DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Bronisław Komorowski chwali bluźnierczą tęczową aureolę: "bardzo ładne, bardzo fajne"

Bronisław Komorowski chwali bluźnierczą tęczową aureolę: "bardzo ładne, bardzo fajne"
FOT.Krystian Maj/FORUM

Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne – powiedział na antenie radia TOK FM były prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło.

 

Były prezydent stwierdził, że w jego ocenie tęczowa aureola wokół Matki Bożej to „sygnał”, który ma dowodzić, że „przebija się przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną”.

 

Komorowski stwierdził ponadto, że „nadanie temu takiej wojny światopoglądowej wydaje się być dużym nadużyciem, ogromną przesadą”. – Być może to jest sygnał o tym, że są środowiska, które myślą, że mogą na tym coś ugrać – podkreślił.

 

Polityk skomentował także sprawę poniedziałkowego zatrzymania przez policję 51-letniej Elżbiety Podleśnej – autorki bluźnierczej grafiki, której przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. – W sprawie pani Podleśnej wydaje mi się, że nadgorliwość i nerwowość działania wynika z kwestii wyborczych. Jest szansa na wykazanie się dużą aktywnością, ale to nie jest dobre dla policji – mówił.

 

 

Źródło: tvp.info / TOK FM / Twitter

TK

 

 


DATA: 2019-05-10 15:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomaga Kaczyńskiemu przez wzmocnienie przekazu. Popis w akcji.
ponad 1 rok temu / klasyka
 
bardzo trzezwe spojrzenie b. prezydenta w sprawie tej tęczowej histerii! popieram.
ponad 1 rok temu / trydentina
 
Odezwał się ten nadgorliwiec, na polecenie którego ścigano autora strony antykomor, czy człowieka który podczas wiecu Komorowskiego podniósł krzesło do góry. Szkoda, że wtedy nie wykazywał się taka łagodnością oceny sytuacji. Naprawdę hipokryzja tego typa przekracza wszelkie granice.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu,że słusznie umierałam ze wstydu za pana kadencji,że Polska ma takiego prezydenta....
ponad 1 rok temu / Ann
 
Widać,że ludzie poszli tropem wytkniętym przez tych,którzy skierowali myślenie na bluźnierstwo,a przecież to powinno dać do zrozumienia,żę trzeba jednak uznać też tych co widzą inaczej religijność.Przecież po kościołach widać wymyślonych różnych dziwactw.Ale publiczne różne wymyślone przez księży nabożeństwa, to już nie są bluźnierstwami?
ponad 1 rok temu / ktoś
 
Data powołania UE to data rozpoczęcia budowy współczesnej "Wieży Babel". Efekt końcowy , prędzej, czy później będzie taki sam. Ratuj się kto w Boga wierzy.
ponad 1 rok temu / Gerard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.