DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji konwencji przemocowej!

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji konwencji przemocowej!
fot. Krystian Maj/FORUM

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek przyjętą w lutym br. przez Sejm RP ustawę o ratyfikacji konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.


O swojej decyzji prezydent poinformował w siedzibie Fundacji Centrum Praw Kobiet w Warszawie, gdzie złożył wizytę wraz z małżonką Anną.


Prezydent przyznał, że było sporo kontrowersji dotyczących podpisania i ratyfikowania Konwencji antyprzemocowej. Poinformował, że otrzymał jednocześnie całą masę różnych listów, stanowisk, apeli od instytucji oraz całego szeregu osób prywatnych". Były wśród nich zarówno listy z prośbami o podpisanie dokumentu Rady Europy, jak i listy wyrażające obawy przed taką decyzją.

 

„Są także listy z żądaniami, abym tej ratyfikacji nie dokończył, mimo że konstytucja nie stwarza możliwości nieratyfikowania Konwencji przez prezydenta w sytuacji, kiedy przeszła ona wszystkie wcześniejsze etapy prac w parlamencie i rządzie" - stwierdził Bronisław Komorowski. - Można by tylko tę sprawę przewlekać - dodał.


"Uznałem, że ta kwestia jest na tyle ważna, że nie powinna podlegać żadnemu kalendarzowi politycznemu" - stwierdził Bronisław Komorowski.

 

"Nie znalazłem żadnemu powodu, aby kwestionować konstytucyjność Konwencji" - stwierdził prezydent.

 

Następnie złożył podpis pod dokumentem ratyfikującym Konwencję Rady Europy.


W lutym br. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wyraziło swój zdecydowany sprzeciw wobec tych inicjatyw państwa, "które prowadzą do destrukcji ideału małżeństwa i rzeczywistości rodziny", m.in. Konwencji Rady Europy.

 

Biskupi podkreślili, że przemoc – zarówno wobec kobiet, jak i dzieci czy mężczyzn – jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Jak jednak zauważyli, kontrowersyjna Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy.

 

"Natomiast wiąże ona zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi. W zmianie modelu społecznego z tego, który nawiązuje do tradycji i kultury chrześcijańskiej, na pełen swobody i samorealizacji model wynikający z kultury lewicowo-laickiej, dostrzega możliwość likwidacji przyczyn przemocy domowej i przemocy wobec kobiet. Najbardziej zdumiewający jest tymczasem fakt, że to właśnie w takich społeczeństwach w Europie odnotowuje się najwyższy poziom stosowania tego rodzaju przemocy” – podkreślili polscy biskupi.

 

W swoim stanowisku biskupi zwrócili też uwagę, że Konwencja Rady Europy nie promuje zwalczania rzeczywistych przyczyn przemocy, którymi są: alkoholizm, coraz szersze upowszechnianie brutalnej przemocy i pornografii w dostępnej kulturze masowej.

 

"Jej założenia wynikają ze skrajnej, neomarksistowskiej ideologii gender. Narusza także suwerenność Polski w sprawach etyki i ochrony rodziny przez nadanie uprawnień kontrolnych pozbawionemu jakiejkolwiek legitymacji demokratycznej komitetowi tzw. ekspertów, który ma określać, jakie standardy w polityce prawnej, edukacyjnej i wychowawczej ma realizować Polska oraz rozliczać nasz kraj z opieszałości w zmianie wciąż jeszcze obecnego tradycyjnego modelu społeczeństwa” – przestrzegł Episkopat Polski.Źródło: KAI

luk


 

 


DATA: 2015-04-13 18:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ekskomunika dla komorowskiego
ponad 5 lat temu / witold
 
Komunista jesteś demagogiem należącym do Sekty Komunistycznej na usługach rządu"Synagogi Szatana" z Apokalipsy Św Jana tj masonerii która zostanie zniszczona przez Matkę Bożą silną bronią jest różaniec w walce z demonami.Nie zabieraj jako ateusz głosu w sprawie Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
swoją żółcią i demagogią udowadniasz że jesteś ślepcem nie potrafiącym się posługiwać "gołym okiem" :)
ponad 5 lat temu / do komunista plus
 
Komunista plus Nie zabieraj tematu nie znasz Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Było dwadzieścia Soborów Powszechnych tylko Vaticanum Secundum był duszpasterski w którego dokumentach jest dwadzieścia procent liberalnego wsączonego przez wrogów Kościoła tj modernistów.Przytaczasz jeden dokument tylko Encyklikę Leona XIII W której nie ma mowy o walce klas tylko jest wyłożona społeczna nauka kościoła a po za tym są Bulle Encykliki i inne dokumenty pozostałych Papieży.Encyklika DIVINI REDEMPTORIS o bezbożnym komunizmie Piusa XI P4 Wobec tak groźnych usiłowań Kościół Katolicki nie mógł milczeć,ani też nie milczał.Nie milczała też Stolica Apostolska uświadamiając sobie jasno,że szczególnym jej posłannictwem jest obrona prawdy sprawiedliwości i wszystkich dóbr nieśmiertelnych wzgardzonych i zwalczanych przez sektę komunistów... W tej Encyklice jest jasno potępiona Sekta Komunistów.
ponad 5 lat temu / Tomsaz
 
A jednak mam rację. To widać gołym okiem.Ile tu żółci i demagogii. Jednak marksizm zburzył sielankę ułudy,że religia to potrzeba ludu. Dopiero Leon XIII zrozumiał, że trzeba inaczej działać w sprawach proletariatu.
ponad 5 lat temu / komunista plus
 
Glowa boli i krew zalewa z powodu rzadzacych Polska. Zajmujecie sie nad rzekoma przemoca w rodzinie?Wy wypasione brzuchy, dlaczego nie zatroszczycie sie o wieksze zasilki rodzinne,to wy ufundowaliscie polakom nedze i glod zamykajac fabryki i likwidujac stanopwiska pracy. Jak tak bedzie dalej, to przemoc odczujecie na wlasnym karku. "polak potrafi."
ponad 5 lat temu / krystyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.