia politycznego pyskówkach KPN, Solidarni 2010 I krzyknąć gromkim głosem . "Bronek my ci pamięć przywrócimy"
ponad 6 lat temu / jackers_ea
 
Czas coś z tym zrobić. Nasza Ojczyzna jest sukcesywnie niszczona poprzez globalną sprzedaż najlepszych polskich dziedzin gospodarki, a Polacy poddawani zbrodni ludobójstwa poprzez bierność tzw "służby zdrowia" - a tak na prawdę obecnego RZĄDU. Polskie lasy i szpitale nie mogą być dochodowymi przedsiębiorstwami czy fabrykami, bo inne jest ich przeznaczenie. Żywność nie może być , jak teraz genetycznie modyfikowana, a ziemia, jak obecnie, sprzedawana obcokrajowcom. WYGLĄDA NA TO ŻE PEWNE GRUPY LOBBUJĄ ZA UNICESTWIENIEM NASZEGO NARODU, TOŻSAMOŚCI I PAŃSTWOWOŚCI.
ponad 6 lat temu / ANCik
 
Polskę reprezentuje człowiek który ma amnezję ,dlatego tak szybko zapomniał skąd nasz ród.
ponad 6 lat temu / polak
 
biedny komorowski traci pamiec albo nic niewie- starzeje sie bronek chyba musi zrobic sobie lewatywe
ponad 6 lat temu / bolek
 
Jaki prezydent takie zeznania.POco nam taki prezydencina???? do pilnowania zyrandola wystarczyl by ciec.
ponad 6 lat temu / antykomuch
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.