DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Bronił Nergala, a teraz Grossa. Niebezpieczne związki księdza Bonieckiego

Bronił Nergala, a teraz Grossa. Niebezpieczne związki księdza Bonieckiego

Krąg osób, za którymi ujmuje się publicznie ksiądz Boniecki może wprawić w osłupienie. Do lidera satanistycznej grupy muzycznej Behemota - Nergala - dołączył autor antypolskich opracowań Jan Tomasz Gross.


„Pomysł odebrania profesorowi Uniwersytetu Princeton polskiego odznaczenia jest ponury. W cywilizowanym świecie z poglądami się polemizuje. Indeksy książek zakazanych, zapisy cenzury, pozbawianie obywatelstwa i inne tego rodzaju sankcje wobec historyków należą do smutnej przeszłości – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”, ksiądz Adam Boniecki.

 

„Próbuję sobie wyobrazić, co czuje dziś autor Sąsiadów. Został przekonany? Bije się w piersi? Postanawia już nigdy o sprawach żydowsko-polskich nie pisać? A jego studenci? A czytelnicy w świecie? Czy pomysł odebrania odznaczenia nie będzie odczytany jako represja użyta w braku argumentów? Jeśli tak, to obrońcy wizerunku Polski sprawią, że nasz kraj będzie postrzegany jako państwo, w którym sam prezydent ściga niepokornych historyków” – ostrzega ks. Boniecki.

 

„Nadanie odznaczenia - czytamy w liście - było też formą uznania i podziękowania za jego wieloletnią działalność opozycyjną, począwszy od wydarzeń Marca 1968 r., kiedy spędził pięć miesięcy w areszcie śledczym, poprzez zbieranie funduszy w roku 1976 na organizowaną przez KOR akcję pomocy robotnikom Radomia i Ursusa” - przypomina redaktor "Tygodnika Powszechnego".

 

Duchowny kończy swój tekst wezwaniem: „Dyskutujcie z Grossem, ale, na litość Boską, nie odbierajcie mu odznaczenia”.

 

Pochodzący z Polski amerykański historyk i socjolog żydowskiego pochodzenia wielokrotnie dowodził swojej głębokiej pogardy dla Polaków, a w swoich pracach szkalował naszych przodków oskarżając ich o najgorsze, haniebne czyny w latach II Wojny Światowej. Zanim jeszcze rozpoczął swoją antypolską kampanię, był nieznanym szerzej badaczem. Właśnie wtedy - w 1996 roku - ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, na wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych, odznaczy Jana Tomasza Grossa za jego osiągnięcia naukowe.

 

Jako że o uhonorowanie Grossa wnioskował MSZ, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy zwróciła się właśnie do tego resortu o opinię. Ustawa o orderach i odznaczeniach daje takie kompetencje głowie państwa.

 

Na razie nie ma opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie odebrania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP kontrowersyjnemu historykowi. Takie rozwiązanie jeszcze kilka miesięcy temu popierali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

 

luk

 

 

 


DATA: 2016-02-18 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bywa niejednokrotnie,że ludzie w diecezjach nie znają swojego Pasterza,bo nie wychodzi do ludu. I to jest smutne. Wiedzą tylko, że jest obecny, i jak się nazywa,ale nigdy Go nie widzieli. Myślę,że każdy nowo mianowany biskup winien choć raz odwiedzić parafie w diecezji, by lud Boży Go poznał. Nie rozumiem dlaczego tak nie jest. Jezus przecież przchodził do ludu.
ponad 4 lata temu / Lucyna
 
Żal mi Prawych kapłanów ,,skopanych,, nawet przez swoich hierarchów. Mam wielkie uznanie dla prawych. Ks. Jerzy Popiełuszkao i inni,ks. Małkowski, więcej jest takich, choćby ostatnio Ks. Jacek Międlar. Nie stchurzył przecież. Nie zaszył się w komnatach - kapłan mówił PRAWDĘ.
ponad 4 lata temu / Lucyna
 
Ks.Boniecki? Łyżka dziegciu w beczce miodu - zatruwa to co dobre. Szkoda, ze mamy takich księży. Niektórzy są bardzo stronniczy, nawet hierarchowie. Są tacy ,liberalni, którzy zawsze głosowali za Platformą i PO zawsze wygrywała w tych właśnie rejonach. Niech dziś, liberalni żałują, że nie dawali szansy PRAWDZIE.
ponad 4 lata temu / Lucyna
 
"Pomysł odebrania profesorowi Uniwersytetu Princeton polskiego odznaczenia jest ponury" - ponury to raczej według miar stosowanych przez ponurych profesorów WUML-u?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rodak: ciekawe, jakie to poglądy?
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Niestety, ks. Boniecki należy do tej grupy kapłanów, którzy zatruwają Kościół i słusznie mówi się o nim ks. "róbta co chceta" Boniecki
ponad 4 lata temu / Bred
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.