DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Bronisław Komorowski w Prokuraturze: chodzi o odwrócenie uwagi od blamażu PiS

Bronisław Komorowski w Prokuraturze: chodzi o odwrócenie uwagi od blamażu PiS
FOT.Krystian Maj/FORUM

Były prezydent Bronisław Komorowski został wezwany do Prokuratury Krajowej, gdzie zeznawał w sprawie katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Prokuratorzy chcą zbadać m.in. jak to się stało, że po sprowadzeniu ciał ofiar, strona polska nie przeprowadziła ekshumacji. Komorowski uznaje, że jego przesłuchanie ma jedynie na celu odwrócenie uwagi od „blamażu PiS” w sprawie wyjaśnienia katastrofy.

 

Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Krajową dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych, tuż po katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Obejmuje ono m.in. ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy nie uczestniczyli na terenie Federacji Rosyjskiej w sekcjach 95 ofiar katastrofy smoleńskiej ani nie wnioskowali o ich dopuszczenie do tych sekcji”. Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej podkreśla, że zaniechanie wykonania sekcji zwłok ofiar katastrofy od razu po tym jak trafiły do Polski, wpłynęło na szereg błędów związanych z identyfikacją ofiar.

 

Podczas czwartkowego przesłuchania, były prezydent odpowiadał na pytania, a także został zapoznany z dokumentami zawartymi w aktach sprawy. Jego zdaniem wezwanie go do Prokuratury ma na celu odwrócenie uwagi od „blamażu PiS w sprawie wyjaśnienia katastrofy w Smoleńsku. – Podtrzymuję moją opinię, że pewnie tu nie chodzi o jakąś szczególną wiedzę, której nie posiadam, tylko chodziło o coś zupełnie innego. Podejrzewam, że PiS chce po prostu odwrócić uwagę opinii publicznej od kompletnego blamażu PiS jeśli chodzi o nierozliczenie się z kłamstwa smoleńskiego, uprawianego przez to środowisko od ośmiu lat – powiedział Bronisław Komorowski.

 

Były prezydent jeszcze przed złożeniem zeznań zwracał uwagę na antenie Polsat News, że jego przesłuchanie może mieć charakter polityczny. – Do dzisiaj trwają straszne oskarżenia o zdradę, zamach, spisek przeciwko prezydentowi. Są do tej pory ścigani po prokuraturach politycy poprzedniej ekipy. (…) Jest dramatycznym dysonansem w stosunku do wspólnotowego przeżywania żałoby w pierwszych dniach. To narastało. Weszła chęć, pokusa do politycznego eksploatowania żałoby – mówił.

 

W sprawie zaniechania obowiązków funkcjonariuszy publicznych przesłuchano wcześniej m.in. byłego premiera Donalda Tuska, byłą minister zdrowia Ewę Kopacz, a także byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

 

 

Źródło: TVP Info, PCh24.pl, Polsat News

WMa

 


DATA: 2018-04-12 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"...Prezydent będzie gdzieś leciał...". No i poleciał... Przycisnąć dziada na mękach i wyśpiewa wszystko co wie.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Kilka cytatów bez komentarza: 1. Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego - z pisma szefa Kancelarii Prezydenta RP Władysława Stasiaka. 2. Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy - Jarosław Kaczyński. 3. Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku , Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać - Lech Kaczyński.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Nad wszystkimi " biedakami" znęcają się wszyscy, którzy próbują ich dotknąć.
ponad 1 rok temu / deria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59542"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.