DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Broni małżeństwa. Na katolickiej uczelni spotkały go szykany – biskup stanął w jego obronie

Broni małżeństwa. Na katolickiej uczelni spotkały go szykany – biskup stanął w jego obronie
bp Thomas Tobin fot. YouTube/ WPRI

Biskup Providence (USA) stanął w obronie Michaela Smalanskasa, asystenta szykanowanego na katolickiej uczelni za otwarte głoszenie poglądów dotyczących tradycyjnego nauczania o rodzinie. Na uczelni przypięto mu łatkę „homofoba”, oskarżono o „mowę nienawiści” a nawet grożono gwałtem.

 

Głośnym echem odbiła się sprawa 22 – letniego Michaela Smalanskasa, który za głoszenie tradycyjnych poglądów o rodzinie stał się celem ataków zwolenników sodomii, homopropagandy, a także…katolickich władz uczelni.

 

Zagrożenie było tak wielkie, że policja musiała pod osłoną nocy ewakuować studenta z terenu kampusu. W jego obronie musiał stanąć sam lokalny biskup, gdyż dominikańskie władze uczelni przyłączyły się do chóru oskarżycieli.

 

- Doceniam i podziwiam twoją odwagę w nieustraszonym głoszeniu nauczania Kościoła na temat świętego małżeństwa – czytamy w liście biskupa Thomasa Tobina. – Napawa mnie ogromnym smutkiem fakt, że doświadczyłeś prześmiewczych i personalnych ataków, zwłaszcza na katolickiej uczelni – dodał.

 

- Tak jak to wyraźnie zaznaczyłeś na wywieszonym afiszu, małżeństwo zostało przewidziane jako związek mężczyzny i kobiety, tak jak to przewidział dla nas Bóg. Nauczanie w tej kwestii Kościoła jest zdecydowanie nieprzypadkowe, nie jest też ani „homofobiczne” ani fanatyczne. Jest oparte na Słowie Bożym i na nauczaniu samego Chrystusa – zapewnił biskup w liście.

 

Jednocześnie zaznaczył, że naszą misją jest przypominać coraz bardziej zsekularyzowanemu światu o nauczaniu Kościoła w tych kwestiach. Wyraził także żal, że dominikańska uczelnia odchodzi od swoich pierwotnych wartości.

 

- Dla mnie słowa biskupa nie są żadnym zaskoczeniem. Jasno wyartykułował nauczanie Kościoła dotyczące rodziny i małżeństwa, do czego został powołany. Przypomniał jednocześnie, że takie nauczanie nie jest ani „homofobiczne” ani fanatyczne. Swoją postawą pokazał że jest prawdziwym duszpasterzem oraz jego słowa głoszą prawdę z miłością i klarownością – skomentował list biskupa sam poszkodowany.

 

Władze uczelni nie tylko stanęły w jednym szeregu z oskarżycielami, ale także nie zareagowały kiedy studentowi grożono gwałtem czy pobiciem. Na razie nie odniosły się do biskupiego listu.

 

 

Więcej o całej sprawie: Szykany, groźba gwałtu. Tak na katolickiej uczelni traktowana jest obrona nauki Kościoła

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-03-23 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To straszne, ale mam poczucie, że dziś zdecydowana, ba - miażdżąca większość duchownych na świecie, zarówno diecezjalnych jak i zakonnych, trafia do piekła. Może nie w każdym kraju takie są proporcje, ale z drugiej są kraje gdzie może nie znajdzie się dziesięciu sprawiedliwych.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Co tacy studenci robia na katolickiej uczelni????
ponad 2 lata temu / pytanie
 
Władze uczelni bardziej niż Boga, boją się, że studenci odejdą i stracą dochody.
ponad 2 lata temu / ???
 
Dominikańska uczelnia, to wszystko tłumaczy ;p Żeby tak roztrwonić spuściznę św. ojca Dominika, wstyd!!! a temu chłopakowi gratuluję odwagi i zazdroszczę biskupa :)
ponad 2 lata temu / Aha
 
A to OO. Dominikanie tacy pobozni?!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Brawo tak trzymać! Ten student w tej chwili jest najbardziej podobny do Jezusa i będzie podobny do niego w chwale!!!
ponad 2 lata temu / Weronika
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.