DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Trump mówi nam o Bogu dlatego, że nie ma dla nas innego ratunku niż interwencja Boża. Ponieważ wie co nas czeka ze strony architektów nowej wojny zaplanowanej na obszarze Polski. Ponieważ sam wyraża na to zgodę i współtworzy ten potworny scenariusz. Przez ostatnie lata USA, Izrael, Niemcy - wszyscy oni rozpowszechniali na świecie pogląd o winie Polaków w holokauście, o polskich obozach śmierci i świat nie będzie nas żałował gdy spotka nas zagłada. "Nasz rząd" nic nie zrobił żeby to powstrzymać, przykłada rękę.
ponad 2 lata temu / trump wie
 
@arkona: pewna znana pani (katoliczka) w Polsce ma męża. Jednocześnie ma kochanka. Kochanek staje się ojcem dwojga dzieci, mąż tej pani nic nie wie, wychowuje jak swoje, jest wykorzystywany w kampani politycznej. Pani odstawia męża idzie do kochanka, zabiera dzieci i jednocześnie pisze np: "pochwała tradycyjnego modelu rodziny" na znanym portalu. Ta pani pisze dalej i jest osobą publiczną. Donald Trump to protestant - jego prawo, nie złamał przepisów swojej religii.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
z trzecią żoną u boku śmie mówić o wartościach i rodzinie? jakiś absurd....
ponad 2 lata temu / arkona
 
Jakie to nam czasy nastały, prezydent USA mówi o Bogu, a papież o ekologii i sprawach socjalnych, Parlament w Polsce podejmuje temat objawień Fatimskich, a Episkopat uczy "prawdziwego patriotyzmu", prezydent Polski staje się autorytetem religijnym, a przewodniczący Episkopatu politykiem budującym korytarze humanitarne. A premier Polski woła jak Jan Chrzciciel dokąd idziesz Europo?!
ponad 2 lata temu / Zofia
 
To byly piękne,wyniosle i budujace slowa o nas,Polakach i naszym kraju,chociaż aż trudno uwierzyć,ażeby w ustach Prezydenta najpotężniejszego i najsilniejszego kraju nie brzmialy,jak czysta kurtuazja.Chcialbym sie jednak mylić i uwierzyć,ze przyjazd Trumpa do Polski zmieni radykalnie jej losy i sytuacje polityczno-ekonomiczna,wzmocni jej bezpieczeństwo,a nasze narody pchnie do zbliżenia,które być moze stanie sie zalążkiem prawdziwej przyjaźni i braterstwa broni.
ponad 2 lata temu / Polonus1
 
Po tak ładnie przeprowadzonej przez Trumpa ewangelizacji rząd w Warszawie powinien 1.Przywrócić Polski Czerwony Krzyż na obiektach Służby Zdrowia i karetkach 2.Wycofać przymus szczepionkowy 3.Zakazać aborcji 4.Zakazać gender. To wszystko uderza w rodzinę. Zrobią to, czy będą kręcić jak dotąd?
ponad 2 lata temu / res
 
Sporo dobrego powiedział o Polsce. Tak, to był marketing polityczny, to jest jasne. Ale to wychwalanie Polski poszło w świat, zrobił więc nam bardzo dobrą reklamę. Szacun za to.
ponad 2 lata temu / Bolo
 
Naprawde,Ladne,i na pewno porywajace wielu , Polakow za Serca.POZDRAWIAM LESZEK RENCISTA Z GLOGOWA.
ponad 2 lata temu / fularz leszek.
 
A tak już bez badania intencji których pewnie jak na razie szybko nie poznamy to należy jednak przyznać że w oczach świata tak po ludzku spotkała nas wielka nobilitacja. Przedstawieni zostaliśmy jako wzór i to wcale nie z powodu zamożności czy pseudowlnościowego ateistycznego prawa w którym teraz się prześcigają. Teraz skoro świat baczniej będzie się nam przyglądał nic tylko wdrażać ustawę całkowicie zakazującej aborcję i pokazywać właściwą drogę. Jednak poza prawem jest potrzebne nawrócenie a każdy widzi upadek obyczajów chociażby w kwestiach rodziny, małżeństwa. Po tym co poszło w świat patrząc na suche fakty są także minusy bo stajemy się już rzeczywistym celem działań ISIS jako sojusznik USA z pierwszej linii. Jednak stroniąc już od polityki dla przyszłości Polski nie jest ważne co powiedział prezydent Trump. Najważniejsze to czy każdy z nas i także rządzący zawrzemy prawdziwy sojusz z niebem bo jak na razie tego nie ma za to mamy pełny sojusz z USA :/
ponad 2 lata temu / qlnicik
 
Ech, ludziska... Poklepał was po grzbiecie, podrapał za uchem - to nic nie kosztuje. Ale nawet ochłapu czy kości nie rzucił. Ci wspaniali bohaterscy Polacy dalej będą stać w kolejce po wizy.
ponad 2 lata temu / Emil M.
 
Adi Protestantyzm ,liberalizm. komunizm,socjalizm,modernizm zostały potępione przez Papieży.Kościół chrystusowy jest Kościołem Katolickim po za którym nie ma zbawienia.[por Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS 2000].BŁ KS Jerzy Popiełuszko "PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM.Ile jest denominacji protestanckich? Święta Matka Kościół jest jeden.Przemówienie Prezydenta USA D Trumpa było świetne eurolrwactwo wyje z nienawiści.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Jak to ktoś powiedział" dobry z niego biznesmen 2:0" Tramp co chciał to w Polsce dostał...ot i.cała prawda, żadnych deklaracji odnośnie wiz, co znaczy NIEUSTANNE STANIE W PRZEDPOKOJU USA
ponad 2 lata temu / Megi
 
Apropo rodziny. Chcę żeby każdy spojrzał na własne życie i nie krytykował ilości żon bo to nie znaczy że nie zna wartości miłości w rodzinie itp. .to nie znaczy że był złym mężem i ojcem. Jest to inteligentny mężczyzna który napewno jest odpowiedzialny za życie swoich dzieci które kocha i wspiera . To jest ważne. A na dziś dzień walczy o swój kraj. Słowa wypowiedziane z jego ust są to słowa historyczne. Od dawna nikt tyle o Polsce i Polakach nie wypowiedział się dobrze chociaż jeśli to mają być tylko słowa to ja jako Polka jestem wzruszona i dumna. Pozdrawiam
ponad 2 lata temu / Patrz przez siebie
 
Powiedział "wygraliście (w 1989)". Skłamał, co potwierdza Czarzasty(do Frasyniuka:"myśmy się z wami k..a dogadali") Trump to mason, te szóstki.
ponad 2 lata temu / bg
 
do megi i nn - Tramp nie jest święty ale min. wstrzymał w USA finansowanie aborcji czyt. mordowania dzieci - to owoce jego rąk ! Pochwal się jedna z drugą co Ty zrobiłaś eś dobrego ? czekam ...
ponad 2 lata temu / sten
 
Jak na kogoś kto nie jest katolikiem to wiele słów wydaje się być takich których nie powstydziłby się żaden biskup. Jeszcze nie rozgryzłem do końca Trumpa. Wolę być pozytywnie zaskoczony niż później rozczarowany. Tylko czemu on tak wymachuje tą ręką w "szóstkowym" masońskim geście? Czy to nawyk tylko? Jeśli cała mowa to zwodzenie to jest w tym świetny jeśli natomiast faktycznie ma dobre intencje i mimo najwyraźniej podjętego układu z proizraelskimi amerykańskimi masonami chce ich ograć to oby go nie zabili jak Kennedyego. Niech Bóg błogosławi Polsce, Ameryce i całemu światu a zniweczy plany wszystkich bezbożnych budowniczych NWO. Tak wiele istnień ludzkich niezależnie od narodowości i poczynań swoich przywódców pragnie odnaleźć Boga a styka się z diabelsko złym światem. Więc nic mi nie pozostaje jak trzymać się słowa Bożego które zawsze prostuje i przypomina: "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia." Ps 146,3
ponad 2 lata temu / qlnick
 
To przemówienie to jakiś cud w historii naszego narodu. Dzisiaj jest dzien wielkiego święta dla nas prawdziwych Polaków. Na naszych oczach spełniają się przepowiednie. Niemożliwe stało się rzeczywistością. Chwalmy Pana Boga za Wielkie rzeczy, które czyni.
ponad 2 lata temu / Katolik
 
Mówić każdy może lepiej lub gorzej...powiedział wielkie słowa o rodzinie, ale sam NIE daje dobrego przykładu..."Trzy żony," dzieci z każdą,to taka rodzina KRZAK , bo genealogia dębu tam NIE istnieje...Poza tym jak był u arabów, też do nich płomeinnie mówił...Donal Tramp trzeba przyznać jest KRASOmówcą , no i robi przy tym militarne interesy...Z Arabi Saudyjskiej też wyjechał zadowolony...A wojna jak była, tak jest na Bliskim Wschodzie...chrześcijanie jak ginęli tak giną...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Jeszcze czas na oklaski,to dopiero reklama widowiska,dla naiwnych.To człowiek interesu.
ponad 2 lata temu / nn
 
najpiękniejsze jest to, że niejako zwrócił tym przemówieniem Polsce sprawiedliwość dziejową - jednoznacznie sytuując nas jako Zachód, cywilizacyjny Zachód - i w tym sensie to przemówienie jest wyjątkowe
ponad 2 lata temu / marcin
 
Co do alternatywnych źródeł energii i obronności to może nam zbudują elektrownie na atom? To byłoby jakiś początek uniezależnienia.
ponad 2 lata temu / PK
 
Wolę protestanta Trumpa od katolika Bonieckiego. Trzeba szukać porozumienia z konserwaywnymi protestantami zamiast dzielić się przez spory sprzed 500 lat.
ponad 2 lata temu / Arti
 
Piękne przemówienie. Powraca Ameryka, jaką znamy sprzed stulecia. Dodam tylko, że mam nadzieję, iż telewizory były dziś włączone także w Watykanie.
ponad 2 lata temu / kvt
 
Takiego przemówienia i takich słów oczekiwałbym właśnie i przede wszystkim od Papieża, a tymczasem gdzie jest Papież gdzie jest obrońca Chrześcijaństwa, GDZIE JEST TEN OBROŃCA NAS KATOLIKÓW JA SIĘ PYTAM ?!!No GDZIE !!?
ponad 2 lata temu / GdzieOnJest?!!
 
Bardzo ważne przemówienie pokazujące prawdę historyczną i bohaterstwo Polaków. Oddał należny szacunek i cześć niezłomnemu i niezwykłemu narodowi Polskiemu. W czasach zakłamywania historii to ważne dla Polski. Inną sprawą są inwestycje w armię za daleko idące. Nie jesteśmy mocarstwem, żeby tak się zbroić.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Było to przemówienie prezydenta USA przed całym światem, które przerosło nawet oczekiwania największych optymistów. Oddał cześć Panu Bogu, wierze i cywilizacji chrześcijańskiej, wartościom katolickim a także Polsce i Polakom ! Przemówienie, które w całości powinno być odtwarzane dzieciom, uczniom, studentom a także nauczycielom i katechetom na wszystkich poziomach edukacji a więc w szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w salach katechetycznych Jestem pewien, że Donald Trump zawstydził wiele osób uważających się za Polaków a nawet katolików. Tym przemówieniem sam wpisał się w karty historii Polski, USA i całego świata !
ponad 2 lata temu / Przebiśnieg
 
Ów człowiek, który (prawdopodobnie), "nie jest chrześcijaninem i buduje mury" (jak ktoś go "ocenił") mówił jak chrześcijanin i ktoś kto docenia Polskę i Polaków. Jego ZREALIZOWANE już inicjatywy we własnym kraju (np: stop finansowaniu aborcjonistów z PP) budzą szacunek. Oczywiście jest potrzebna rozwaga gdy się rozpatruje takie sprawy, ale "po owocach ich poznacie". Poza tym nie przypomnam sobie by jakikolwiek przywódca państwowy powiedział tak dużo niepoprawnych politycznie (prawda) rzeczy na raz.
ponad 2 lata temu / Stroke
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.